LeoVegas.dk Roskilde Festival Bethard Casino24

Luk
Logo for Kastamonuspor

Om Kastamonuspor

Land: Tyrkiet
Stadion: Kastamonu Gazi Stadi
Placering: Kastamonu, Tyrkiet
Kapacitet: 4.033 tilskuere
Træner: Ahmet Duman


Turneringer med deltagelse af Kastamonuspor

Turnering Placering Form
2. Lig Hvid Gruppe #2
er ubesejret 13 kampe i træk
2. Lig Oprykningsslutpil Kvartfinale
har ikke vundet i samtlige kampe
Pokal 4. Runde
har tabt seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
er ubesejret 8 hjemmekampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Kastamonuspor fra nyhedsarkivet

Nyheder om Kastamonuspor

Vi har ingen ingen relaterede nyheder.



Spillertrup for Kastamonuspor

Nr. Navn Position
1. Eray Caliskan (38 år) Målmand
4. Eray Hüdaverdi (23 år) Forsvar
5. Mustafa Cakir (32 år) Forsvar
6. Cagri Bülbül (27 år) Midtbane
7. Ugur Yanikdemir (31 år) Midtbane
9. Sinan Akaydin (25 år) Midtbane
11. Fatih Özcelik (26 år) Midtbane
12. Muhammet Coban (25 år) Angreb
16. Osman Alptekin (35 år) Forsvar
20. Saban Özel (31 år) Forsvar
22. Emre Yayla (25 år) Målmand
24. Taner Ari (32 år) Forsvar
27. Orkun Dervisler (27 år) Forsvar
28. Oguzhan Öztürk (23 år) Angreb
39. Ceyhun Elmas (26 år) Midtbane
54. Niyazi Salman (25 år) Angreb
58. Yakup Yigit (25 år) Forsvar
69. Ömer Can (27 år) Målmand
70. Murat Kara (28 år) Midtbane
77. Fahri Kücükkurt (25 år) Forsvar
88. Ahmet Bahcivan (23 år) Midtbane
92. Bahri Can Avci (27 år) Forsvar
93. Ugur Celik (25 år) Midtbane
96. Hasan Askaroglu (22 år)
Ümit Karaal (23 år) Forsvar
Onur Atik (30 år) Forsvar
Volkan Kurt (30 år) Forsvar
Uygar Riza Arslan (30 år) Forsvar
Soner Dikmen (25 år) Midtbane
Ali Kucik (27 år) Midtbane
Selahattin Yaman (30 år) Midtbane
Zafer Cil (33 år) Angreb
Semih Sahin (31 år)
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Kastamonuspor
Sancaktepe Belediyespor
0 – 1
2. september 15:30
1. runde
Eyupspor
Kastamonuspor
0 – 1
8. september 15:30
2. runde
Kastamonuspor
Ankara Demirspor
3 – 1
16. september 15:00
3. runde
Inegölspor
Kastamonuspor
0 – 2
22. september 15:00
4. runde
Kastamonuspor
Bitlis Özgüzelderespor
3 – 2
27. september 14:00
3. runde
Kastamonuspor
Gaziantepspor
5 – 1
30. september 14:30
5. runde
Bodrumspor
Kastamonuspor
2 – 1
6. oktober 14:30
6. runde
Nigde Anadolu FK
Kastamonuspor
1 – 2
13. oktober 13:30
7. runde
Kastamonuspor
Bayrampasa
1 – 1
17. oktober 13:30
8. runde
Samsunspor
Kastamonuspor
1 – 0
21. oktober 18:00
9. runde
Kastamonuspor
Keciorengucu
2 – 2
27. oktober 12:30
10. runde
Kastamonuspor
Altay
2 – 3
30. oktober 12:00
4. runde
Sariyer
Kastamonuspor
0 – 0
4. november 11:30
11. runde
Kastamonuspor
Hacettepe Spor Kulübü
6 – 2
11. november 11:30
12. runde
Usakspor
Kastamonuspor
0 – 2
18. november 11:30
13. runde
Kastamonuspor
Manisaspor
5 – 0
25. november 11:30
14. runde
Sakaryaspor
Kastamonuspor
2 – 1
2. december 11:30
15. runde
Kastamonuspor
Amed Sportif
1 – 0
9. december 11:30
16. runde
Gümüshanespor
Kastamonuspor
1 – 2
16. december 11:00
17. runde
Sancaktepe Belediyespor
Kastamonuspor
0 – 1
20. januar 11:30
18. runde
Kastamonuspor
Eyupspor
2 – 0
27. januar 11:30
19. runde
Ankara Demirspor
Kastamonuspor
2 – 0
3. februar 11:30
20. runde
Kastamonuspor
Inegölspor
0 – 1
10. februar 11:30
21. runde
Gaziantepspor
Kastamonuspor
0 – 3
17. februar 11:00
22. runde
Kastamonuspor
Bodrumspor
1 – 0
24. februar 11:30
23. runde
Kastamonuspor
Nigde Anadolu FK
1 – 0
2. marts 12:30
24. runde
Bayrampasa
Kastamonuspor
1 – 3
6. marts 12:30
25. runde
Kastamonuspor
Samsunspor
1 – 0
10. marts 13:00
26. runde
Keciorengucu
Kastamonuspor
0 – 0
16. marts 13:00
27. runde
Kastamonuspor
Sariyer
2 – 0
24. marts 13:00
28. runde
Hacettepe Spor Kulübü
Kastamonuspor
1 – 3
3. april 14:00
29. runde
Kastamonuspor
Usakspor
2 – 1
7. april 14:00
30. runde
Manisaspor
Kastamonuspor
0 – 6
14. april 14:00
31. runde
Kastamonuspor
Sakaryaspor
1 – 1
21. april 14:30
32. runde
Amed Sportif
Kastamonuspor
0 – 5
28. april 14:30
33. runde
Kastamonuspor
Gümüshanespor
2 – 1
4. maj 14:30
34. runde
Sariyer
Kastamonuspor
1 – 0
9. maj 15:30
Kvartfinaler
Kastamonuspor
Sariyer
1 – 1
13. maj 14:30
Kvartfinaler