Luk
Logo for Amed Sportif

Om Amed Sportif

Land: Tyrkiet
Stadion: Seyrantepe Diski Stadyumu
Placering: Diyarbakir, Tyrkiet
Kapacitet: 1.540 tilskuere
Træner: Recep Bayik


Turneringer med deltagelse af Amed Sportif

Turnering Placering Form
2. Lig Hvid Gruppe #4
har ikke vundet 5 udekampe i træk
Pokal 4. Runde
har vundet seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
er ubesejret i samtlige hjemmekampe


Se flere relaterede nyheder om Amed Sportif fra nyhedsarkivet

Nyheder om Amed Sportif

Vi har ingen ingen relaterede nyheder.



Spillertrup for Amed Sportif

Nr. Navn Position
2. Hasan Erbey (30 år) Forsvar
5. Ercan Capar (31 år) Forsvar
7. Muhlis Istemi (21 år) Angreb
21. Abdullah Cetin (37 år) Forsvar
22. Yüksel Kayaalp (33 år) Forsvar
23. Oguz Cetinkaya (28 år) Forsvar
30. Ahmet Altinay (25 år) Forsvar
47. Serkan Ipek (34 år) Målmand
51. Tolga Tekin (26 år) Forsvar
62. Deniz Naki (32 år) Angreb
72. Mansur Calar (35 år) Midtbane
91. Muhammet Yilmaz (30 år) Angreb
Erdi Yokuslu (29 år) Målmand
Muhammed Ali Özdemir (22 år) Målmand
Mahsum Inanc (22 år) Forsvar
Ferat Yasar (25 år) Forsvar
Ramazan Ceri (21 år) Forsvar
Bunyamin Yurur (24 år) Midtbane
Seymen Yagmur (18 år) Midtbane
Emin Yalin (32 år) Midtbane
Erkut Sentürk (27 år) Midtbane
Üstün Bilgi (33 år) Angreb
Ali Icoz (20 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Amed Sportif
Usakspor
3 – 1
5. september 16:00
1. runde
Kirsehir Belediyespor
Amed Sportif
1 – 0
12. september 15:00
2. runde
Amed Sportif
Nazilli Belediyespor
1 – 0
19. september 16:00
3. runde
Ankara Demirspor
Amed Sportif
0 – 1
26. september 14:00
4. runde
Amed Sportif
Eskisehirspor
2 – 1
2. oktober 15:00
5. runde
Karacabey Belediye Spor
Amed Sportif
2 – 1
6. oktober 18:00
6. runde
Amed Sportif
Sanliurfaspor
2 – 2
10. oktober 18:00
7. runde
Kirklarelispor
Amed Sportif
1 – 1
17. oktober 12:00
8. runde
Amed Sportif
Pazarspor
1 – 0
23. oktober 18:00
9. runde
Amed Sportif
Tarsus Idman Yurdu
3 – 2
26. oktober 13:00
3. runde
Kastamonuspor 1966
Amed Sportif
0 – 0
6. november 11:00
11. runde
Amed Sportif
Zonguldak Komurspor
0 – 0
10. november 11:00
12. runde
1928 Bucaspor
Amed Sportif
2 – 1
14. november 11:00
13. runde
Amed Sportif
1922 Konyaspor
4 – 3
21. november 11:00
14. runde
24 Erzincanspor
Amed Sportif
5 – 2
26. november 11:30
15. runde
MP Antalyaspor
Amed Sportif
vs
30. november 19:00
4. runde
Amed Sportif
Tarsus Idman Yurdu
vs
5. december 11:00
16. runde
Isparta 32 Spor
Amed Sportif
vs
12. december 11:00
17. runde
Amed Sportif
Akhisar Belediyespor
vs
19. december 11:00
18. runde
Pendikspor
Amed Sportif
vs
26. december 11:00
19. runde
Usakspor
Amed Sportif
vs
16. januar 18:00
20. runde
Amed Sportif
Kirsehir Belediyespor
vs
22. januar 18:00
21. runde
Nazilli Belediyespor
Amed Sportif
vs
26. januar 18:00
22. runde
Amed Sportif
Ankara Demirspor
vs
30. januar 18:00
23. runde
Eskisehirspor
Amed Sportif
vs
6. februar 18:00
24. runde
Amed Sportif
Karacabey Belediye Spor
vs
13. februar 18:00
25. runde
Sanliurfaspor
Amed Sportif
vs
19. februar 18:00
26. runde
Amed Sportif
Kirklarelispor
vs
23. februar 18:00
27. runde
Pazarspor
Amed Sportif
vs
27. februar 18:00
28. runde
Amed Sportif
Kastamonuspor 1966
0 – 0
13. marts 18:00
30. runde
Zonguldak Komurspor
Amed Sportif
vs
19. marts 18:00
31. runde
Amed Sportif
1928 Bucaspor
vs
23. marts 18:00
32. runde
1922 Konyaspor
Amed Sportif
vs
27. marts 18:00
33. runde
Amed Sportif
24 Erzincanspor
vs
3. april 18:00
34. runde
Tarsus Idman Yurdu
Amed Sportif
vs
10. april 18:00
35. runde
Amed Sportif
Isparta 32 Spor
vs
17. april 18:00
36. runde
Akhisar Belediyespor
Amed Sportif
vs
24. april 18:00
37. runde
Amed Sportif
Pendikspor
vs
30. april 18:00
38. runde