LeoVegas.dk Roskilde Festival Bethard Casino24

Luk
Logo for Slavia Prag

Om Slavia Prag

Land: Tjekkiet
Stadion: Sinobo Stadium
Placering: Prag, Tjekkiet
Kapacitet: 20.800 tilskuere
Træner: Jindrich Trpisovsky


Turneringer med deltagelse af Slavia Prag

Turnering Placering Form
1. Liga #1
har ikke vundet 2 kampe i træk
Europa League Final Stage Kvartfinale
har tabt 2 kampe i træk
Pokal Semifinale
har vundet samtlige kampe
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har ikke vundet 4 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Slavia Prag fra nyhedsarkivet

Nyheder om Slavia Prag

18/04 22:51
12/04 06:34
11/04 23:47
11/04 23:39
11/04 22:51
28/03 22:30
15/03 13:18
15/03 13:14
15/03 08:22
14/03 23:35


Spillertrup for Slavia Prag

Nr. Navn Position
1. Ondrej Kolar (24 år) Målmand
5. Vladimir Coufal (26 år) Forsvar
8. Jaromir Zmrhal (25 år) Midtbane
9. Peter Olayinka (23 år) Angreb
10. Josef Husbauer (29 år) Midtbane
11. Marko Alvir (25 år) Midtbane
12. Jaroslav Zeleny (26 år) Forsvar
13. Michael Ngadeu-Ngadjui (28 år) Forsvar
14. Mick van Buren (26 år) Angreb
15. Ondrej Kudela (32 år) Midtbane
16. Farid Nabiyev (19 år) Midtbane
17. Miroslav Stoch (29 år) Midtbane
18. Jan Boril (28 år) Angreb
19. Simon Deli (27 år) Forsvar
20. Alexandru Baluta (25 år) Midtbane
21. Milan Skoda (33 år) Angreb
22. Tomas Soucek (24 år) Midtbane
23. Petr Sevcik (24 år) Midtbane
25. Michal Frydrych (29 år) Forsvar
26. Jakub Hromada (22 år) Midtbane
27. Ibrahim Traore (25 år) Midtbane
28. Martin Otahal (22 år) Målmand
30. Martin Kuciak (37 år) Målmand
31. Premysl Kovar (33 år) Målmand
33. Alex Kral (20 år) Forsvar
Martin Vantruba (21 år) Målmand
Jakub Jugas (26 år) Forsvar
Lukas Pokorny (25 år) Forsvar
Matej Chalus (21 år) Forsvar
Vojtech Mares (19 år) Forsvar
Jan Sykora (25 år) Midtbane
Jan Matousek (20 år) Midtbane
Imad Rondic (20 år) Midtbane
Ruslan Mingazov (27 år) Angreb
Abdulla Yusuf (25 år) Angreb
Petar Musa (21 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Sigma Olomouc
Slavia Prag
0 – 3
22. juli 18:00
1. runde
Slavia Prag
Karvina
4 – 0
28. juli 19:00
2. runde
Slavia Prag
Opava
3 – 1
3. august 18:30
3. runde
Slavia Prag
Dynamo Kiev
1 – 1
7. august 19:30
3. runde
Mladá Boleslav
Slavia Prag
0 – 1
10. august 18:30
4. runde
Dynamo Kiev
Slavia Prag
2 – 0
14. august 18:30
3. runde
Slavia Prag
Jablonec
0 – 2
18. august 19:00
5. runde
Teplice
Slavia Prag
0 – 3
25. august 19:00
6. runde
Slavia Prag
Viktoria Plzen
4 – 0
1. september 19:00
7. runde
Slovacko
Slavia Prag
1 – 3
16. september 18:00
8. runde
Slavia Prag
Bordeaux
1 – 0
20. september 21:00
1. runde
Slavia Prag
Bohemians 1905
1 – 0
23. september 18:00
9. runde
Slavia Prag
Usti nad Labem
2 – 0
26. september 18:30
3. runde
Banik Ostrava
Slavia Prag
2 – 1
30. september 15:00
10. runde
Zenit
Slavia Prag
1 – 0
4. oktober 18:55
2. runde
Slavia Prag
Pribram
4 – 1
7. oktober 18:00
11. runde
Liberec
Slavia Prag
0 – 1
21. oktober 17:00
12. runde
FC København
Slavia Prag
0 – 1
25. oktober 18:55
3. runde
Slavia Prag
Dukla Praha
4 – 1
29. oktober 18:00
13. runde
Sparta Prag
Slavia Prag
2 – 2
4. november 17:00
14. runde
Slavia Prag
FC København
0 – 0
8. november 21:00
4. runde
Slavia Prag
FC Fastav Zlin
3 – 1
11. november 17:00
15. runde
Slavia Prag
MFK Chrudim
3 – 1
16. november 18:30
1/8-finaler
Karvina
Slavia Prag
1 – 3
24. november 14:00
16. runde
Bordeaux
Slavia Prag
2 – 0
29. november 18:55
5. runde
Opava
Slavia Prag
2 – 3
3. december 18:00
17. runde
Slavia Prag
Mladá Boleslav
3 – 2
8. december 17:00
18. runde
Slavia Prag
Zenit
2 – 0
13. december 21:00
6. runde
Jablonec
Slavia Prag
0 – 2
17. december 18:00
19. runde
Slavia Prag
Teplice
2 – 0
9. februar 17:00
20. runde
Slavia Prag
Genk
0 – 0
14. februar 18:55
1/16-finaler
Viktoria Plzen
Slavia Prag
2 – 0
17. februar 17:00
21. runde
Genk
Slavia Prag
1 – 4
21. februar 21:00
1/16-finaler
Slavia Prag
Slovacko
4 – 0
25. februar 18:00
22. runde
Bohemians 1905
Slavia Prag
0 – 3
3. marts 15:00
23. runde
Sevilla
Slavia Prag
2 – 2
7. marts 18:55
1/8-finaler
Slavia Prag
Banik Ostrava
4 – 0
10. marts 17:30
24. runde
Slavia Prag
Sevilla
4 – 3
14. marts 21:00
1/8-finaler
Pribram
Slavia Prag
0 – 2
17. marts 17:30
25. runde
Slavia Prag
Liberec
1 – 1
30. marts 17:30
26. runde
Slavia Prag
Karvina
5 – 0
2. april 19:20
Kvartfinaler
Dukla Praha
Slavia Prag
1 – 5
6. april 19:00
27. runde
Slavia Prag
Chelsea
0 – 1
11. april 21:00
Kvartfinaler
Slavia Prag
Sparta Prag
1 – 1
14. april 18:00
28. runde
Chelsea
Slavia Prag
4 – 3
18. april 21:00
Kvartfinaler
FC Fastav Zlin
Slavia Prag
1 – 0
21. april 17:00
29. runde
Slavia Prag
Sparta Prag
vs
24. april 19:30
Semifinaler
Slavia Prag
Sigma Olomouc
vs
27. april 17:00
30. runde