LeoVegas.dk Roskilde Festival Bethard Casino24

Luk
Logo for Amed Sportif

Om Amed Sportif

Land: Tyrkiet
Stadion: Seyrantepe Diski Stadyumu
Placering: Diyarbakir, Tyrkiet
Kapacitet: 1.540 tilskuere
Træner: Recep Bayik


Turneringer med deltagelse af Amed Sportif

Turnering Placering Form
2. Lig Hvid Gruppe #8
har tabt 3 kampe i træk
Pokal 3. Runde
har tabt seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har tabt 3 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Amed Sportif fra nyhedsarkivet

Nyheder om Amed Sportif

Vi har ingen ingen relaterede nyheder.



Spillertrup for Amed Sportif

Navn Position
Muhammed Ali Özdemir (19 år) Målmand
Erdi Yokuslu (27 år) Målmand
Ferat Yasar (23 år) Forsvar
Mahsum Inanc (20 år) Forsvar
Ercan Capar (29 år) Forsvar
Oguz Cetinkaya (26 år) Forsvar
Yusuf Kercin (21 år) Midtbane
Ferhat Canli (22 år) Midtbane
Selcuk Kaban (28 år) Midtbane
Erkut Sentürk (25 år) Midtbane
Cumhur Yilmaztürk (29 år) Midtbane
Emin Yalin (30 år) Midtbane
Ilter Ayyildiz (26 år) Midtbane
Sahin Safakoglu (25 år) Midtbane
Berat Han (19 år) Midtbane
Mehmet Siddik Istemi (28 år) Midtbane
Okan Dernek (25 år) Midtbane
Murat Yilmaz (30 år) Angreb
Timur Kosovali (28 år) Angreb
Deniz Naki (29 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Samsunspor
Amed Sportif
1 – 0
2. september 19:00
1. runde
Amed Sportif
Keciorengucu
2 – 1
8. september 14:30
2. runde
Sariyer
Amed Sportif
1 – 0
15. september 14:30
3. runde
Amed Sportif
Hacettepe Spor Kulübü
1 – 0
22. september 14:00
4. runde
Balikesirspor
Amed Sportif
5 – 0
27. september 16:00
3. runde
Usakspor
Amed Sportif
0 – 0
30. september 13:00
5. runde
Amed Sportif
Manisaspor
6 – 2
7. oktober 13:30
6. runde
Sakaryaspor
Amed Sportif
2 – 0
13. oktober 18:00
7. runde
Amed Sportif
Nigde Anadolu FK
0 – 1
17. oktober 13:00
8. runde
Amed Sportif
Gümüshanespor
1 – 4
21. oktober 13:00
9. runde
Sancaktepe Belediyespor
Amed Sportif
0 – 1
27. oktober 12:30
10. runde
Amed Sportif
Eyupspor
1 – 1
4. november 11:00
11. runde
Ankara Demirspor
Amed Sportif
0 – 0
11. november 11:30
12. runde
Amed Sportif
Inegölspor
0 – 1
18. november 11:00
13. runde
Gaziantepspor
Amed Sportif
0 – 4
24. november 11:00
14. runde
Amed Sportif
Bodrumspor
3 – 0
2. december 11:00
15. runde
Kastamonuspor
Amed Sportif
1 – 0
9. december 11:30
16. runde
Amed Sportif
Bayrampasa
2 – 0
16. december 11:00
17. runde
Amed Sportif
Samsunspor
3 – 2
20. januar 11:00
18. runde
Keciorengucu
Amed Sportif
1 – 0
27. januar 11:30
19. runde
Amed Sportif
Sariyer
2 – 1
3. februar 11:00
20. runde
Hacettepe Spor Kulübü
Amed Sportif
1 – 1
10. februar 11:30
21. runde
Amed Sportif
Usakspor
2 – 1
17. februar 11:00
22. runde
Manisaspor
Amed Sportif
2 – 2
24. februar 11:30
23. runde
Amed Sportif
Sakaryaspor
1 – 1
2. marts 12:00
24. runde
Nigde Anadolu FK
Amed Sportif
2 – 1
6. marts 12:30
25. runde
Gümüshanespor
Amed Sportif
0 – 0
10. marts 12:30
26. runde
Amed Sportif
Sancaktepe Belediyespor
2 – 1
17. marts 12:30
27. runde
Eyupspor
Amed Sportif
3 – 1
23. marts 13:00
28. runde
Amed Sportif
Ankara Demirspor
3 – 2
3. april 14:00
29. runde
Inegölspor
Amed Sportif
1 – 2
7. april 14:00
30. runde
Amed Sportif
Gaziantepspor
3 – 0
14. april 14:00
31. runde
Bodrumspor
Amed Sportif
3 – 0
21. april 14:30
32. runde
Amed Sportif
Kastamonuspor
0 – 5
28. april 14:30
33. runde
Bayrampasa
Amed Sportif
1 – 0
4. maj 14:30
34. runde