Luk
Logo for Karvina

Om Karvina

Land: Tjekkiet
Stadion: Mestsky stadion, Karvina
Placering: Karvina, Tjekkiet
Kapacitet: 8.000 tilskuere
Træner: Bohumil Panik


Turneringer med deltagelse af Karvina

Turnering Placering Form
1. Division #16
har ikke vundet i samtlige kampe
Pokal 1/8-finale
har tabt seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har ikke vundet 12 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Karvina fra nyhedsarkivet

Nyheder om Karvina

Vi har ingen ingen relaterede nyheder.



Spillertrup for Karvina

Nr. Navn Position
1. Vladimir Neuman (21 år) Målmand
5. Davit Kobouri (24 år) Forsvar
6. Kristi Qose (26 år) Forsvar
8. Marco Tulio (23 år) Forsvar
10. Lukas Cmelik (25 år) Midtbane
11. Martin Vlachovsky (21 år) Midtbane
13. Martin Sindelar (31 år) Midtbane
18. Martin Pastornicky (25 år) Målmand
19. Antonin Svoboda (19 år) Angreb
21. Jean Mangabeira (24 år) Midtbane
22. Soufiane Drame (25 år) Forsvar
23. Daniel Stropek (23 år) Forsvar
26. Petr Bolek (37 år) Målmand
27. Michal Papadopoulos (36 år) Angreb
29. Rajmund Mikus (26 år) Midtbane
31. Lukas Bartosak (31 år) Midtbane
33. Rafael Tavares (21 år) Midtbane
37. Matej Jurasek (18 år) Angreb
44. Eduardo Santos (24 år) Forsvar
Jiri Ciupa (23 år) Målmand
Petr Buchta (29 år) Forsvar
Lukas Holik (29 år) Forsvar
Leonardo Pereira (24 år) Forsvar
Miroslav Gilak (21 år) Forsvar
Tomas Jursa (32 år) Midtbane
Daniel Bartl (32 år) Midtbane
Ales Nesicky (29 år) Midtbane
Vlasiy Sinyavskiy (25 år) Angreb
Kacper Zych (19 år) Angreb
Juraj Teplan (19 år) Angreb
Rafiu Durosinmi (19 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Pardubice
Karvina
2 – 2
24. juli 16:00
1. runde
Karvina
Hradec Kralove
1 – 1
31. juli 16:00
2. runde
Sparta Prag
Karvina
2 – 0
7. august 16:00
3. runde
Karvina
FC Fastav Zlin
2 – 3
14. august 16:00
4. runde
Viktoria Plzen
Karvina
2 – 0
22. august 16:00
5. runde
Slavicin
Karvina
1 – 5
25. august 17:00
2. runde
Karvina
Slavia Prag
3 – 3
29. august 19:00
6. runde
Jablonec
Karvina
1 – 0
12. september 16:00
7. runde
Karvina
Teplice
1 – 1
19. september 16:00
8. runde
Karvina
MFK Chrudim
1 – 0
22. september 15:30
3. runde
SK Dynamo Ceske Budejovice
Karvina
3 – 1
25. september 16:00
9. runde
Karvina
Mladá Boleslav
0 – 1
3. oktober 16:00
10. runde
Sigma Olomouc
Karvina
2 – 0
17. oktober 16:00
11. runde
Karvina
Slovacko
2 – 2
7. november 15:00
14. runde
Slovacko
Karvina
3 – 1
12. november 17:00
1/8-finaler
Karvina
Liberec
1 – 2
21. november 15:00
15. runde
Karvina
Banik Ostrava
1 – 2
24. november 17:00
12. runde
Hradec Kralove
Karvina
1 – 0
28. november 15:00
16. runde
Bohemians 1905
Karvina
3 – 0
1. december 18:00
13. runde
Karvina
Sparta Prag
1 – 2
4. december 15:00
17. runde
FC Fastav Zlin
Karvina
2 – 1
11. december 15:00
18. runde
Karvina
Viktoria Plzen
0 – 1
18. december 15:00
19. runde
Slavia Prag
Karvina
vs
5. februar 15:00
20. runde
Karvina
Jablonec
vs
13. februar 15:00
21. runde
Teplice
Karvina
vs
19. februar 15:00
22. runde
Karvina
SK Dynamo Ceske Budejovice
vs
26. februar 15:00
23. runde
Mladá Boleslav
Karvina
vs
5. marts 15:00
24. runde
Karvina
Sigma Olomouc
vs
12. marts 15:00
25. runde
Banik Ostrava
Karvina
vs
19. marts 15:00
26. runde
Karvina
Bohemians 1905
vs
2. april 16:00
27. runde
Slovacko
Karvina
vs
9. april 16:00
28. runde
Liberec
Karvina
vs
16. april 16:00
29. runde
Karvina
Pardubice
vs
19. april 18:00
30. runde