Luk
Logo for Altinordu

Om Altinordu

Land: Tyrkiet
Stadion: Bornova Stadium
Placering: Izmir, Tyrkiet
Kapacitet: 12.500 tilskuere
Træner: Hüseyin Eroglu


Turneringer med deltagelse af Altinordu

Turnering Placering Form
1. Lig #6
er ubesejret 4 kampe i træk
Slutspil Finale
har ikke vundet 2 kampe i træk
Pokal 5. Runde
har tabt seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
er ubesejret 3 udekampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Altinordu fra nyhedsarkivet

Nyheder om Altinordu

Vi har ingen ingen relaterede nyheder.



Spillertrup for Altinordu

Navn Position
Ali Yanar (23 år) Målmand
Kadem Yasar (26 år) Målmand
Enes Kalyoncu (20 år) Målmand
Orhan Kursun (19 år) Målmand
Mertcan Dagli (20 år) Målmand
Erhan Erentürk (26 år) Målmand
Hamit Kulya (23 år) Forsvar
Ufuk Budak (31 år) Forsvar
Onur Takir (21 år) Forsvar
Ali Aydin (23 år) Forsvar
Yigithan Güveli (23 år) Forsvar
Recep Yemisci (22 år) Forsvar
Alper Tursun (28 år) Forsvar
Kahraman Demirtas (27 år) Forsvar
Sahan Akyuz (21 år) Forsvar
Anil Doyuran (19 år) Forsvar
Ozgur Deryol (18 år) Forsvar
Yusuf Esendemir (20 år) Forsvar
Alperen Selvi (20 år) Forsvar
Muzaffer Kocaer (19 år) Forsvar
Furkan Metin (19 år) Forsvar
Yusuf Yalcin Arslan (23 år) Forsvar
Mehmet Sigirci (28 år) Forsvar
Seydi Kayasoy (23 år) Forsvar
Sinan Osmanoglu (31 år) Forsvar
Atalay Yildirum (19 år) Midtbane
Ahmet Ilhan Ozek (33 år) Midtbane
Altug Tas (25 år) Midtbane
Birhan Vatansever (24 år) Midtbane
Burak Ince (17 år) Midtbane
Hüsamettin Yener (26 år) Midtbane
Furkan Cil (27 år) Midtbane
Sami Satilmis (17 år) Midtbane
Emre Oymak (20 år) Midtbane
Polat Abay (17 år) Midtbane
Bariscan Altunbas (20 år) Midtbane
Ogulcan Ülgün (23 år) Midtbane
Enes Kubat (27 år) Midtbane
Recep Aydin (31 år) Angreb
Ahmet Dereli (28 år) Angreb
Seref Ozcan (25 år) Angreb
Oguzhan Akgün (19 år) Angreb
Altar Han Hidayetoglu (19 år) Angreb
Enis Destan (19 år) Angreb
Metehan Mimaroglu (26 år)
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Menemenspor
Altinordu
0 – 2
11. september 18:00
1. runde
Altinordu
Bursaspor
0 – 2
19. september 18:00
2. runde
Boluspor
Altinordu
1 – 2
28. september 18:00
3. runde
Altinordu
Ankaraspor
2 – 0
3. oktober 18:00
4. runde
Adanaspor
Altinordu
5 – 2
17. oktober 15:00
5. runde
Altinordu
Altay
2 – 1
21. oktober 18:00
6. runde
Ümraniyespor
Altinordu
1 – 1
24. oktober 12:30
7. runde
Altinordu
Fethiyespor
2 – 1
4. november 13:30
3. runde
Samsunspor
Altinordu
1 – 1
8. november 14:00
9. runde
Altinordu
Bandirmaspor
2 – 0
17. november 11:30
8. runde
Altinordu
Istanbulspor
1 – 0
21. november 11:30
10. runde
Altinordu
Corum FK
3 – 0
25. november 12:30
4. runde
Eskisehirspor
Altinordu
0 – 2
29. november 14:00
11. runde
Altinordu
Keciorengucu
0 – 2
6. december 14:00
12. runde
Adana Demirspor
Altinordu
1 – 1
9. december 14:00
13. runde
Altinordu
Akhisar Belediyespor
3 – 2
13. december 11:30
14. runde
Konyaspor
Altinordu
3 – 1
17. december 11:00
5. runde
Giresunspor
Altinordu
2 – 0
21. december 17:00
15. runde
Tuzlaspor
Altinordu
4 – 1
26. december 11:30
16. runde
Altinordu
Balikesirspor
0 – 0
2. januar 17:00
17. runde
Altinordu
Menemenspor
2 – 4
25. januar 17:00
18. runde
Bursaspor
Altinordu
1 – 2
31. januar 17:00
19. runde
Altinordu
Boluspor
2 – 1
7. februar 14:00
20. runde
Ankaraspor
Altinordu
0 – 3
12. februar 17:00
21. runde
Altinordu
Adanaspor
1 – 1
20. februar 14:00
22. runde
Altay
Altinordu
1 – 3
23. februar 17:00
23. runde
Altinordu
Ümraniyespor
1 – 0
27. februar 14:00
24. runde
Bandirmaspor
Altinordu
2 – 2
6. marts 11:30
25. runde
Altinordu
Samsunspor
0 – 0
15. marts 17:00
26. runde
Istanbulspor
Altinordu
1 – 2
20. marts 11:30
27. runde
Altinordu
Eskisehirspor
6 – 3
4. april 12:30
28. runde
Keciorengucu
Altinordu
5 – 3
9. april 15:00
29. runde
Altinordu
Adana Demirspor
0 – 1
13. april 18:00
30. runde
Akhisar Belediyespor
Altinordu
1 – 1
18. april 15:00
31. runde
Altinordu
Giresunspor
0 – 0
25. april 19:30
32. runde
Altinordu
Tuzlaspor
3 – 2
1. maj 15:00
33. runde
Balikesirspor
Altinordu
0 – 5
9. maj 17:00
34. runde
Altinordu
Samsunspor
1 – 0
18. maj 17:00
Semifinaler
Samsunspor
Altinordu
2 – 2
22. maj 20:00
Semifinaler
Altinordu
Altay
0 – 1
26. maj 19:00
Finale