LeoVegas.dk Roskilde Festival Bethard Casino24

Luk
Logo for Darica Genclerbirligi

Om Darica Genclerbirligi

Land: Tyrkiet
Stadion: Darica Stadium
Placering: Kocaeli, Tyrkiet
Kapacitet: 2.610 tilskuere
Træner: Sadullah Zehir


Turneringer med deltagelse af Darica Genclerbirligi

Turnering Placering Form
2. Lig Rød Gruppe #18
har ikke vundet 17 kampe i træk
Pokal 5. Runde
har ikke vundet 2 kampe i træk
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har ikke vundet 18 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Darica Genclerbirligi fra nyhedsarkivet

Nyheder om Darica Genclerbirligi

Vi har ingen ingen relaterede nyheder.



Spillertrup for Darica Genclerbirligi

Nr. Navn Position
1. Veysel Boz (27 år) Målmand
3. Alper Tursun (25 år) Forsvar
4. Selcuk Bastürk (33 år) Forsvar
5. Cem Tosun (28 år) Forsvar
6. Metehan Yatkin (27 år) Midtbane
7. Adem Aydin Midtbane
8. Cafercan Aksu (32 år) Midtbane
9. Özer Kutlu (30 år) Angreb
10. Sinan Turan (33 år) Midtbane
11. Gökhan Erdogan (28 år) Forsvar
12. Ilyas Yilmazer (27 år) Midtbane
14. Yusuf Orhan (27 år) Forsvar
17. Aziz Kizilgün (27 år) Angreb
20. Serhan Özsahin (26 år) Midtbane
22. Salih Seyis (26 år) Midtbane
24. Zeki Korkmaz (30 år) Midtbane
29. Ahmed Onal (26 år) Målmand
33. Dogancan Aynaci (23 år) Midtbane
34. Engin Berk Nebioglu (21 år) Forsvar
35. Aytac Deniz (29 år) Midtbane
37. Kerem Kaya (26 år) Forsvar
41. Ugur Dasdemir (28 år) Forsvar
52. Eren Tokat (26 år) Forsvar
60. Emre Gamsiz (21 år) Målmand
61. Tuncay Findikci (26 år) Midtbane
69. Gökhan Solak (34 år) Midtbane
76. Coskun Yilmaz (36 år) Angreb
77. Oktay Bala (21 år) Angreb
93. Deniz Cinar (26 år) Målmand
98. Ercüment Kafkasyali (33 år) Målmand
99. Murat Can Bölükbasi (25 år) Angreb
Halil Celik (31 år) Midtbane
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Darica Genclerbirligi
Tokatspor
0 – 0
2. september 16:00
1. runde
Menemen Belediyespor
Darica Genclerbirligi
5 – 1
8. september 18:00
2. runde
Darica Genclerbirligi
Tuzlaspor
0 – 2
15. september 15:30
3. runde
Fethiyespor
Darica Genclerbirligi
0 – 4
22. september 18:00
4. runde
Darica Genclerbirligi
Inegölspor
2 – 1
26. september 14:00
3. runde
Darica Genclerbirligi
Kahramanmarasspor
2 – 2
30. september 15:00
5. runde
4 Eylül Belediye Sivas
Darica Genclerbirligi
1 – 0
7. oktober 13:30
6. runde
Darica Genclerbirligi
Zonguldak Komurspor
0 – 1
13. oktober 14:00
7. runde
Kirklarelispor
Darica Genclerbirligi
0 – 1
17. oktober 14:00
8. runde
Darica Genclerbirligi
Bugsasspor
1 – 0
21. oktober 14:00
9. runde
Etimesgut Belediyespor
Darica Genclerbirligi
1 – 1
27. oktober 12:30
10. runde
Darica Genclerbirligi
Karabukspor
6 – 1
31. oktober 12:00
4. runde
Darica Genclerbirligi
Manisa Büyüksehir Belediyespor
0 – 0
4. november 11:30
11. runde
Pendikspor
Darica Genclerbirligi
2 – 0
10. november 11:30
12. runde
Darica Genclerbirligi
Bandirmaspor
4 – 0
17. november 11:30
13. runde
Sanliurfaspor
Darica Genclerbirligi
1 – 1
25. november 11:00
14. runde
Darica Genclerbirligi
Anadolu Selcukspor
0 – 1
1. december 11:30
15. runde
MP Antalyaspor
Darica Genclerbirligi
2 – 2
4. december 14:45
5. runde
Fatih Karagümrük
Darica Genclerbirligi
4 – 2
9. december 11:30
16. runde
Darica Genclerbirligi
Tarsus
1 – 0
15. december 11:30
17. runde
Darica Genclerbirligi
MP Antalyaspor
0 – 1
20. december 11:45
5. runde
Tokatspor
Darica Genclerbirligi
4 – 0
20. januar 11:30
18. runde
Darica Genclerbirligi
Menemen Belediyespor
1 – 6
27. januar 11:30
19. runde
Tuzlaspor
Darica Genclerbirligi
7 – 0
3. februar 11:30
20. runde
Darica Genclerbirligi
Fethiyespor
0 – 3
10. februar 11:30
21. runde
Kahramanmarasspor
Darica Genclerbirligi
1 – 0
17. februar 11:00
22. runde
Darica Genclerbirligi
4 Eylül Belediye Sivas
1 – 3
24. februar 11:30
23. runde
Zonguldak Komurspor
Darica Genclerbirligi
0 – 0
2. marts 12:30
24. runde
Darica Genclerbirligi
Kirklarelispor
1 – 4
6. marts 12:30
25. runde
Bugsasspor
Darica Genclerbirligi
3 – 1
10. marts 13:00
26. runde
Darica Genclerbirligi
Etimesgut Belediyespor
1 – 2
17. marts 13:00
27. runde
Manisa Büyüksehir Belediyespor
Darica Genclerbirligi
4 – 0
23. marts 13:00
28. runde
Darica Genclerbirligi
Pendikspor
0 – 3
3. april 14:00
29. runde
Bandirmaspor
Darica Genclerbirligi
4 – 0
7. april 14:00
30. runde
Darica Genclerbirligi
Sanliurfaspor
1 – 6
14. april 14:00
31. runde
Anadolu Selcukspor
Darica Genclerbirligi
3 – 1
21. april 14:30
32. runde
Darica Genclerbirligi
Fatih Karagümrük
0 – 3
28. april 14:30
33. runde
Tarsus
Darica Genclerbirligi
3 – 1
4. maj 14:30
34. runde