Luk
Logo for Kopparbergs/Göteborg (k)

Om Kopparbergs/Göteborg (k)

Land: Sverige


Turneringer med deltagelse af Kopparbergs/Göteborg (k)

Turnering Placering Form
Damallsvenskan (k) #2
har vundet 4 kampe i træk
Champions League Slutspil (k) 1/16-finale
har vundet seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har vundet 5 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Kopparbergs/Göteborg (k) fra nyhedsarkivet

Nyheder om Kopparbergs/Göteborg (k)

Vi har ingen ingen relaterede nyheder.



Spillertrup for Kopparbergs/Göteborg (k)

Nr. Navn Position
1. Loes Geurts (33 år) Målmand
2. Catrine Johansson (27 år) Forsvar
3. Beata Kollmats (27 år) Forsvar
4. Taylor Leach (27 år) Forsvar
5. Emma Koivisto (25 år) Forsvar
6. Julia Roddar (27 år) Midtbane
7. Emma Pennsäter (21 år) Forsvar
8. Vilde Bøe Risa (24 år) Midtbane
9. Filippa Curmark (24 år) Midtbane
10. Elin Rubensson (26 år) Midtbane
11. Pauline Hammarlund (25 år) Angreb
12. Andrea Pajovic (17 år) Forsvar
13. Jennifer Falk (26 år) Målmand
14. Natalia Kuikka (23 år) Midtbane
15. Julia Zigiotti Olme (21 år) Angreb
16. Karin Lundin (24 år) Angreb
17. Amanda Johnsson Haahr (23 år) Angreb
18. Hanna Andersson Midtbane
19. Emma Berglund (30 år) Forsvar
20. Molly Johansson (17 år) Midtbane
21. Rebecka Blomqvist (22 år) Angreb
22. Evelyn Ijeh (18 år) Angreb
23. Irmeli Jonsson (19 år) Midtbane
24. Elma Junttila Nelhage (16 år) Forsvar
Felicia De Feo (18 år) Forsvar
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Kungsbacka DFF (k)
Kopparbergs/Göteborg (k)
0 – 3
13. april 15:00
1. runde
Kopparbergs/Göteborg (k)
Eskilstuna United DFF (k)
1 – 1
21. april 15:00
2. runde
Kristianstads DFF (k)
Kopparbergs/Göteborg (k)
2 – 2
28. april 15:00
3. runde
FC Rosengård (k)
Kopparbergs/Göteborg (k)
2 – 2
5. maj 16:30
4. runde
Kopparbergs/Göteborg (k)
Djurgården (k)
3 – 1
11. maj 15:00
5. runde
Växjö DFF (k)
Kopparbergs/Göteborg (k)
0 – 2
15. maj 19:00
6. runde
Kopparbergs/Göteborg (k)
IF Limhamn Bunkeflo (k)
3 – 0
19. maj 15:00
7. runde
Vittsjö GIK (k)
Kopparbergs/Göteborg (k)
2 – 4
21. juli 14:00
8. runde
Kopparbergs/Göteborg (k)
KIF Örebro (k)
0 – 0
27. juli 13:45
9. runde
Kopparbergs/Göteborg (k)
Piteå IF (k)
1 – 1
31. juli 19:00
10. runde
Linköpings FC (k)
Kopparbergs/Göteborg (k)
1 – 0
4. august 13:00
11. runde
Kopparbergs/Göteborg (k)
Kungsbacka DFF (k)
6 – 0
10. august 15:00
12. runde
KIF Örebro (k)
Kopparbergs/Göteborg (k)
0 – 3
14. august 19:00
13. runde
Kopparbergs/Göteborg (k)
Kristianstads DFF (k)
2 – 0
18. august 15:00
14. runde
Kopparbergs/Göteborg (k)
Linköpings FC (k)
1 – 1
24. august 14:00
15. runde
Eskilstuna United DFF (k)
Kopparbergs/Göteborg (k)
2 – 1
7. september 13:45
16. runde
Kopparbergs/Göteborg (k)
Bayern München (k)
1 – 2
11. september 18:45
1/16-finaler
Kopparbergs/Göteborg (k)
FC Rosengård (k)
0 – 2
15. september 15:00
17. runde
Djurgården (k)
Kopparbergs/Göteborg (k)
1 – 3
21. september 15:00
18. runde
Bayern München (k)
Kopparbergs/Göteborg (k)
0 – 1
25. september 19:00
1/16-finaler
Kopparbergs/Göteborg (k)
Vittsjö GIK (k)
2 – 1
29. september 13:00
19. runde
Piteå IF (k)
Kopparbergs/Göteborg (k)
1 – 2
12. oktober 13:45
20. runde
Kopparbergs/Göteborg (k)
Växjö DFF (k)
2 – 1
20. oktober 15:00
21. runde
IF Limhamn Bunkeflo (k)
Kopparbergs/Göteborg (k)
vs
26. oktober 15:30
22. runde