Luk
Logo for FC Zbrojovka Brno

Om FC Zbrojovka Brno

Land: Tjekkiet
Stadion: Mestsky Stadion Srbska
Placering: Brno, Tjekkiet
Kapacitet: 12.550 tilskuere
Træner: Miloslav Machalek


Turneringer med deltagelse af FC Zbrojovka Brno

Turnering Placering Form
1. Division #16
er ubesejret 3 kampe i træk
Pokal 3. Runde
har vundet samtlige kampe
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
er ubesejret 4 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om FC Zbrojovka Brno fra nyhedsarkivet

Nyheder om FC Zbrojovka Brno

27/05 18:56


Spillertrup for FC Zbrojovka Brno

Nr. Navn Position
5. Pavel Eismann (36 år) Forsvar
8. Simon Sumbera (29 år) Midtbane
14. Jakub Prichystal (25 år) Angreb
15. Jakub Sural (24 år) Forsvar
16. Jan Sedlak (26 år) Midtbane
17. Lukas Magera (37 år) Angreb
20. Chico Gomes (32 år) Forsvar
21. Ondrej Pachlopnik (20 år) Midtbane
22. Ondrej Vintr (23 år) Midtbane
24. Peter Stepanovsky (33 år) Midtbane
25. Lukas Krystufek (28 år) Forsvar
27. Damian Baris (26 år) Forsvar
32. Antonin Rusek (21 år) Angreb
33. Pavel Halouska (25 år) Målmand
59. Jiri Floder (23 år) Målmand
Martin Sustr (30 år) Målmand
David Zalesky (23 år) Målmand
Vojtech Marek (20 år) Målmand
Pavel Dreksa (31 år) Forsvar
Juraj Kotula (25 år) Forsvar
Jakub Cernin (21 år) Forsvar
Jan Hlavica (26 år) Forsvar
Lukas Endl (17 år) Forsvar
Vojtech Smid (19 år) Forsvar
Jan Moravec (33 år) Midtbane
Ondrej Vanek (30 år) Midtbane
Adrian Cermak (27 år) Midtbane
Adam Fousek (26 år) Midtbane
Rudolf Reiter (26 år) Midtbane
Robert Bartolomeu (27 år) Midtbane
Jan Koudelka Midtbane
Marek Vintr (23 år) Midtbane
Dominik Kriz (21 år) Midtbane
Martin Sedlak (20 år) Midtbane
David Jambor (17 år) Midtbane
Michal Sevcik (18 år) Midtbane
Jan Pazler (29 år) Angreb
Jan Hladik (27 år) Angreb
Claude Lhotecky (19 år) Angreb
Daniel Fila (18 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

FC Zbrojovka Brno
Sparta Prag
1 – 4
22. august 19:30
1. runde
FC Zbrojovka Brno
Bohemians 1905
0 – 0
30. august 16:30
2. runde
FC Fastav Zlin
FC Zbrojovka Brno
3 – 1
13. september 16:30
3. runde
FC Slovan Rosice
FC Zbrojovka Brno
0 – 3
16. september 16:00
2. runde
FC Zbrojovka Brno
Sigma Olomouc
2 – 4
20. september 15:30
4. runde
Viktoria Plzen
FC Zbrojovka Brno
4 – 1
27. september 15:30
5. runde
FC Zbrojovka Brno
Karvina
0 – 2
3. oktober 16:30
6. runde
FC Zbrojovka Brno
Vysocina Jihlava
1 – 0
7. oktober 15:00
3. runde
Jablonec
FC Zbrojovka Brno
0 – 1
6. november 18:00
7. runde
FC Zbrojovka Brno
Pribram
1 – 1
22. november 14:00
8. runde
Slavia Prag
FC Zbrojovka Brno
1 – 1
29. november 18:30
9. runde
FC Zbrojovka Brno
SK Dynamo Ceske Budejovice
vs
6. december 14:00
10. runde
Pardubice
FC Zbrojovka Brno
vs
12. december 16:00
11. runde
FC Zbrojovka Brno
Slovacko
vs
16. december 14:00
12. runde
Teplice
FC Zbrojovka Brno
vs
20. december 14:00
13. runde
FC Zbrojovka Brno
Banik Ostrava
vs
23. december 15:00
14. runde
Mladá Boleslav
FC Zbrojovka Brno
vs
16. januar 14:30
15. runde
FC Zbrojovka Brno
Liberec
vs
23. januar 14:30
16. runde
Opava
FC Zbrojovka Brno
vs
30. januar 14:30
17. runde
Bohemians 1905
FC Zbrojovka Brno
vs
6. februar 14:30
18. runde
FC Zbrojovka Brno
FC Fastav Zlin
vs
13. februar 14:30
19. runde
Sigma Olomouc
FC Zbrojovka Brno
vs
20. februar 14:30
20. runde
FC Zbrojovka Brno
Viktoria Plzen
vs
27. februar 14:30
21. runde
Karvina
FC Zbrojovka Brno
vs
6. marts 14:30
22. runde
FC Zbrojovka Brno
Jablonec
vs
13. marts 14:30
23. runde
Pribram
FC Zbrojovka Brno
vs
20. marts 16:30
24. runde
FC Zbrojovka Brno
Slavia Prag
vs
3. april 16:30
25. runde
SK Dynamo Ceske Budejovice
FC Zbrojovka Brno
vs
10. april 17:00
26. runde
FC Zbrojovka Brno
Pardubice
vs
17. april 18:00
27. runde
Slovacko
FC Zbrojovka Brno
vs
21. april 17:00
28. runde
FC Zbrojovka Brno
Teplice
vs
24. april 17:00
29. runde
Banik Ostrava
FC Zbrojovka Brno
vs
1. maj 17:00
30. runde
FC Zbrojovka Brno
Mladá Boleslav
vs
8. maj 17:00
31. runde
Liberec
FC Zbrojovka Brno
vs
15. maj 18:00
32. runde
FC Zbrojovka Brno
Opava
vs
23. maj 17:00
33. runde
Sparta Prag
FC Zbrojovka Brno
vs
28. maj 18:00
34. runde