Luk
Logo for Mamelodi Sundowns FC

Om Mamelodi Sundowns FC

Land: Sydafrika
Træner: Steve Komphela


Turneringer med deltagelse af Mamelodi Sundowns FC

Turnering Placering Form
MTN8 Vinder
er ubesejret i samtlige kampe
1. Division #1
er ubesejret i samtlige hjemmekampe
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
er ubesejret i samtlige hjemmekampe


Se flere relaterede nyheder om Mamelodi Sundowns FC fra nyhedsarkivet

Nyheder om Mamelodi Sundowns FC

20/07 13:44
29/01 19:18
13/01 13:42
27/11 20:38
11/12 13:25
07/12 20:14
23/06 11:12
17/03 10:15
12/10 21:05
30/06 08:44


Spillertrup for Mamelodi Sundowns FC

Nr. Navn Position
1. Kennedy Mweene (37 år) Målmand
3. Ricardo Nascimento (34 år) Forsvar
5. Mosa Lebusa (29 år) Forsvar
6. Wayne Arendse (37 år) Forsvar
7. Lyle Lakay (30 år) Midtbane
8. Hlompho Alpheus Kekana (36 år) Midtbane
9. Pavol Safranko (27 år) Angreb
10. Gaston Sirino (30 år) Midtbane
11. Sibusiso Vilakazi (32 år) Midtbane
13. Samuel Tiyani Mabunda (33 år) Midtbane
14. Denis Onyango (36 år) Målmand
15. Andile Jali (31 år) Midtbane
16. Aubrey Maphosa Modiba (26 år) Forsvar
18. Themba Zwane (32 år) Midtbane
20. Ricardo Goss (27 år) Målmand
21. Sphelele Mkhulise (25 år) Midtbane
27. Thapelo Morena (28 år) Midtbane
29. Bangaly Soumahoro (30 år) Forsvar
30. Reyaad Pieterse (29 år) Målmand
33. Lebohang Maboe (27 år) Angreb
36. Promise Mkhuma (21 år) Midtbane
39. Abram Ngcobo (25 år) Målmand
40. Rivaldo Coetzee (25 år) Forsvar
41. Mothobi Mvala (27 år) Angreb
42. Mdhluli Musawenkosi (23 år) Angreb
Gomolemo Grant Kekana (29 år) Forsvar
Brian Onyango (27 år) Forsvar
Rushine De Reuck (25 år) Forsvar
Devine Lunga (26 år) Forsvar
Harold Majadibodu (26 år) Forsvar
Divine Lunga (26 år) Forsvar
George Maluleka (33 år) Midtbane
Haashim Domingo (26 år) Midtbane
Peter Shalulile (28 år) Midtbane
Gift Motupa (27 år) Midtbane
Khuliso Mudau (26 år) Midtbane
Lesedi Kapinga (26 år) Midtbane
Kermit Erasmus (31 år) Angreb
Jeremy Brockie (34 år) Angreb
Thabiso Kutumela (28 år) Angreb
Keletso Makgalwa (25 år) Angreb
Neo Maema (26 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Mamelodi Sundowns FC
Kaizer Chiefs
4 – 3
15. august 15:00
Kvartfinaler
Mamelodi Sundowns FC
AmaZulu FC
1 – 0
20. august 17:00
1. runde
Chippa United
Mamelodi Sundowns FC
0 – 0
24. august 17:00
2. runde
Lamontville Golden Arrows
Mamelodi Sundowns FC
1 – 1
28. august 15:00
Semifinaler
Mamelodi Sundowns FC
Kaizer Chiefs
2 – 0
12. september 17:00
3. runde
Mamelodi Sundowns FC
TS Galaxy
3 – 0
19. september 17:00
4. runde
Orlando Pirates
Mamelodi Sundowns FC
0 – 2
25. september 15:00
5. runde
Mamelodi Sundowns FC
Lamontville Golden Arrows
3 – 0
28. september 18:00
Semifinaler
Mamelodi Sundowns FC
Swallows FC
3 – 0
3. oktober 17:30
6. runde
Lamontville Golden Arrows
Mamelodi Sundowns FC
0 – 1
20. oktober 15:30
7. runde
Baroka FC
Mamelodi Sundowns FC
vs
27. oktober 15:30
8. runde
Cape Town City FC
Mamelodi Sundowns FC
3 – 4
30. oktober 18:00
Finale
Mamelodi Sundowns FC
Maritzburg United
1 – 0
3. november 16:30
9. runde
Marumo Gallants
Mamelodi Sundowns FC
0 – 4
7. november 16:30
10. runde
Cape Town City FC
Mamelodi Sundowns FC
0 – 0
20. november 16:30
11. runde
Mamelodi Sundowns FC
SuperSport United
2 – 2
24. november 16:30
19. runde
Mamelodi Sundowns FC
Sekhukhune United
2 – 0
27. november 14:30
12. runde
Stellenbosch FC
Mamelodi Sundowns FC
1 – 1
4. december 19:15
13. runde
Mamelodi Sundowns FC
Royal AM
3 – 2
8. december 14:30
14. runde
SuperSport United
Mamelodi Sundowns FC
0 – 1
11. december 19:15
15. runde
Mamelodi Sundowns FC
Baroka FC
2 – 1
14. december 16:30
22. runde
Mamelodi Sundowns FC
Orlando Pirates
4 – 1
17. december 18:30
16. runde
AmaZulu FC
Mamelodi Sundowns FC
1 – 0
20. december 18:30
17. runde
Mamelodi Sundowns FC
Marumo Gallants
1 – 1
23. december 16:30
23. runde
Mamelodi Sundowns FC
Al Hilal Omdurman
vs
11. februar 15:00
1. runde
Mamelodi Sundowns FC
Chippa United
vs
16. februar 16:00
18. runde
Al-Merreikh
Mamelodi Sundowns FC
vs
18. februar 15:00
2. runde
Al Ahly
Mamelodi Sundowns FC
vs
25. februar 15:00
3. runde
TS Galaxy
Mamelodi Sundowns FC
vs
27. februar 14:30
20. runde
Maritzburg United
Mamelodi Sundowns FC
vs
5. marts 16:00
21. runde
Mamelodi Sundowns FC
Al Ahly
vs
11. marts 15:00
4. runde
Al Hilal Omdurman
Mamelodi Sundowns FC
vs
18. marts 15:00
5. runde
Mamelodi Sundowns FC
Al-Merreikh
vs
1. april 15:00
6. runde
Swallows FC
Mamelodi Sundowns FC
vs
6. april 17:00
24. runde
Mamelodi Sundowns FC
Lamontville Golden Arrows
vs
17. april 17:00
25. runde
Mamelodi Sundowns FC
Cape Town City FC
vs
24. april 17:00
26. runde
Sekhukhune United
Mamelodi Sundowns FC
vs
3. maj 17:00
27. runde
Kaizer Chiefs
Mamelodi Sundowns FC
vs
8. maj 17:00
28. runde
Mamelodi Sundowns FC
Stellenbosch FC
vs
14. maj 15:00
29. runde
Royal AM
Mamelodi Sundowns FC
vs
21. maj 15:00
30. runde