Luk

Luk
Logo for Örebro

Om Örebro

Land: Sverige
Træner: Axel Kjäll


Turneringer med deltagelse af Örebro

Turnering Placering Form
Superettan #8
har tabt seneste kamp


Se flere relaterede nyheder om Örebro fra nyhedsarkivet

Nyheder om Örebro

20/05 08:07
28/04 12:53
22/03 15:33
22/03 15:06
22/03 07:35
07/02 12:03
07/02 10:34
29/01 18:31
12/01 19:17
23/12 10:37


Spillertrup for Örebro

Nr. Navn Position
2. Daniel Björnkvist (33 år) Forsvar
4. Nasiru Moro (25 år) Forsvar
5. Fabio Sousa (26 år) Forsvar
6. Benjamin Hjertstrand (28 år) Forsvar
7. Ahmed Yasin (31 år) Midtbane
8. Kevin Walker (32 år) Midtbane
9. Erik Björndahl (31 år) Angreb
10. Martin Broberg (31 år) Midtbane
11. Jiloan Hamad (31 år) Midtbane
12. Jake Larsson (23 år) Midtbane
15. Niclas Bergmark (20 år) Forsvar
16. David Seger (22 år) Midtbane
19. Malik Mokede (17 år) Angreb
22. Lucas Shlimon (19 år) Midtbane
24. Hussein Ali (20 år) Forsvar
29. Victor Mpindi (25 år) Midtbane
33. Gustav Leijon (20 år) Målmand
46. Helmer Andersson (20 år) Forsvar
48. Noel Milleskog (20 år) Midtbane
90. Daniel Gustavsson (31 år) Angreb
94. Radu Mitu (27 år) Målmand
William Eskelinen (25 år) Målmand
Axel Andrésson (24 år) Forsvar
Jonathan Johnsson (20 år) Forsvar
Samuel Dahl (19 år) Midtbane
Elias Barsoum (19 år) Midtbane
Vincent Thill (22 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Sirius
Örebro
2 – 1
22. januar 14:00
Færdig
Norrköping
Örebro
2 – 0
13. februar 18:00
Færdig
Örebro
Degerfors
0 – 5
26. marts 15:00
Færdig
IK Brage
Örebro
3 – 0
4. april 19:00
1. runde
Örebro
Jönköpings Södra
3 – 1
12. april 19:00
2. runde
Norrby
Örebro
0 – 2
18. april 15:00
3. runde
Örebro
Halmstad
0 – 2
26. april 19:00
4. runde
Västerås SK
Örebro
2 – 1
1. maj 13:00
5. runde
Örebro
Östersunds FK
1 – 0
9. maj 19:00
6. runde
Örebro
Östers IF
2 – 1
14. maj 13:00
7. runde
Skövde AIK
Örebro
0 – 0
18. maj 19:00
8. runde
Örebro
AFC Eskilstuna
1 – 0
23. maj 19:00
9. runde
Örebro
Brommapojkarna
0 – 2
29. maj 15:00
10. runde
AIK
Örebro
3 – 2
19. juni 15:00
Færdig
Landskrona BoIS
Örebro
vs
27. juni 19:00
11. runde
Örgryte
Örebro
vs
5. juli 19:00
12. runde
Örebro
Trelleborgs FF
vs
12. juli 19:00
13. runde
Dalkurd FF
Örebro
vs
16. juli 15:00
14. runde
Örebro
Utsiktens BK
vs
24. juli 15:00
15. runde
Örebro
IK Brage
vs
30. juli 15:00
16. runde
Brommapojkarna
Örebro
vs
3. august 19:00
17. runde
Örebro
Örgryte
vs
8. august 19:00
18. runde
Östers IF
Örebro
vs
16. august 19:00
19. runde
Örebro
Skövde AIK
vs
23. august 19:00
20. runde
Utsiktens BK
Örebro
vs
28. august 13:00
21. runde
Örebro
Norrby
vs
4. september 15:00
22. runde
Östersunds FK
Örebro
vs
10. september 15:00
23. runde
Örebro
Västerås SK
vs
17. september 15:00
24. runde
AFC Eskilstuna
Örebro
vs
2. oktober 19:00
25. runde
Örebro
Dalkurd FF
vs
9. oktober 19:00
26. runde
Trelleborgs FF
Örebro
vs
16. oktober 19:00
27. runde
Halmstad
Örebro
vs
23. oktober 19:00
28. runde
Örebro
Landskrona BoIS
vs
30. oktober 19:00
29. runde
Jönköpings Södra
Örebro
vs
5. november 19:00
30. runde