Luk
Logo for SK Dynamo Ceske Budejovice

Om SK Dynamo Ceske Budejovice

Land: Tjekkiet
Stadion: Strelecky Ostrov
Træner: David Horejs


Turneringer med deltagelse af SK Dynamo Ceske Budejovice

Turnering Placering Form
Pokal 1/8-finale
har tabt seneste kamp
1. Division #5
har vundet seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har vundet seneste kamp


Se flere relaterede nyheder om SK Dynamo Ceske Budejovice fra nyhedsarkivet

Nyheder om SK Dynamo Ceske Budejovice

Vi har ingen ingen relaterede nyheder.



Spillertrup for SK Dynamo Ceske Budejovice

Nr. Navn Position
1. Martin Janacek (20 år) Målmand
2. Lukas Havel (25 år) Forsvar
3. Martin Kralik (26 år) Forsvar
4. Maksym Talovierov (21 år) Forsvar
5. Pavel Novak (31 år) Midtbane
11. Patrik Cavos (26 år) Midtbane
12. Benjamin Colic (30 år) Forsvar
16. Jonas Vais (21 år) Midtbane
18. Lukas Janosik (27 år) Angreb
19. Patrik Brandner (27 år) Midtbane
20. Petr Javorek (35 år) Midtbane
21. Matej Valenta (21 år) Midtbane
25. Lukas Skovajsa (27 år) Forsvar
27. Matej Mrsic (27 år) Forsvar
30. Vojtech Vorel (25 år) Målmand
Zdenek Krizek (38 år) Målmand
David Sipos (22 år) Målmand
Daniel Kerl (20 år) Målmand
Patrik Hellebrand (22 år) Forsvar
Michal Nemecek (18 år) Forsvar
Jakub Hora (30 år) Midtbane
Martin Sladky (29 år) Midtbane
Dame Diop (28 år) Midtbane
Milos Kopecny (27 år) Midtbane
Jakub Parizek (21 år) Midtbane
Jakub Kousal (18 år) Midtbane
Michal Skoda (33 år) Angreb
Ondrej Mihalik (24 år) Angreb
Martin Splichal (21 år) Angreb
Fortune Bassey (22 år) Angreb
Jan Vitovec (18 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Banik Most-Sous
SK Dynamo Ceske Budejovice
0 – 3
22. september 17:30
2. runde
Usti nad Orlici
SK Dynamo Ceske Budejovice
0 – 3
7. oktober 15:30
3. runde
Liberec
SK Dynamo Ceske Budejovice
1 – 0
3. marts 17:00
1/8-finaler
Dynamo Moskva
SK Dynamo Ceske Budejovice
4 – 0
30. juni 18:15
Færdig
FK Krasnodar
SK Dynamo Ceske Budejovice
2 – 2
14. juli 17:00
Færdig
SK Dynamo Ceske Budejovice
Teplice
1 – 0
25. juli 16:00
1. runde
Slovacko
SK Dynamo Ceske Budejovice
vs
1. august 16:00
2. runde
SK Dynamo Ceske Budejovice
Banik Ostrava
vs
7. august 16:00
3. runde
Sigma Olomouc
SK Dynamo Ceske Budejovice
vs
14. august 16:00
4. runde
SK Dynamo Ceske Budejovice
Liberec
vs
21. august 16:00
5. runde
Sparta Prag
SK Dynamo Ceske Budejovice
vs
28. august 16:00
6. runde
SK Dynamo Ceske Budejovice
Hradec Kralove
vs
11. september 16:00
7. runde
Viktoria Plzen
SK Dynamo Ceske Budejovice
vs
18. september 16:00
8. runde
SK Dynamo Ceske Budejovice
Karvina
vs
25. september 16:00
9. runde
SK Dynamo Ceske Budejovice
Pardubice
vs
2. oktober 16:00
10. runde
Jablonec
SK Dynamo Ceske Budejovice
vs
16. oktober 16:00
11. runde
SK Dynamo Ceske Budejovice
Slavia Prag
vs
23. oktober 16:00
12. runde
FC Fastav Zlin
SK Dynamo Ceske Budejovice
vs
30. oktober 14:00
13. runde
SK Dynamo Ceske Budejovice
Mladá Boleslav
vs
6. november 14:00
14. runde
Bohemians 1905
SK Dynamo Ceske Budejovice
vs
20. november 14:00
15. runde
SK Dynamo Ceske Budejovice
Slovacko
vs
27. november 14:00
16. runde
Banik Ostrava
SK Dynamo Ceske Budejovice
vs
4. december 14:00
17. runde
SK Dynamo Ceske Budejovice
Sigma Olomouc
vs
11. december 14:00
18. runde
Liberec
SK Dynamo Ceske Budejovice
vs
18. december 14:00
19. runde
SK Dynamo Ceske Budejovice
Sparta Prag
vs
5. februar 14:00
20. runde
Hradec Kralove
SK Dynamo Ceske Budejovice
vs
12. februar 14:00
21. runde
SK Dynamo Ceske Budejovice
Viktoria Plzen
vs
19. februar 14:00
22. runde
Karvina
SK Dynamo Ceske Budejovice
vs
26. februar 14:00
23. runde
Pardubice
SK Dynamo Ceske Budejovice
vs
5. marts 14:00
24. runde
SK Dynamo Ceske Budejovice
Jablonec
vs
12. marts 14:00
25. runde
Slavia Prag
SK Dynamo Ceske Budejovice
vs
19. marts 14:00
26. runde
SK Dynamo Ceske Budejovice
FC Fastav Zlin
vs
2. april 16:00
27. runde
Mladá Boleslav
SK Dynamo Ceske Budejovice
vs
9. april 16:00
28. runde
SK Dynamo Ceske Budejovice
Bohemians 1905
vs
16. april 16:00
29. runde
Teplice
SK Dynamo Ceske Budejovice
vs
23. april 16:00
30. runde