Luk
Logo for Sakaryaspor

Om Sakaryaspor

Land: Tyrkiet
Stadion: New Sakarya Stadium
Placering: Adapazari, Tyrkiet
Kapacitet: 28.154 tilskuere


Turneringer med deltagelse af Sakaryaspor

Turnering Placering Form
Pokal 3. Runde
har tabt seneste kamp
2. Lig Oprykningsslutpil Kvartfinale
har tabt seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har tabt samtlige kampe


Se flere relaterede nyheder om Sakaryaspor fra nyhedsarkivet

Nyheder om Sakaryaspor

Vi har ingen ingen relaterede nyheder.



Spillertrup for Sakaryaspor

Nr. Navn Position
1. Harun Avgin (38 år) Målmand
7. Gazanfer Aydin (32 år) Midtbane
10. Mesut Morgül (36 år) Midtbane
11. Ibrahim Caglar Ürdem (28 år) Angreb
21. Bunyamin Demir (29 år) Midtbane
23. Aykut Duran (26 år) Forsvar
24. Kani Cevik (38 år) Målmand
35. Ugur Er (28 år) Målmand
53. Metekan Yilmaz (35 år) Forsvar
77. Selcuk Köytepe (34 år) Midtbane
96. Ümit Yasin Arslan (27 år) Forsvar
Berkay Degirmencioglu (27 år) Forsvar
Ömer Erdem Samli (27 år) Forsvar
Nuri Fatih Aydin (25 år) Midtbane
Hakan Caliskan (28 år) Midtbane
Sinan Özkan (34 år) Angreb
Tolgahan Sen (26 år)
Cihan Cimen (27 år)
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Sakaryaspor
Ergene Velimese Spor
2 – 3
1. september 19:00
1. runde
Elazigspor
Sakaryaspor
1 – 0
8. september 14:30
2. runde
Sakaryaspor
Usakspor
2 – 2
15. september 18:00
3. runde
Tuzlaspor
Sakaryaspor
0 – 0
21. september 15:00
4. runde
Sakaryaspor
1074 Cankirispor
4 – 5
26. september 19:30
3. runde
Sakaryaspor
Ankara Demirspor
0 – 0
29. september 18:00
5. runde
Kirsehir Belediyespor
Sakaryaspor
0 – 0
5. oktober 14:00
6. runde
Sakaryaspor
4 Eylül Belediye Sivas
1 – 0
9. oktober 18:00
7. runde
Bandirmaspor
Sakaryaspor
3 – 0
13. oktober 14:00
8. runde
Sakaryaspor
Etimesgut Belediyespor
0 – 0
20. oktober 18:00
9. runde
Nigde Anadolu FK
Sakaryaspor
1 – 2
26. oktober 12:30
10. runde
Sakaryaspor
Van Spor Kulubu
4 – 2
3. november 11:30
11. runde
Karabukspor
Sakaryaspor
0 – 5
10. november 11:30
12. runde
Sakaryaspor
Eyupspor
1 – 0
17. november 12:30
13. runde
Belediyesi Bodrumspor
Sakaryaspor
1 – 1
24. november 11:30
14. runde
Kastamonuspor 1966
Sakaryaspor
0 – 1
1. december 11:30
15. runde
Sakaryaspor
Kahramanmarasspor
2 – 0
8. december 12:00
16. runde
Bayburt Ozel Idarespor
Sakaryaspor
0 – 2
15. december 11:00
17. runde
Ergene Velimese Spor
Sakaryaspor
5 – 0
12. januar 11:30
18. runde
Sakaryaspor
Elazigspor
1 – 0
19. januar 11:30
19. runde
Usakspor
Sakaryaspor
1 – 1
26. januar 11:30
20. runde
Sakaryaspor
Tuzlaspor
2 – 1
2. februar 11:30
21. runde
Ankara Demirspor
Sakaryaspor
0 – 0
9. februar 11:30
22. runde
Sakaryaspor
Kirsehir Belediyespor
3 – 0
15. februar 11:30
23. runde
4 Eylül Belediye Sivas
Sakaryaspor
1 – 1
19. februar 11:00
24. runde
Sakaryaspor
Bandirmaspor
1 – 0
23. februar 11:30
25. runde
Etimesgut Belediyespor
Sakaryaspor
0 – 2
1. marts 12:30
26. runde
Sakaryaspor
Nigde Anadolu FK
1 – 0
8. marts 12:30
27. runde
Van Spor Kulubu
Sakaryaspor
0 – 1
15. marts 12:30
28. runde
Sakaryaspor
Karabukspor
0 – 0
22. marts 13:00
29. runde
Eyupspor
Sakaryaspor
0 – 0
28. marts 13:00
30. runde
Sakaryaspor
Belediyesi Bodrumspor
0 – 0
5. april 14:00
31. runde
Sakaryaspor
Kastamonuspor 1966
0 – 0
12. april 14:30
32. runde
Kahramanmarasspor
Sakaryaspor
0 – 0
19. april 14:30
33. runde
Sakaryaspor
Bayburt Ozel Idarespor
0 – 0
25. april 14:30
34. runde
Ankara Demirspor
Sakaryaspor
2 – 1
20. juli 21:00
Kvartfinaler