Luk
Logo for Mladá Boleslav

Om Mladá Boleslav

Land: Tjekkiet
Stadion: Lokotrans Arena
Placering: Mlada Boleslav, Tjekkiet
Kapacitet: 5.000 tilskuere
Træner: Jozef Weber


Turneringer med deltagelse af Mladá Boleslav

Turnering Placering Form
1. Division #7
har ikke vundet 4 udekampe i træk
Pokal Kvartfinale
har vundet samtlige kampe
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har tabt 3 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Mladá Boleslav fra nyhedsarkivet

Nyheder om Mladá Boleslav

24/09 15:28
29/01 14:08
16/07 21:13
07/02 13:49
03/02 22:53
31/01 23:29
18/07 13:47
09/08 22:55
02/08 21:36
07/01 18:30


Spillertrup for Mladá Boleslav

Nr. Navn Position
7. Tomas Wiesner (22 år) Forsvar
8. Marek Matejovsky (38 år) Midtbane
9. Tomas Ladra (22 år) Midtbane
10. Muris Mesanovic (29 år) Angreb
12. Michal Hubinek (25 år) Midtbane
15. Tomas Wagner (29 år) Angreb
16. Dominik Hasek (21 år) Forsvar
17. Petr Mares (29 år) Forsvar
18. Jakub Fulnek (25 år) Midtbane
19. Adam Provaznik (19 år) Angreb
23. Lukas Budinsky (27 år) Forsvar
24. Pavel Bucha (21 år) Midtbane
25. Marco Tulio (21 år) Forsvar
26. David Pech (17 år) Angreb
27. Jiri Klima (23 år) Angreb
28. Ewerton (23 år) Midtbane
29. Jakub Klima (21 år) Forsvar
32. Jan Kral (20 år) Forsvar
33. Jan Seda (34 år) Målmand
34. Antonin Krapka (26 år) Forsvar
36. Daniel Pudil (34 år) Forsvar
37. Petr Hampl (20 år) Midtbane
99. Petr Mikulec (20 år) Målmand
Ondrej Mazuch (30 år) Forsvar
Jaroslav Zeleny (27 år) Forsvar
Aleksandar Susnjar (24 år) Forsvar
Aleksei Tataev (21 år) Forsvar
Arutyun Grigoryan (21 år) Forsvar
David Doudera (21 år) Forsvar
Philipp Tvaroh (20 år) Forsvar
Dominik Janosek (21 år) Midtbane
Daniel Novak (21 år) Midtbane
Anderson Arroyo (20 år) Midtbane
Michael Honig (20 år) Midtbane
Dominik Masek (24 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Mladá Boleslav
Karvina
1 – 0
14. juli 16:30
1. runde
Bohemians 1905
Mladá Boleslav
3 – 0
21. juli 16:30
2. runde
Mladá Boleslav
Ordabasy Shymkent
1 – 1
25. juli 19:00
2. runde
Mladá Boleslav
Opava
4 – 1
28. juli 16:35
3. runde
Ordabasy Shymkent
Mladá Boleslav
2 – 3
1. august 16:00
2. runde
Steaua Bukarest
Mladá Boleslav
0 – 0
8. august 20:30
3. runde
Mladá Boleslav
Sparta Prag
4 – 3
11. august 19:00
5. runde
Mladá Boleslav
Steaua Bukarest
0 – 1
15. august 19:00
3. runde
Jablonec
Mladá Boleslav
2 – 1
18. august 17:00
6. runde
Mladá Boleslav
SK Dynamo Ceske Budejovice
4 – 2
25. august 16:30
7. runde
Slovacko
Mladá Boleslav
1 – 1
31. august 17:00
8. runde
Mladá Boleslav
Pribram
6 – 0
14. september 16:30
9. runde
Teplice
Mladá Boleslav
2 – 0
18. september 18:00
4. runde
Mladá Boleslav
Banik Ostrava
2 – 0
22. september 15:30
10. runde
Slavia Prag
Mladá Boleslav
1 – 0
28. september 19:00
11. runde
Mladá Boleslav
MFK Chrudim
4 – 2
1. oktober 16:00
3. runde
Mladá Boleslav
Viktoria Plzen
2 – 1
6. oktober 15:30
12. runde
FC Fastav Zlin
Mladá Boleslav
0 – 2
19. oktober 16:30
13. runde
Mladá Boleslav
Liberec
1 – 3
27. oktober 14:30
14. runde
Mladá Boleslav
FC Fastav Zlin
3 – 1
30. oktober 14:30
1/8-finaler
Sigma Olomouc
Mladá Boleslav
2 – 2
2. november 14:30
15. runde
Mladá Boleslav
Bohemians 1905
2 – 1
8. november 18:00
16. runde
Opava
Mladá Boleslav
1 – 0
23. november 14:30
17. runde
Mladá Boleslav
Teplice
3 – 1
1. december 14:30
18. runde
Sparta Prag
Mladá Boleslav
5 – 2
8. december 17:00
19. runde
Mladá Boleslav
Jablonec
2 – 3
13. december 18:00
20. runde
SK Dynamo Ceske Budejovice
Mladá Boleslav
3 – 0
14. februar 18:00
21. runde
Mladá Boleslav
Slovacko
vs
22. februar 14:30
22. runde
Pribram
Mladá Boleslav
vs
29. februar 14:30
23. runde
Viktoria Plzen
Mladá Boleslav
vs
4. marts 14:30
Kvartfinaler
Banik Ostrava
Mladá Boleslav
vs
9. marts 18:00
24. runde
Mladá Boleslav
Slavia Prag
vs
14. marts 17:00
25. runde
Viktoria Plzen
Mladá Boleslav
vs
21. marts 17:00
26. runde
Mladá Boleslav
FC Fastav Zlin
vs
4. april 17:00
27. runde
Liberec
Mladá Boleslav
vs
11. april 17:00
28. runde
Mladá Boleslav
Sigma Olomouc
vs
18. april 17:00
29. runde
Karvina
Mladá Boleslav
vs
25. april 17:00
30. runde