Luk
Logo for Etimesgut Belediyespor

Om Etimesgut Belediyespor

Land: Tyrkiet


Turneringer med deltagelse af Etimesgut Belediyespor

Turnering Placering Form
2. Lig Rød Gruppe #14
har tabt 5 kampe i træk
Pokal 3. Runde
har tabt seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har tabt 5 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Etimesgut Belediyespor fra nyhedsarkivet

Nyheder om Etimesgut Belediyespor

Vi har ingen ingen relaterede nyheder.



Spillertrup for Etimesgut Belediyespor

Nr. Navn Position
5. Berat Cetinkaya (29 år) Forsvar
9. Yasar Cetin (35 år) Angreb
14. Mert Goktepe (28 år) Målmand
16. Hüseyin Kul (22 år) Målmand
17. Ibrahim Alan (25 år) Midtbane
21. Mikail Kocak (26 år) Midtbane
22. Ercin Ilgaz (27 år) Midtbane
23. Fatih Solmaz (30 år) Midtbane
25. Ahmet Kaan Ergün (27 år) Forsvar
26. Batuhan Tur (28 år) Forsvar
28. Bekir Böke (20 år) Midtbane
42. Ömer Esenkaya (26 år) Forsvar
61. Ridvan Saglam (32 år) Midtbane
66. Mehmet Atik (29 år) Angreb
81. Mehmet Bektas (24 år) Angreb
95. Hasan Sürmeli (25 år) Målmand
99. Mehmet Gölbasi (28 år) Angreb
Sabri Turgut (32 år) Forsvar
Furkan Ünver (23 år) Forsvar
Nuh Askin (29 år) Forsvar
Onur Gürler (20 år) Forsvar
Eyüpcan Delibalta (23 år) Forsvar
Halil Demirel (21 år) Midtbane
Kaan Yilmaz (20 år) Midtbane
Burak Colak (27 år) Midtbane
Muhammet Kalkan (25 år) Angreb
Berat Tosun (26 år) Angreb
Yücel Candemir (24 år) Angreb
Akin Akman (26 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Etimesgut Belediyespor
Nigde Anadolu FK
1 – 1
31. august 15:30
1. runde
Karabukspor
Etimesgut Belediyespor
0 – 1
8. september 18:00
2. runde
Etimesgut Belediyespor
Belediyesi Bodrumspor
1 – 1
15. september 14:30
3. runde
Kahramanmarasspor
Etimesgut Belediyespor
2 – 1
21. september 18:00
4. runde
Bandirmaspor
Etimesgut Belediyespor
2 – 1
25. september 14:00
3. runde
Etimesgut Belediyespor
Ergene Velimese Spor
3 – 1
29. september 14:30
5. runde
Usakspor
Etimesgut Belediyespor
1 – 0
5. oktober 14:30
6. runde
Etimesgut Belediyespor
Ankara Demirspor
1 – 2
9. oktober 13:30
7. runde
4 Eylül Belediye Sivas
Etimesgut Belediyespor
0 – 0
13. oktober 13:00
8. runde
Sakaryaspor
Etimesgut Belediyespor
0 – 0
20. oktober 18:00
9. runde
Etimesgut Belediyespor
Van Spor Kulubu
1 – 1
26. oktober 12:30
10. runde
Eyupspor
Etimesgut Belediyespor
1 – 2
3. november 11:30
11. runde
Etimesgut Belediyespor
Kastamonuspor 1966
1 – 1
10. november 11:30
12. runde
Bayburt Ozel Idarespor
Etimesgut Belediyespor
1 – 1
17. november 11:00
13. runde
Etimesgut Belediyespor
Elazigspor
1 – 1
23. november 11:30
14. runde
Tuzlaspor
Etimesgut Belediyespor
1 – 1
1. december 11:30
15. runde
Etimesgut Belediyespor
Kirsehir Belediyespor
0 – 1
8. december 11:30
16. runde
Bandirmaspor
Etimesgut Belediyespor
2 – 1
15. december 11:30
17. runde
Nigde Anadolu FK
Etimesgut Belediyespor
0 – 1
12. januar 11:30
18. runde
Etimesgut Belediyespor
Karabukspor
3 – 0
18. januar 11:30
19. runde
Belediyesi Bodrumspor
Etimesgut Belediyespor
1 – 3
26. januar 11:30
20. runde
Etimesgut Belediyespor
Kahramanmarasspor
1 – 2
2. februar 11:30
21. runde
Ergene Velimese Spor
Etimesgut Belediyespor
2 – 0
9. februar 11:30
22. runde
Etimesgut Belediyespor
Usakspor
1 – 2
15. februar 11:30
23. runde
Ankara Demirspor
Etimesgut Belediyespor
2 – 0
19. februar 11:30
24. runde
Etimesgut Belediyespor
4 Eylül Belediye Sivas
1 – 3
23. februar 11:30
25. runde
Etimesgut Belediyespor
Sakaryaspor
vs
1. marts 12:30
26. runde
Van Spor Kulubu
Etimesgut Belediyespor
vs
8. marts 12:00
27. runde
Etimesgut Belediyespor
Eyupspor
vs
14. marts 13:00
28. runde
Kastamonuspor 1966
Etimesgut Belediyespor
vs
22. marts 13:00
29. runde
Etimesgut Belediyespor
Bayburt Ozel Idarespor
vs
28. marts 13:00
30. runde
Elazigspor
Etimesgut Belediyespor
0 – 3
5. april 14:00
31. runde
Etimesgut Belediyespor
Tuzlaspor
vs
12. april 14:30
32. runde
Kirsehir Belediyespor
Etimesgut Belediyespor
vs
19. april 14:30
33. runde
Etimesgut Belediyespor
Bandirmaspor
vs
25. april 14:30
34. runde