Luk
Logo for Darica Genclerbirligi

Om Darica Genclerbirligi

Land: Tyrkiet
Stadion: Darica Stadium
Placering: Kocaeli, Tyrkiet
Kapacitet: 2.610 tilskuere
Træner: Sadullah Zehir


Turneringer med deltagelse af Darica Genclerbirligi

Turnering Placering Form
3. Lig Gruppe 3 #10
har ikke vundet 2 kampe i træk
Pokal 3. Runde
har tabt seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har ikke vundet 8 udekampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Darica Genclerbirligi fra nyhedsarkivet

Nyheder om Darica Genclerbirligi

Vi har ingen ingen relaterede nyheder.



Spillertrup for Darica Genclerbirligi

Nr. Navn Position
1. Veysel Boz (28 år) Målmand
4. Selcuk Bastürk (34 år) Forsvar
5. Cem Tosun (29 år) Forsvar
6. Metehan Yatkin (28 år) Midtbane
7. Adem Aydin (33 år) Midtbane
8. Rasit Sevindir (33 år) Angreb
9. Özer Kutlu (31 år) Angreb
10. Sinan Turan (34 år) Midtbane
11. Ahmet Kutluer (29 år) Angreb
12. Ramazan Özcan (23 år) Forsvar
14. Yusuf Orhan (28 år) Forsvar
17. Aziz Kizilgün (28 år) Angreb
19. Mustafa Kaya (20 år) Midtbane
20. Servan Tastan (27 år) Midtbane
22. Salih Seyis (27 år) Midtbane
24. Zeki Korkmaz (31 år) Midtbane
29. Ahmed Onal (27 år) Målmand
33. Dogancan Aynaci (24 år) Midtbane
34. Engin Berk Nebioglu (22 år) Forsvar
35. Aytac Deniz (30 år) Midtbane
41. Ugur Dasdemir (29 år) Forsvar
52. Eren Tokat (27 år) Forsvar
60. Emre Gamsiz (22 år) Målmand
61. Tuncay Findikci (27 år) Midtbane
69. Gökhan Solak (35 år) Midtbane
76. Coskun Yilmaz (37 år) Angreb
77. Levent Kale (35 år) Angreb
93. Deniz Cinar (27 år) Målmand
98. Ercüment Kafkasyali (34 år) Målmand
99. Murat Can Bölükbasi (26 år) Angreb
Gürkan Hervenik (21 år) Målmand
Fahrettin Biyikli (30 år) Forsvar
Nebi Tiryakioglu (23 år) Midtbane
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Modafen FK
Darica Genclerbirligi
0 – 1
1. september 16:00
1. runde
Darica Genclerbirligi
Halide Edip Adivar Spor
0 – 1
7. september 15:30
2. runde
Düzcespor
Darica Genclerbirligi
0 – 2
11. september 14:30
2. runde
Malatya Yesilyurt Belediyespor
Darica Genclerbirligi
1 – 4
15. september 14:30
3. runde
Darica Genclerbirligi
Gölcükspor
2 – 0
21. september 15:00
4. runde
Tarsus Idman Yurdu
Darica Genclerbirligi
4 – 0
25. september 18:00
3. runde
Muglaspor
Darica Genclerbirligi
2 – 0
29. september 15:00
5. runde
Darica Genclerbirligi
Batman Petrolspor
4 – 3
5. oktober 14:30
6. runde
1954 Kelkit Belediyespor
Darica Genclerbirligi
2 – 3
9. oktober 13:00
7. runde
Darica Genclerbirligi
Nazilli Belediyespor
1 – 0
13. oktober 14:00
8. runde
Yeni Altindag Belediyespor
Darica Genclerbirligi
0 – 1
20. oktober 13:30
9. runde
Darica Genclerbirligi
Bayrampasa
1 – 1
26. oktober 12:30
10. runde
Soma Spor Dernegi
Darica Genclerbirligi
2 – 0
3. november 11:30
11. runde
Darica Genclerbirligi
Yozgatspor 1959
1 – 1
10. november 11:30
12. runde
Darica Genclerbirligi
Diyarbekir Spor AS
1 – 0
17. november 11:30
13. runde
Pazarspor
Darica Genclerbirligi
1 – 0
24. november 11:00
14. runde
Darica Genclerbirligi
Osmaniyespor
0 – 1
1. december 11:30
15. runde
Karacabey Belediye Spor
Darica Genclerbirligi
0 – 0
8. december 11:30
16. runde
Darica Genclerbirligi
Nevsehir Belediye Spor
0 – 0
15. december 11:30
17. runde
Darica Genclerbirligi
Modafen FK
0 – 1
12. januar 11:30
18. runde
Halide Edip Adivar Spor
Darica Genclerbirligi
1 – 0
19. januar 11:30
19. runde
Darica Genclerbirligi
Malatya Yesilyurt Belediyespor
1 – 1
26. januar 11:30
20. runde
Gölcükspor
Darica Genclerbirligi
0 – 0
2. februar 11:30
21. runde
Darica Genclerbirligi
Muglaspor
1 – 2
9. februar 11:30
22. runde
Batman Petrolspor
Darica Genclerbirligi
2 – 2
15. februar 11:00
23. runde
Darica Genclerbirligi
1954 Kelkit Belediyespor
0 – 1
19. februar 11:30
24. runde
Nazilli Belediyespor
Darica Genclerbirligi
7 – 2
23. februar 11:30
25. runde
Darica Genclerbirligi
Yeni Altindag Belediyespor
1 – 0
1. marts 12:30
26. runde
Bayrampasa
Darica Genclerbirligi
1 – 1
7. marts 12:30
27. runde
Darica Genclerbirligi
Soma Spor Dernegi
2 – 3
15. marts 13:00
28. runde
Diyarbekir Spor AS
Darica Genclerbirligi
vs
29. marts 13:30
30. runde
Darica Genclerbirligi
Pazarspor
vs
5. april 14:00
31. runde
Osmaniyespor
Darica Genclerbirligi
vs
12. april 14:30
32. runde
Darica Genclerbirligi
Karacabey Belediye Spor
vs
19. april 14:30
33. runde
Nevsehir Belediye Spor
Darica Genclerbirligi
vs
25. april 14:30
34. runde
Yozgatspor 1959
Darica Genclerbirligi
vs
18. juli 18:00
29. runde