Luk
Logo for Trabzonspor

Om Trabzonspor

Land: Tyrkiet
Stadion: Senol Gunes Akyazi Stadyumu
Bygget: 2017
Placering: Trabzon, Tyrkiet
Kapacitet: 41.513 tilskuere
Træner: Hüseyin Cimsir


Turneringer med deltagelse af Trabzonspor

Turnering Placering Form
Süper Lig #2
er ubesejret 7 kampe i træk
Pokal Semifinale
er ubesejret i samtlige kampe
Træningskamp 1. Runde
er ubesejret i samtlige kampe
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
er ubesejret 14 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Trabzonspor fra nyhedsarkivet

Nyheder om Trabzonspor

22/02 20:02
17/02 12:13
16/02 16:01
09/02 12:55
08/02 17:14
04/02 07:52
01/02 20:03
21/01 13:51
19/01 15:59
16/01 08:41


Spillertrup for Trabzonspor

Nr. Navn Position
1. Ugurcan Cakir (23 år) Målmand
2. Kamil Ahmet Cörekci (28 år) Forsvar
4. Hüseyin Türkmen (22 år) Forsvar
5. Majid Hosseini (23 år) Forsvar
6. Guilherme (28 år) Midtbane
8. Jose Sosa (34 år) Midtbane
9. Anthony Nwakaeme (30 år) Angreb
10. Abdülkadir Ömür (20 år) Midtbane
11. Alexander Sørloth (24 år) Angreb
12. John Obi Mikel (32 år) Midtbane
13. Arda Akbulut (19 år) Målmand
15. Badou Ndiaye (29 år) Midtbane
16. Erce Kardesler (25 år) Målmand
18. Caleb Ekuban (25 år) Angreb
19. Daniel Sturridge (30 år) Angreb
20. Yusuf Sari (21 år) Midtbane
21. Dogan Erdogan (23 år) Midtbane
22. Gaston Campi (28 år) Forsvar
23. Manoel Messias (30 år) Forsvar
27. Manuel da Costa (33 år) Forsvar
33. Abdurrahim Dursun (21 år) Forsvar
38. Ahmet Canbaz (21 år) Midtbane
39. Atakan Gunduz (19 år) Forsvar
41. Cafer Tosun (20 år) Midtbane
45. Bilal Basacikoglu (24 år) Angreb
47. Joao Pereira (36 år) Forsvar
50. Kerem Baykus (20 år) Midtbane
51. Behlul Aydin (19 år) Midtbane
61. Abdulkadir Parmak (25 år) Midtbane
67. Koray Kilinc (19 år) Angreb
71. Nemanja Andjusic (23 år) Midtbane
77. Filip Novak (29 år) Forsvar
90. Serkan Asan (20 år) Midtbane
99. Muhammet Akpinar (18 år) Angreb
Edgar Ié (25 år) Forsvar
Firatcan Üzüm (20 år) Midtbane
Murat Akpinar (21 år) Midtbane
Berkay Sefa Kara (20 år) Midtbane
Tunahan Ergul (20 år) Midtbane
Furkan Tütüncü (21 år) Angreb
Burak Temir (20 år) Angreb
Talha Bulut (20 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Sparta Prag
Trabzonspor
2 – 2
8. august 18:00
3. runde
Trabzonspor
Sparta Prag
2 – 1
15. august 19:30
3. runde
Kasimpasa
Trabzonspor
1 – 1
18. august 20:45
1. runde
AEK Athen
Trabzonspor
1 – 3
22. august 20:00
Playoff
Trabzonspor
Yeni Malatyaspor
2 – 1
25. august 18:20
2. runde
Trabzonspor
AEK Athen
0 – 2
29. august 19:30
Playoff
Fenerbahce
Trabzonspor
1 – 1
1. september 20:45
3. runde
Trabzonspor
Genclerbirligi
2 – 2
15. september 19:00
4. runde
Getafe
Trabzonspor
1 – 0
19. september 18:55
1. runde
Sivasspor
Trabzonspor
2 – 1
23. september 19:00
5. runde
Trabzonspor
Besiktas
4 – 1
29. september 18:00
6. runde
Trabzonspor
Basel
2 – 2
3. oktober 21:00
2. runde
Rizespor
Trabzonspor
1 – 2
6. oktober 18:00
7. runde
Trabzonspor
Gaziantep FK
4 – 1
19. oktober 16:30
8. runde
Trabzonspor
FK Krasnodar
0 – 2
24. oktober 21:00
3. runde
Istanbul Basaksehir
Trabzonspor
2 – 2
28. oktober 18:00
9. runde
Trabzonspor
Göztepe
0 – 1
2. november 15:30
10. runde
FK Krasnodar
Trabzonspor
3 – 1
7. november 18:55
4. runde
Trabzonspor
Alanyaspor
1 – 0
10. november 14:30
11. runde
Ankaragucu
Trabzonspor
0 – 3
23. november 15:30
12. runde
Trabzonspor
Getafe
0 – 1
28. november 16:50
5. runde
Trabzonspor
Galatasaray
1 – 1
1. december 17:00
13. runde
Altay
Trabzonspor
1 – 2
4. december 16:30
5. runde
MP Antalyaspor
Trabzonspor
1 – 3
8. december 14:30
14. runde
Basel
Trabzonspor
2 – 0
12. december 18:55
6. runde
Trabzonspor
Denizlispor
1 – 2
16. december 18:00
15. runde
Trabzonspor
Altay
4 – 1
19. december 18:45
5. runde
Konyaspor
Trabzonspor
0 – 1
23. december 18:00
16. runde
Trabzonspor
Kayserispor
6 – 2
28. december 15:30
17. runde
Trabzonspor
Bursaspor
0 – 0
8. januar 12:30
Færdig
Trabzonspor
Partizani
1 – 0
10. januar 13:30
Færdig
Trabzonspor
Denizlispor
2 – 0
16. januar 18:30
1/8-finaler
Trabzonspor
Kasimpasa
6 – 0
19. januar 14:00
18. runde
Denizlispor
Trabzonspor
4 – 4
23. januar 15:00
1/8-finaler
Trabzonspor
Fenerbahce
2 – 1
1. februar 18:00
20. runde
Trabzonspor
Erzurum BB
5 – 0
4. februar 18:30
Kvartfinaler
Genclerbirligi
Trabzonspor
0 – 2
8. februar 15:00
21. runde
Erzurum BB
Trabzonspor
1 – 4
13. februar 15:00
Kvartfinaler
Trabzonspor
Sivasspor
2 – 1
16. februar 14:05
22. runde
Besiktas
Trabzonspor
2 – 2
22. februar 18:00
23. runde
Trabzonspor
Rizespor
vs
29. februar 15:00
24. runde
Trabzonspor
Fenerbahce
vs
3. marts 18:30
Semifinaler
Gaziantep FK
Trabzonspor
vs
7. marts 15:00
25. runde
Yeni Malatyaspor
Trabzonspor
vs
11. marts 18:00
19. runde
Trabzonspor
Istanbul Basaksehir
vs
15. marts 19:00
26. runde
Göztepe
Trabzonspor
vs
22. marts 19:00
27. runde
Alanyaspor
Trabzonspor
vs
5. april 19:00
28. runde
Trabzonspor
Ankaragucu
vs
12. april 19:00
29. runde
Galatasaray
Trabzonspor
vs
19. april 19:00
30. runde
Fenerbahce
Trabzonspor
vs
21. april 18:30
Semifinaler
Trabzonspor
MP Antalyaspor
vs
26. april 19:00
31. runde
Denizlispor
Trabzonspor
vs
3. maj 19:00
32. runde
Trabzonspor
Konyaspor
vs
10. maj 19:00
33. runde
Kayserispor
Trabzonspor
vs
17. maj 19:00
34. runde