Luk

Luk
Logo for Örgryte

Om Örgryte

Land: Sverige
Træner: Dane Ivarsson


Turneringer med deltagelse af Örgryte

Turnering Placering Form
Svenska Cupen 2. Runde
har vundet seneste kamp
Svenska Cupen Gruppe 2 #3
har tabt seneste kamp
Superettan #16
har ikke vundet i samtlige kampe
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har ikke vundet 10 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Örgryte fra nyhedsarkivet

Nyheder om Örgryte

18/05 22:31
25/04 10:10
26/11 15:45
11/04 15:27
20/10 11:11
28/01 21:48
21/01 10:49
10/11 18:21
03/11 15:54
15/10 12:31


Spillertrup for Örgryte

Nr. Navn Position
1. Sixten Mohlin (26 år) Målmand
3. Jonathan Azulay (29 år) Forsvar
5. Anton Lans (31 år) Forsvar
6. Eric Nohlgren (27 år) Midtbane
7. Sargon Abraham (31 år) Angreb
9. Ajdin Zeljkovic (24 år) Angreb
10. Kevin Ackermann (21 år) Midtbane
11. Elias Gustafson (24 år) Forsvar
13. Robin Wallinder (23 år) Målmand
14. Daniel Paulson (26 år) Midtbane
15. Isak Dahlqvist (20 år) Midtbane
17. Hampus Dahlqvist (25 år) Forsvar
18. Anton Andreasson (28 år) Forsvar
19. Mohamed Said Adan (22 år) Angreb
20. Olle Johansson (20 år) Midtbane
21. Anel Raskaj (32 år) Midtbane
22. Marcus Haglind Sangre (27 år) Forsvar
23. Arvid Brorsson (23 år) Forsvar
24. William Svensson (19 år) Midtbane
27. Robin Glavak (19 år) Forsvar
31. Aydarus Abukar (19 år) Midtbane
Alexander Ahl Holmström (23 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Mjoelby AI/FF
Örgryte
1 – 2
18. august 18:30
2. runde
AIK
Örgryte
2 – 0
19. februar 15:15
1. runde
Örebro
Örgryte
1 – 3
27. februar 15:00
2. runde
Örgryte
Eskilsminne IF
0 – 1
7. marts 19:00
3. runde
Örgryte
Halmstad
2 – 2
5. april 19:00
1. runde
AFC Eskilstuna
Örgryte
4 – 3
9. april 13:00
2. runde
Örgryte
Östers IF
0 – 1
18. april 17:00
3. runde
Landskrona BoIS
Örgryte
3 – 2
25. april 19:00
4. runde
Örgryte
Utsiktens BK
0 – 2
1. maj 15:00
5. runde
IK Brage
Örgryte
4 – 0
8. maj 13:00
6. runde
Norrby
Örgryte
1 – 1
14. maj 15:00
7. runde
Örgryte
Trelleborgs FF
1 – 2
18. maj 19:00
8. runde
Östersunds FK
Örgryte
0 – 0
24. maj 19:00
9. runde
Örgryte
Dalkurd FF
vs
29. maj 13:00
10. runde
Jönköpings Södra
Örgryte
vs
28. juni 19:00
11. runde
Örgryte
Örebro
vs
5. juli 19:00
12. runde
Skövde AIK
Örgryte
vs
10. juli 17:00
13. runde
Örgryte
Brommapojkarna
vs
19. juli 19:00
14. runde
Örgryte
Västerås SK
vs
26. juli 19:00
15. runde
Utsiktens BK
Örgryte
vs
31. juli 15:00
16. runde
Örgryte
AFC Eskilstuna
vs
4. august 19:00
17. runde
Örebro
Örgryte
vs
8. august 19:00
18. runde
Dalkurd FF
Örgryte
vs
13. august 15:00
19. runde
Örgryte
Norrby
vs
23. august 19:00
20. runde
Västerås SK
Örgryte
vs
27. august 15:00
21. runde
Örgryte
Landskrona BoIS
vs
3. september 17:00
22. runde
Trelleborgs FF
Örgryte
vs
11. september 19:00
23. runde
Örgryte
Östersunds FK
vs
18. september 19:00
24. runde
Örgryte
IK Brage
vs
2. oktober 19:00
25. runde
Halmstad
Örgryte
vs
9. oktober 19:00
26. runde
Örgryte
Jönköpings Södra
vs
16. oktober 19:00
27. runde
Östers IF
Örgryte
vs
23. oktober 19:00
28. runde
Örgryte
Skövde AIK
vs
30. oktober 19:00
29. runde
Brommapojkarna
Örgryte
vs
5. november 19:00
30. runde