Luk
Logo for Brommapojkarna

Om Brommapojkarna

Land: Sverige


Turneringer med deltagelse af Brommapojkarna

Turnering Placering Form
Superettan #16
har ikke vundet 8 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Brommapojkarna fra nyhedsarkivet

Nyheder om Brommapojkarna

25/11 16:46
11/11 16:56
05/11 21:06
07/10 19:27
07/09 11:40
02/09 16:55
26/08 17:05
11/08 19:54
14/07 19:54
02/05 17:11


Spillertrup for Brommapojkarna

Nr. Navn Position
1. Rasmus Emanuelsson (27 år) Målmand
3. Ali Suljic (21 år) Forsvar
4. Oscar Pehrsson (31 år) Forsvar
5. Adam Groundstroem (19 år) Forsvar
6. Gustav Sandberg-Magnusson (27 år) Midtbane
7. Eric Johana Omondi (24 år) Midtbane
8. Marcus Hansson (29 år) Midtbane
9. Dusan Jajic (20 år) Midtbane
10. Philip Hellquist (28 år) Angreb
11. Adam Gradén (30 år) Midtbane
14. Oskar Fallenius (17 år) Angreb
15. Johan Falkmar (27 år) Forsvar
17. Isac Lidberg (20 år) Angreb
18. Markus Gustafsson (30 år) Midtbane
19. Aron Sanden (20 år) Midtbane
20. Hampus Elgan (28 år) Målmand
21. Axel Wallenborg (17 år) Forsvar
22. Alexander Nilsson (28 år) Midtbane
23. Billy Nordström (23 år) Forsvar
24. Fritiof Björkén (28 år) Forsvar
25. Albin Linnér (20 år) Angreb
26. Ahmed Bonnah (19 år) Midtbane
27. Samuel Svenlén (19 år) Forsvar
28. Benny Lekström (38 år) Målmand
Walter Vikström (19 år) Målmand
Jack Lahne (17 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Friska Viljor
Brommapojkarna
1 – 3
23. august 18:30
2. runde
FC Rosengård
Brommapojkarna
1 – 3
16. februar 14:00
1. runde
Brommapojkarna
IK Brage
4 – 2
24. februar 15:00
2. runde
Häcken
Brommapojkarna
1 – 0
2. marts 16:00
3. runde
Brommapojkarna
Västerås SK
1 – 2
30. marts 13:30
1. runde
Dalkurd FF
Brommapojkarna
0 – 4
7. april 15:00
2. runde
Brommapojkarna
GAIS
1 – 2
14. april 15:00
3. runde
Varbergs BoIS FC
Brommapojkarna
3 – 0
22. april 17:30
4. runde
Brommapojkarna
Halmstad
2 – 1
27. april 16:00
5. runde
Norrby
Brommapojkarna
2 – 0
3. maj 19:00
6. runde
Brommapojkarna
Degerfors
2 – 3
11. maj 16:00
7. runde
IK Frej Täby
Brommapojkarna
1 – 1
15. maj 19:00
8. runde
Brommapojkarna
Jönköpings Södra
0 – 2
20. maj 19:00
9. runde
Syrianska
Brommapojkarna
1 – 0
25. maj 16:00
10. runde
Brommapojkarna
Trelleborgs FF
2 – 3
2. juni 17:30
11. runde
Brommapojkarna
Mjällby
1 – 1
8. juni 16:00
12. runde
Östers IF
Brommapojkarna
2 – 2
15. juni 16:00
13. runde
Brommapojkarna
Örgryte
vs
23. juni 17:30
14. runde
IK Brage
Brommapojkarna
vs
13. juli 18:00
15. runde
Brommapojkarna
Norrby
vs
20. juli 16:00
16. runde
Halmstad
Brommapojkarna
vs
25. juli 19:00
17. runde
Brommapojkarna
IK Brage
vs
3. august 18:00
18. runde
Trelleborgs FF
Brommapojkarna
vs
11. august 15:00
19. runde
Brommapojkarna
Östers IF
vs
18. august 17:30
20. runde
GAIS
Brommapojkarna
vs
25. august 17:30
21. runde
Brommapojkarna
Syrianska
vs
1. september 15:00
22. runde
Västerås SK
Brommapojkarna
vs
15. september 19:00
23. runde
Mjällby
Brommapojkarna
vs
22. september 19:00
24. runde
Brommapojkarna
IK Frej Täby
vs
25. september 19:00
25. runde
Örgryte
Brommapojkarna
vs
29. september 19:00
26. runde
Degerfors
Brommapojkarna
vs
6. oktober 19:00
27. runde
Brommapojkarna
Dalkurd FF
vs
20. oktober 19:00
28. runde
Brommapojkarna
Varbergs BoIS FC
vs
27. oktober 19:00
29. runde
Jönköpings Södra
Brommapojkarna
vs
3. november 19:00
30. runde