LeoVegas.dk Roskilde Festival Bethard Casino24

Luk
Logo for Sakaryaspor

Om Sakaryaspor

Land: Tyrkiet
Stadion: New Sakarya Stadium
Placering: Adapazari, Tyrkiet
Kapacitet: 28.154 tilskuere


Turneringer med deltagelse af Sakaryaspor

Turnering Placering Form
2. Lig Hvid Gruppe #4
har ikke vundet 2 udekampe i træk
2. Lig Oprykningsslutpil Finale
er ubesejret i samtlige kampe
Pokal 3. Runde
har tabt seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
er ubesejret 4 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Sakaryaspor fra nyhedsarkivet

Nyheder om Sakaryaspor

Vi har ingen ingen relaterede nyheder.



Spillertrup for Sakaryaspor

Nr. Navn Position
1. Harun Avgin (37 år) Målmand
3. Gökhan Kök (38 år) Forsvar
7. Gazanfer Aydin (30 år) Midtbane
9. Selim Catalbas (41 år) Angreb
10. Mesut Morgül (34 år) Midtbane
11. Ibrahim Caglar Ürdem (27 år) Angreb
21. Bunyamin Demir (27 år) Midtbane
23. Aykut Duran (25 år) Forsvar
24. Kani Cevik (37 år) Målmand
35. Ugur Er (27 år) Målmand
53. Metekan Yilmaz (34 år) Forsvar
77. Selcuk Köytepe (32 år) Midtbane
Berkay Can Degirmencioglu (26 år) Forsvar
Ömer Erdem Samli (26 år) Forsvar
Hakan Caliskan (27 år) Midtbane
Oguz Kocabal (29 år) Midtbane
Ilyas Cakmak (30 år) Angreb
Okan Yilmaz (41 år)
Tolgahan Sen (25 år)
Cihan Cimen (26 år)
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Keciorengucu
Sakaryaspor
1 – 1
1. september 15:30
1. runde
Sakaryaspor
Sariyer
1 – 2
8. september 18:00
2. runde
Hacettepe Spor Kulübü
Sakaryaspor
1 – 2
15. september 15:00
3. runde
Sakaryaspor
Usakspor
0 – 2
22. september 18:00
4. runde
Cengelköy Futbol Yatirimlari
Sakaryaspor
2 – 1
26. september 14:00
3. runde
Manisaspor
Sakaryaspor
3 – 4
30. september 18:00
5. runde
Sakaryaspor
Nigde Anadolu FK
1 – 0
7. oktober 18:00
6. runde
Sakaryaspor
Amed Sportif
2 – 0
13. oktober 18:00
7. runde
Gümüshanespor
Sakaryaspor
0 – 2
17. oktober 13:00
8. runde
Sakaryaspor
Sancaktepe Belediyespor
0 – 0
21. oktober 18:00
9. runde
Eyupspor
Sakaryaspor
0 – 1
27. oktober 12:30
10. runde
Sakaryaspor
Ankara Demirspor
2 – 0
4. november 11:30
11. runde
Inegölspor
Sakaryaspor
0 – 1
11. november 11:30
12. runde
Sakaryaspor
Gaziantepspor
6 – 0
18. november 11:30
13. runde
Bodrumspor
Sakaryaspor
2 – 5
25. november 11:30
14. runde
Sakaryaspor
Kastamonuspor
2 – 1
2. december 11:30
15. runde
Bayrampasa
Sakaryaspor
0 – 1
9. december 11:30
16. runde
Sakaryaspor
Samsunspor
2 – 2
16. december 17:00
17. runde
Sakaryaspor
Keciorengucu
2 – 2
20. januar 14:30
18. runde
Sariyer
Sakaryaspor
1 – 1
27. januar 11:30
19. runde
Sakaryaspor
Hacettepe Spor Kulübü
1 – 0
3. februar 13:00
20. runde
Usakspor
Sakaryaspor
0 – 0
10. februar 11:30
21. runde
Sakaryaspor
Manisaspor
3 – 2
17. februar 15:00
22. runde
Nigde Anadolu FK
Sakaryaspor
1 – 0
24. februar 11:30
23. runde
Amed Sportif
Sakaryaspor
1 – 1
2. marts 12:00
24. runde
Sakaryaspor
Gümüshanespor
3 – 0
6. marts 12:00
25. runde
Sancaktepe Belediyespor
Sakaryaspor
1 – 0
10. marts 13:00
26. runde
Sakaryaspor
Eyupspor
2 – 0
17. marts 13:00
27. runde
Ankara Demirspor
Sakaryaspor
0 – 0
23. marts 13:00
28. runde
Sakaryaspor
Inegölspor
3 – 1
3. april 14:00
29. runde
Gaziantepspor
Sakaryaspor
0 – 3
7. april 14:00
30. runde
Sakaryaspor
Bodrumspor
2 – 1
14. april 14:00
31. runde
Kastamonuspor
Sakaryaspor
1 – 1
21. april 14:30
32. runde
Sakaryaspor
Bayrampasa
8 – 3
28. april 14:30
33. runde
Samsunspor
Sakaryaspor
3 – 0
4. maj 14:30
34. runde
Sakaryaspor
Samsunspor
1 – 0
9. maj 19:45
Kvartfinaler
Samsunspor
Sakaryaspor
0 – 0
13. maj 19:30
Kvartfinaler
Sakaryaspor
Sariyer
4 – 0
17. maj 19:45
Semifinaler
Sariyer
Sakaryaspor
0 – 0
21. maj 15:00
Semifinaler
Sakaryaspor
Fatih Karagümrük
vs
28. maj 20:30
Finale