Luk
Logo for Orlando Pirates

Om Orlando Pirates

Land: Sydafrika
Træner: Josef Zinnbauer


Turneringer med deltagelse af Orlando Pirates

Turnering Placering Form
1. Division #5
har tabt seneste kamp
MTN8 Vinder
har vundet samtlige kampe
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har tabt seneste kamp


Se flere relaterede nyheder om Orlando Pirates fra nyhedsarkivet

Nyheder om Orlando Pirates

27/10 07:14
06/06 10:47
22/07 23:35
04/09 11:05
27/07 10:08
13/07 12:29
11/07 18:06
04/07 10:07


Spillertrup for Orlando Pirates

Nr. Navn Position
1. Joris Delle (30 år) Målmand
3. Thembinkosi Lorch (27 år) Midtbane
4. Happy Jele (34 år) Forsvar
5. Ntsikelelo Nyauza (30 år) Forsvar
6. Ben Motshwari (29 år) Midtbane
7. Gabadinho Mhango (28 år) Angreb
15. Fortune Makaringe (25 år) Midtbane
16. Tshegofatso John Mabasa (24 år) Angreb
18. Kabelo Dlamini (24 år) Angreb
19. Bongani Sam Midtbane
21. Nkanyiso Zungu (25 år) Midtbane
23. Innocent Maela (28 år) Forsvar
25. Zakhele Lepasa (23 år) Angreb
26. Austin Muwowo (24 år) Angreb
29. Paseka Mako (26 år) Midtbane
30. Wayne Sandilands (37 år) Målmand
31. Richard Ofori (27 år) Målmand
32. Onassis Mntambo (31 år) Midtbane
34. James Monyane (20 år) Angreb
36. Thabiso Sesane Midtbane
40. Siyabonga Mpontshane (34 år) Målmand
43. Siphumelele Mbulu (22 år) Midtbane
44. Abel Mabaso (29 år) Midtbane
45. Maliele Vincent Pule (28 år) Angreb
Thulani Hlatshwayo (31 år) Forsvar
Gladwin Shitolo (31 år) Forsvar
Mthokozisi Dube (28 år) Forsvar
Collins Makgaka Forsvar
Sandile Mthethwa (23 år) Forsvar
Lehlohonolo Mtshali (26 år) Forsvar
Deon Hotto (30 år) Midtbane
Wayde Jooste (29 år) Midtbane
Thabang Monare (31 år) Midtbane
Siphesihle Ndlovu (24 år) Midtbane
Moegamat Maart (25 år) Midtbane
Terrence Dzvukamanja (26 år) Midtbane
Brian Hlongwa (24 år) Midtbane
Jean-Marc Makusu (28 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Orlando Pirates
Cape Town City FC
1 – 0
17. oktober 18:00
Kvartfinaler
AmaZulu FC
Orlando Pirates
1 – 1
24. oktober 20:15
1. runde
Orlando Pirates
Stellenbosch FC
1 – 1
28. oktober 18:30
2. runde
Orlando Pirates
Kaizer Chiefs
3 – 0
31. oktober 14:00
Semifinaler
Bloemfontein Celtic
Orlando Pirates
0 – 1
4. november 18:30
3. runde
Kaizer Chiefs
Orlando Pirates
0 – 2
8. november 14:00
Semifinaler
Orlando Pirates
SuperSport United
2 – 1
21. november 17:00
4. runde
Orlando Pirates
Baroka FC
1 – 1
28. november 14:30
5. runde
Cape Town City FC
Orlando Pirates
2 – 2
5. december 14:30
6. runde
Bloemfontein Celtic
Orlando Pirates
1 – 2
12. december 17:00
Finale
Orlando Pirates
Chippa United
1 – 0
16. december 18:00
7. runde
Mamelodi Sundowns FC
Orlando Pirates
1 – 0
2. januar 14:30
9. runde
Orlando Pirates
Moroka Swallows
1 – 1
10. januar 14:30
10. runde
Tshakhuma FC
Orlando Pirates
0 – 3
13. januar 16:00
8. runde
Black Leopards
Orlando Pirates
2 – 0
17. januar 14:30
11. runde
Orlando Pirates
Lamontville Golden Arrows
vs
20. januar 18:30
12. runde
Maritzburg United
Orlando Pirates
vs
23. januar 19:15
13. runde
Orlando Pirates
TS Galaxy
vs
26. januar 18:30
15. runde
Orlando Pirates
Kaizer Chiefs
vs
30. januar 14:30
14. runde
Lamontville Golden Arrows
Orlando Pirates
vs
20. februar 14:30
16. runde
SuperSport United
Orlando Pirates
vs
24. februar 18:30
21. runde
Orlando Pirates
Bloemfontein Celtic
vs
3. marts 18:30
17. runde
Chippa United
Orlando Pirates
vs
6. marts 14:30
18. runde
Orlando Pirates
Cape Town City FC
vs
9. marts 18:30
19. runde
Kaizer Chiefs
Orlando Pirates
vs
21. marts 14:30
20. runde
Orlando Pirates
Maritzburg United
vs
7. april 19:30
22. runde
TS Galaxy
Orlando Pirates
vs
14. april 19:30
23. runde
Moroka Swallows
Orlando Pirates
vs
24. april 20:15
24. runde
Orlando Pirates
Mamelodi Sundowns FC
vs
2. maj 18:00
26. runde
Orlando Pirates
Black Leopards
vs
5. maj 19:30
25. runde
Stellenbosch FC
Orlando Pirates
vs
11. maj 19:30
27. runde
Orlando Pirates
AmaZulu FC
vs
19. maj 19:30
28. runde
Baroka FC
Orlando Pirates
vs
26. maj 19:30
29. runde
Orlando Pirates
Tshakhuma FC
vs
29. maj 15:00
30. runde