Luk
Logo for Teplice

Om Teplice

Land: Tjekkiet
Stadion: Na Stinadlech
Placering: Teplice, Tjekkiet
Kapacitet: 18.221 tilskuere
Træner: Jiri Jarosik


Turneringer med deltagelse af Teplice

Turnering Placering Form
1. Division #15
har tabt seneste kamp
Pokal 1/8-finale
har tabt seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har tabt seneste kamp


Se flere relaterede nyheder om Teplice fra nyhedsarkivet

Nyheder om Teplice

19/05 17:55
31/01 15:20
27/08 19:55
22/08 17:46


Spillertrup for Teplice

Nr. Navn Position
1. Ludek Nemecek (23 år) Målmand
2. Ondrej Mazuch (32 år) Forsvar
5. Admir Ljevakovic (37 år) Midtbane
7. Patrik Zitny (23 år) Midtbane
10. Pavel Moulis (30 år) Midtbane
11. Jakub Mares (35 år) Midtbane
12. Martin Macej (24 år) Angreb
16. Alois Hycka (31 år) Midtbane
17. Tomas Vondrasek (34 år) Forsvar
19. Robert Jukl (23 år) Midtbane
20. Daniel Trubac (24 år) Midtbane
22. Jan Shejbal (27 år) Midtbane
23. Lukas Marecek (31 år) Midtbane
25. Jan Fortelny (23 år) Midtbane
26. David Cerny (26 år) Angreb
27. Tomas Kucera (30 år) Midtbane
28. Jan Knapik (21 år) Midtbane
30. Tomas Grigar (39 år) Målmand
32. Vicu Bulmaga (18 år) Forsvar
33. Ngosa Nsunzu (23 år) Midtbane
35. Matej Radosta (20 år) Midtbane
36. Ladislav Kodad (23 år) Midtbane
39. Dominik Sup (25 år) Midtbane
Jan Ctvrtecka (23 år) Målmand
Karel Hasil (23 år) Forsvar
Josef Svanda (20 år) Forsvar
Stepan Krunert (21 år) Midtbane
Filip Zak (26 år) Midtbane
Matyas Korselt (17 år) Midtbane
Stepan Chaloupek (18 år) Midtbane
Jan Rezek (39 år) Angreb
Denis Lanka (24 år) Angreb
David Ledecky (28 år) Angreb
Matias Succar (22 år) Angreb
Tadeas Vachousek (18 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

SK Dynamo Ceske Budejovice
Teplice
1 – 0
25. juli 16:00
1. runde
Teplice
Slavia Prag
1 – 3
30. juli 19:00
2. runde
FC Fastav Zlin
Teplice
3 – 0
7. august 16:00
3. runde
Teplice
Jablonec
1 – 0
15. august 16:00
4. runde
Mladá Boleslav
Teplice
3 – 1
21. august 16:00
5. runde
Benesov
Teplice
0 – 1
25. august 17:00
2. runde
Bohemians 1905
Teplice
4 – 2
29. august 16:00
6. runde
Teplice
Banik Ostrava
1 – 2
11. september 16:00
7. runde
Karvina
Teplice
1 – 1
19. september 16:00
8. runde
Trinec
Teplice
0 – 1
22. september 15:30
3. runde
Teplice
Sigma Olomouc
0 – 0
26. september 16:00
9. runde
Slovacko
Teplice
3 – 2
2. oktober 16:00
10. runde
Teplice
Viktoria Plzen
0 – 1
17. oktober 16:00
11. runde
Hradec Kralove
Teplice
3 – 0
24. oktober 16:00
12. runde
Teplice
Sparta Prag
0 – 2
27. oktober 17:00
1/8-finaler
Teplice
Liberec
1 – 2
30. oktober 15:00
13. runde
Sparta Prag
Teplice
4 – 2
7. november 18:00
14. runde
Teplice
Pardubice
1 – 2
21. november 15:00
15. runde
Slavia Prag
Teplice
3 – 0
28. november 15:00
16. runde
Teplice
FC Fastav Zlin
4 – 1
4. december 15:00
17. runde
Jablonec
Teplice
0 – 2
12. december 15:00
18. runde
Teplice
Mladá Boleslav
0 – 1
19. december 15:00
19. runde
Rapid Wien
Teplice
1 – 2
22. januar 15:35
Færdig
Teplice
Bohemians 1905
vs
5. februar 15:00
20. runde
Banik Ostrava
Teplice
vs
12. februar 18:00
21. runde
Teplice
Karvina
vs
20. februar 15:00
22. runde
Sigma Olomouc
Teplice
vs
26. februar 15:00
23. runde
Teplice
Slovacko
vs
5. marts 15:00
24. runde
Viktoria Plzen
Teplice
vs
12. marts 15:00
25. runde
Teplice
Hradec Kralove
vs
19. marts 15:00
26. runde
Liberec
Teplice
vs
2. april 16:00
27. runde
Teplice
Sparta Prag
vs
9. april 16:00
28. runde
Pardubice
Teplice
vs
16. april 16:00
29. runde
Teplice
SK Dynamo Ceske Budejovice
vs
19. april 18:00
30. runde