Luk
Logo for Erzurum BB

Om Erzurum BB

Land: Tyrkiet
Stadion: Kazim Karabekir Stadium
Placering: Erzurum, Tyrkiet
Kapacitet: 23.700 tilskuere


Turneringer med deltagelse af Erzurum BB

Turnering Placering Form
1. Lig #2
har vundet 3 kampe i træk
Pokal Kvartfinale
har tabt 2 kampe i træk
Træningskamp 1. Runde
har tabt seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
er ubesejret 5 udekampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Erzurum BB fra nyhedsarkivet

Nyheder om Erzurum BB

22/01 20:23
12/09 11:20
09/09 08:55
12/08 11:51
26/05 20:11
04/05 16:59
27/04 16:58
20/04 19:56
15/04 20:59
07/04 14:30


Spillertrup for Erzurum BB

Nr. Navn Position
2. Egemen Korkmaz (37 år) Forsvar
4. Gabriel Obertan (31 år) Angreb
5. Hasan Hatipoglu (31 år) Forsvar
6. Batuhan Artarslan (26 år) Midtbane
7. Mehmet Ucar (29 år) Angreb
9. Rashad Muhammed (26 år) Angreb
10. Mickael Pote (35 år) Angreb
11. Hassan Ayaroglu (25 år) Midtbane
13. Ibrahim Sehic (31 år) Målmand
14. Ibrahim Akdag (29 år) Midtbane
17. Emrah Bassan (28 år) Midtbane
18. Yusuf Acer (23 år) Forsvar
19. Cem Barlik (20 år) Angreb
21. Jugurtha Hamroun (31 år) Midtbane
23. Ömer Sismanoglu (31 år) Angreb
25. Mahamadou Ba (20 år) Midtbane
26. Ibrahim Sissoko (28 år) Midtbane
28. Merthan Acil (38 år) Midtbane
33. Siphiwe Tshabalala (35 år) Midtbane
40. Yusuf Emre Gültekin (27 år) Angreb
50. Cengizhan Bayrak (20 år) Forsvar
53. Mucahit Albayrak (29 år) Forsvar
57. Batuhan Unsal (23 år) Målmand
61. Kerem Civelek (22 år) Målmand
69. Serdar Yildirim (20 år) Midtbane
77. Jasmin Scuk (30 år) Midtbane
80. Osman Sahin (22 år) Midtbane
88. Osman Celik (28 år) Midtbane
90. Moussa Kone (30 år) Midtbane
95. Muhammed Özhan (19 år) Midtbane
97. Mehmet Gündüz (22 år) Midtbane
98. Hamza Budak (20 år) Forsvar
99. Cenk Ahmet Alkilic (32 år) Midtbane
Youssouf Bangura (23 år) Midtbane
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Erzurum BB
Istanbulspor
2 – 2
18. august 18:15
1. runde
Balikesirspor
Erzurum BB
2 – 1
24. august 20:45
2. runde
Erzurum BB
Boluspor
1 – 0
31. august 18:15
3. runde
Keciorengucu
Erzurum BB
1 – 0
14. september 14:30
4. runde
Erzurum BB
Adanaspor
2 – 1
20. september 18:00
5. runde
Edirnespor Genclik
Erzurum BB
3 – 4
24. september 14:00
3. runde
Bursaspor
Erzurum BB
1 – 0
28. september 18:00
6. runde
Erzurum BB
Altinordu
1 – 0
6. oktober 15:30
7. runde
Menemenspor
Erzurum BB
0 – 0
19. oktober 18:00
8. runde
Erzurum BB
Hatayspor
3 – 1
27. oktober 12:00
9. runde
Erzurum BB
Belediyesi Bodrumspor
3 – 1
30. oktober 12:30
4. runde
Fatih Karagümrük
Erzurum BB
0 – 1
3. november 14:30
10. runde
Erzurum BB
Akhisar Belediyespor
0 – 0
9. november 12:00
11. runde
Eskisehirspor
Erzurum BB
1 – 2
23. november 14:30
12. runde
Erzurum BB
Osmanlispor FK
2 – 0
30. november 14:30
13. runde
Erzurum BB
Bursaspor
4 – 2
4. december 14:30
5. runde
Adana Demirspor
Erzurum BB
1 – 0
8. december 17:00
14. runde
Erzurum BB
Giresunspor
2 – 0
14. december 12:00
15. runde
Bursaspor
Erzurum BB
2 – 1
19. december 16:32
5. runde
Erzurum BB
Altay
1 – 3
22. december 12:00
16. runde
Ümraniyespor
Erzurum BB
1 – 2
28. december 12:00
17. runde
MP Antalyaspor
Erzurum BB
4 – 0
9. januar 14:00
Færdig
Erzurum BB
Besiktas
3 – 2
15. januar 16:30
1/8-finaler
Istanbulspor
Erzurum BB
1 – 1
19. januar 12:00
18. runde
Besiktas
Erzurum BB
2 – 3
22. januar 18:30
1/8-finaler
Erzurum BB
Balikesirspor
1 – 0
26. januar 12:00
19. runde
Boluspor
Erzurum BB
1 – 1
1. februar 14:30
20. runde
Trabzonspor
Erzurum BB
5 – 0
4. februar 18:30
Kvartfinaler
Erzurum BB
Keciorengucu
1 – 0
10. februar 12:00
21. runde
Erzurum BB
Trabzonspor
1 – 4
13. februar 15:00
Kvartfinaler
Adanaspor
Erzurum BB
0 – 0
17. februar 17:00
22. runde
Erzurum BB
Bursaspor
2 – 1
22. februar 12:00
23. runde
Altinordu
Erzurum BB
2 – 1
26. februar 14:30
24. runde
Erzurum BB
Menemenspor
2 – 0
1. marts 12:00
25. runde
Hatayspor
Erzurum BB
0 – 0
7. marts 12:00
26. runde
Erzurum BB
Fatih Karagümrük
1 – 3
10. marts 14:30
27. runde
Akhisar Belediyespor
Erzurum BB
0 – 0
15. marts 17:00
28. runde
Erzurum BB
Eskisehirspor
1 – 0
20. juni 19:00
29. runde
Osmanlispor FK
Erzurum BB
1 – 3
27. juni 16:30
30. runde
Erzurum BB
Adana Demirspor
1 – 2
1. juli 19:00
31. runde
Giresunspor
Erzurum BB
0 – 2
5. juli 16:30
32. runde
Altay
Erzurum BB
0 – 1
12. juli 16:30
33. runde
Erzurum BB
Ümraniyespor
4 – 1
18. juli 16:30
34. runde