Luk
Logo for Genclerbirligi

Om Genclerbirligi

Land: Tyrkiet


Turneringer med deltagelse af Genclerbirligi

Turnering Placering Form
1. Lig #8
er ubesejret 5 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Genclerbirligi fra nyhedsarkivet

Nyheder om Genclerbirligi

02/05 21:28
14/03 18:56
09/01 18:55
25/07 22:01
07/07 19:25
06/05 14:28
01/03 18:53
08/02 17:14
14/01 21:17
01/01 14:02


Spillertrup for Genclerbirligi

Nr. Navn Position
4. Arda Kizildag (23 år) Forsvar
6. Diego Angelo (35 år) Forsvar
12. Ahmet Varol (20 år) Målmand
13. Giovanni Sio (32 år) Angreb
14. Metehan Mert (22 år) Midtbane
17. Ilker Karakas (22 år) Angreb
19. Rahmetullah Berisbek (22 år) Midtbane
20. Seyit Ali Kahya (19 år) Midtbane
22. Kadir Kira (22 år) Forsvar
26. Sami Altiparmak (20 år) Angreb
27. Omurcan Artan (22 år) Forsvar
28. Baran Basyigit (18 år) Angreb
29. Taha Demirtas (27 år) Målmand
37. Yasin Davus (26 år) Målmand
39. Pierre-Yves Polomat (27 år) Forsvar
44. Ömer Tatlisu (24 år) Forsvar
55. Abdullah Sahindere (18 år) Forsvar
63. Mustafa Seyhan (25 år) Midtbane
88. Murat Yildirim (34 år) Midtbane
91. Sandro Lima (31 år) Angreb
93. Atalay Gokce (18 år) Målmand
Numan Bostan (23 år) Målmand
Emin Emir Kavasoglu (17 år) Målmand
Mert Kula (26 år) Forsvar
Kerem Can Akyüz (32 år) Midtbane
Dmytro Grechyshkin (30 år) Midtbane
Aaron Tshibola (26 år) Midtbane
Baris Alici (24 år) Midtbane
Gökhan Gül (23 år) Midtbane
Mustafa Cecenoglu (27 år) Midtbane
Aksel Aktas (22 år) Midtbane
Muhammed Barutcu (23 år) Midtbane
Kagan Ozkan (17 år) Midtbane
Kazenga LuaLua (30 år) Angreb
Blessing Eleke (25 år) Angreb
Serdarcan Eralp (24 år) Angreb
Osman Emirkan Demir (18 år) Angreb
Arda Tuzcu (19 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Genclerbirligi
Fenerbahce
0 – 4
26. juli 16:35
Færdig
Genclerbirligi
Eyupspor
2 – 4
13. august 19:30
1. runde
Adanaspor
Genclerbirligi
0 – 0
21. august 20:45
2. runde
Genclerbirligi
Manisa Büyüksehir Belediyespor
0 – 3
29. august 18:15
3. runde
Konyaspor
Genclerbirligi
0 – 3
5. september 16:00
Færdig
Ankaragücü
Genclerbirligi
2 – 0
12. september 16:00
4. runde
Genclerbirligi
Altinordu
3 – 2
15. september 16:00
5. runde
Samsunspor
Genclerbirligi
2 – 2
19. september 15:00
6. runde
Genclerbirligi
Boluspor
1 – 0
25. september 18:00
7. runde
Balikesirspor
Genclerbirligi
0 – 2
2. oktober 15:00
8. runde
Kayserispor
Genclerbirligi
2 – 0
12. oktober 15:00
Færdig
Kocaelispor
Genclerbirligi
1 – 2
24. oktober 18:00
10. runde
Genclerbirligi
Pendikspor
vs
28. oktober 13:00
3. runde
Genclerbirligi
Istanbulspor
vs
31. oktober 17:00
11. runde
Keciorengucu
Genclerbirligi
vs
7. november 11:30
12. runde
Genclerbirligi
Tuzlaspor
vs
20. november 17:00
13. runde
Genclerbirligi
Bursaspor
vs
28. november 17:00
14. runde
Bandirmaspor
Genclerbirligi
vs
5. december 17:00
15. runde
Genclerbirligi
Denizlispor
vs
12. december 17:00
16. runde
Erzurum BB
Genclerbirligi
vs
15. december 17:00
17. runde
Genclerbirligi
Menemenspor
vs
19. december 17:00
18. runde
Ümraniyespor
Genclerbirligi
vs
26. december 17:00
19. runde
Eyupspor
Genclerbirligi
vs
9. januar 17:00
20. runde
Genclerbirligi
Adanaspor
vs
16. januar 17:00
21. runde
Manisa Büyüksehir Belediyespor
Genclerbirligi
vs
23. januar 17:00
22. runde
Genclerbirligi
Ankaragücü
vs
6. februar 17:00
23. runde
Altinordu
Genclerbirligi
vs
13. februar 17:00
24. runde
Genclerbirligi
Samsunspor
vs
16. februar 17:00
25. runde
Boluspor
Genclerbirligi
vs
20. februar 17:00
26. runde
Genclerbirligi
Balikesirspor
vs
27. februar 17:00
27. runde
Genclerbirligi
Kocaelispor
vs
13. marts 17:00
29. runde
Istanbulspor
Genclerbirligi
vs
20. marts 17:00
30. runde
Genclerbirligi
Keciorengucu
vs
3. april 17:00
31. runde
Tuzlaspor
Genclerbirligi
vs
10. april 17:00
32. runde
Bursaspor
Genclerbirligi
vs
13. april 17:00
33. runde
Genclerbirligi
Bandirmaspor
vs
17. april 17:00
34. runde
Denizlispor
Genclerbirligi
vs
24. april 17:00
35. runde
Genclerbirligi
Erzurum BB
vs
1. maj 17:00
36. runde
Menemenspor
Genclerbirligi
vs
8. maj 17:00
37. runde
Genclerbirligi
Ümraniyespor
vs
15. maj 17:00
38. runde