Luk
Logo for Adana Demirspor

Om Adana Demirspor

Land: Tyrkiet
Stadion: 5 Ocak Stadyumu
Bygget: 1973
Placering: Adana, Tyrkiet
Kapacitet: 16.095 tilskuere
Træner: Cuneyt Dumlupinar


Turneringer med deltagelse af Adana Demirspor

Turnering Placering Form
1. Lig #1
er ubesejret 12 kampe i træk
Pokal 1/8-finale
har tabt seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
er ubesejret 12 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Adana Demirspor fra nyhedsarkivet

Nyheder om Adana Demirspor

23/05 17:13
21/09 09:58
31/07 10:22
17/08 10:10
11/06 14:58
05/06 12:02
19/02 11:49
17/02 13:30
11/09 14:15


Spillertrup for Adana Demirspor

Nr. Navn Position
2. Tayyib Sanuc (21 år) Forsvar
6. Hamidou Traore (24 år) Angreb
8. Emre Nefiz (26 år) Midtbane
14. Djemoussa Traore (21 år) Midtbane
15. Milan Mitrovic (32 år) Forsvar
22. Sinan Kurt (26 år) Midtbane
28. Süleyman Koc (32 år) Midtbane
32. Murat Akin (34 år) Midtbane
45. Kurtulus Yurt (30 år) Målmand
55. Semih Güler (26 år) Forsvar
70. Musa Bulut (20 år) Angreb
80. Hamza Ok (27 år) Midtbane
95. Joher Khadim Rassoul (25 år) Midtbane
96. Yuzufcan Demirok (20 år) Målmand
Emrullah Salk (33 år) Målmand
Emilijus Zubas (30 år) Målmand
Vedat Karakus (23 år) Målmand
Muhammed Sengezer (24 år) Målmand
Aurélien Chedjou (36 år) Forsvar
Tarik Camdal (30 år) Forsvar
Okan Alkan (28 år) Forsvar
Izzet Celik (24 år) Forsvar
Erkam Develi (21 år) Forsvar
Mustafa Yilmaz (22 år) Forsvar
Mehmet Yaylan (18 år) Forsvar
Gökhan Inler (37 år) Midtbane
Ismaël Aissati (32 år) Midtbane
Erkan Zengin (35 år) Midtbane
Mustapha Carayol (31 år) Midtbane
Volkan Sen (33 år) Midtbane
Mehmet Akyüz (35 år) Midtbane
Kaan Kanak (30 år) Midtbane
Kerim Avci (31 år) Midtbane
Nermin Hodzic (26 år) Midtbane
Emircan Altintas (25 år) Midtbane
Sedat Sahintürk (25 år) Midtbane
Tolga Kalender (19 år) Midtbane
Okwuchukwu Ezeh (23 år) Midtbane
Hasan Kilic (28 år) Angreb
Pa Amat Dibba (33 år) Angreb
Yunus Akgün (20 år) Angreb
Ugurcan Ikikardes (22 år) Angreb
Mehmet Kaan Türkmen (20 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Bursaspor
Adana Demirspor
1 – 3
13. september 15:30
1. runde
Adana Demirspor
Boluspor
1 – 1
21. september 18:00
2. runde
Ankaraspor
Adana Demirspor
1 – 3
27. september 15:30
3. runde
Adana Demirspor
Adanaspor
0 – 0
4. oktober 18:00
4. runde
Altay
Adana Demirspor
1 – 0
17. oktober 18:00
5. runde
Adana Demirspor
Ümraniyespor
4 – 2
21. oktober 15:00
6. runde
Bandirmaspor
Adana Demirspor
0 – 3
25. oktober 11:30
7. runde
Adana Demirspor
Samsunspor
1 – 1
1. november 17:00
8. runde
Adana Demirspor
Kestelspor
3 – 1
4. november 13:30
3. runde
Adana Demirspor
Eskisehirspor
4 – 1
22. november 17:00
10. runde
Adana Demirspor
Afjet Afyonspor
4 – 1
25. november 17:00
4. runde
Keciorengucu
Adana Demirspor
1 – 0
29. november 11:30
11. runde
Adana Demirspor
Akhisar Belediyespor
2 – 0
6. december 17:00
12. runde
Adana Demirspor
Altinordu
1 – 1
9. december 14:00
13. runde
Giresunspor
Adana Demirspor
2 – 0
13. december 17:00
14. runde
Trabzonspor
Adana Demirspor
5 – 6
16. december 16:15
5. runde
Adana Demirspor
Tuzlaspor
3 – 1
21. december 16:00
15. runde
Balikesirspor
Adana Demirspor
0 – 1
26. december 17:00
16. runde
Istanbulspor
Adana Demirspor
3 – 1
30. december 17:00
9. runde
Adana Demirspor
Menemenspor
3 – 0
4. januar 17:00
17. runde
Sivasspor
Adana Demirspor
2 – 1
12. januar 16:45
1/8-finaler
Adana Demirspor
Bursaspor
1 – 2
23. januar 17:00
18. runde
Boluspor
Adana Demirspor
1 – 2
31. januar 14:00
19. runde
Adana Demirspor
Ankaraspor
2 – 0
6. februar 17:00
20. runde
Adanaspor
Adana Demirspor
2 – 2
14. februar 17:00
21. runde
Adana Demirspor
Altay
1 – 2
19. februar 17:00
22. runde
Ümraniyespor
Adana Demirspor
0 – 0
23. februar 11:30
23. runde
Adana Demirspor
Bandirmaspor
2 – 0
27. februar 17:00
24. runde
Samsunspor
Adana Demirspor
0 – 2
6. marts 17:00
25. runde
Adana Demirspor
Istanbulspor
2 – 0
13. marts 17:00
26. runde
Eskisehirspor
Adana Demirspor
1 – 1
20. marts 14:00
27. runde
Adana Demirspor
Keciorengucu
2 – 0
3. april 18:00
28. runde
Akhisar Belediyespor
Adana Demirspor
2 – 3
10. april 18:00
29. runde
Altinordu
Adana Demirspor
0 – 1
13. april 18:00
30. runde
Adana Demirspor
Giresunspor
3 – 0
17. april 18:00
31. runde
Tuzlaspor
Adana Demirspor
0 – 3
25. april 19:30
32. runde
Adana Demirspor
Balikesirspor
3 – 0
1. maj 15:00
33. runde
Menemenspor
Adana Demirspor
1 – 4
9. maj 19:30
34. runde