Luk
Logo for Ankara Demirspor

Om Ankara Demirspor

Land: Tyrkiet


Turneringer med deltagelse af Ankara Demirspor

Turnering Placering Form
2. Lig Oprykningsslutpil Semifinale
har tabt seneste kamp
Pokal 3. Runde
har tabt seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har tabt seneste kamp


Se flere relaterede nyheder om Ankara Demirspor fra nyhedsarkivet

Nyheder om Ankara Demirspor

Vi har ingen ingen relaterede nyheder.



Spillertrup for Ankara Demirspor

Navn Position
Emre Selen (26 år) Målmand
Bekir Furkan Findik (25 år) Målmand
Melikhan Kilicarslan (25 år) Målmand
Muhammed Özturan (22 år) Målmand
Adem Saglam (35 år) Forsvar
Cagatay Ceken (28 år) Forsvar
Celal Cipranli (34 år) Forsvar
Kerem Vapurluoglu (26 år) Forsvar
Baris Alper Yilmaz (20 år) Midtbane
Sabahattin Usta (30 år) Midtbane
Furkan Isikdemir (27 år) Midtbane
Murat Aydin (22 år) Midtbane
Mehmet Zeki Tunc (24 år) Midtbane
Okan Ünal (26 år) Midtbane
Hasan Ahmet Sari (28 år) Angreb
Umut Aslan (27 år) Angreb
Muhammed Enes Yilmaz (24 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Ankara Demirspor
Belediyesi Bodrumspor
3 – 2
1. september 15:30
1. runde
Kahramanmarasspor
Ankara Demirspor
1 – 0
8. september 18:00
2. runde
Ankara Demirspor
Ergene Velimese Spor
2 – 1
14. september 15:00
3. runde
Usakspor
Ankara Demirspor
0 – 2
21. september 15:00
4. runde
Ankara Demirspor
Bak Spor Kulubu
1 – 2
25. september 13:30
3. runde
Sakaryaspor
Ankara Demirspor
0 – 0
29. september 18:00
5. runde
Ankara Demirspor
4 Eylül Belediye Sivas
1 – 2
5. oktober 14:00
6. runde
Etimesgut Belediyespor
Ankara Demirspor
1 – 2
9. oktober 13:30
7. runde
Ankara Demirspor
Van Spor Kulubu
2 – 0
13. oktober 13:30
8. runde
Eyupspor
Ankara Demirspor
0 – 2
19. oktober 14:00
9. runde
Ankara Demirspor
Kastamonuspor 1966
3 – 1
26. oktober 12:30
10. runde
Bayburt Ozel Idarespor
Ankara Demirspor
1 – 0
3. november 11:00
11. runde
Ankara Demirspor
Elazigspor
3 – 0
10. november 11:30
12. runde
Tuzlaspor
Ankara Demirspor
0 – 1
16. november 11:30
13. runde
Ankara Demirspor
Kirsehir Belediyespor
2 – 2
23. november 11:30
14. runde
Bandirmaspor
Ankara Demirspor
1 – 1
1. december 11:30
15. runde
Ankara Demirspor
Nigde Anadolu FK
3 – 1
8. december 11:30
16. runde
Karabukspor
Ankara Demirspor
0 – 1
15. december 11:30
17. runde
Belediyesi Bodrumspor
Ankara Demirspor
0 – 2
12. januar 11:30
18. runde
Ankara Demirspor
Kahramanmarasspor
4 – 0
19. januar 11:30
19. runde
Ergene Velimese Spor
Ankara Demirspor
1 – 1
26. januar 11:30
20. runde
Ankara Demirspor
Usakspor
2 – 0
1. februar 11:30
21. runde
Ankara Demirspor
Sakaryaspor
0 – 0
9. februar 11:30
22. runde
4 Eylül Belediye Sivas
Ankara Demirspor
4 – 3
16. februar 11:00
23. runde
Ankara Demirspor
Etimesgut Belediyespor
2 – 0
19. februar 11:30
24. runde
Van Spor Kulubu
Ankara Demirspor
2 – 1
23. februar 11:00
25. runde
Ankara Demirspor
Eyupspor
1 – 0
29. februar 12:30
26. runde
Kastamonuspor 1966
Ankara Demirspor
1 – 1
8. marts 12:30
27. runde
Ankara Demirspor
Bayburt Ozel Idarespor
1 – 0
14. marts 13:00
28. runde
Elazigspor
Ankara Demirspor
0 – 3
22. marts 12:30
29. runde
Ankara Demirspor
Tuzlaspor
0 – 0
29. marts 14:00
30. runde
Kirsehir Belediyespor
Ankara Demirspor
0 – 0
5. april 14:00
31. runde
Ankara Demirspor
Bandirmaspor
0 – 0
12. april 14:30
32. runde
Nigde Anadolu FK
Ankara Demirspor
0 – 0
19. april 14:30
33. runde
Ankara Demirspor
Karabukspor
0 – 0
25. april 14:30
34. runde
Ankara Demirspor
Sakaryaspor
2 – 1
20. juli 21:00
Kvartfinaler
Ankara Demirspor
Tuzlaspor
0 – 2
24. juli 19:00
Semifinaler