LeoVegas.dk Roskilde Festival Bethard Casino24

Luk
Logo for Paderborn

Om Paderborn

Land: Tyskland
Stadion: Benteler-Arena
Placering: Paderborn, Tyskland (Se på Google Maps)
Kapacitet: 15.000 tilskuere
Træner: Steffen Baumgart


Turneringer med deltagelse af Paderborn

Turnering Placering Form
2. Bundesliga #2
har tabt 2 udekampe i træk
DFB Pokal Kvartfinale
har tabt seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har vundet 3 hjemmekampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Paderborn fra nyhedsarkivet

Nyheder om Paderborn

19/05 17:29
12/05 17:28
28/04 15:23
20/04 15:02
02/04 20:23
30/03 14:55
02/02 14:54
30/10 20:37
20/08 20:25
25/07 13:15


Spillertrup for Paderborn

Nr. Navn Position
1. Michael Ratajczak (37 år) Målmand
2. Uwe Hünemeier (33 år) Forsvar
4. Massih Wassey (30 år) Midtbane
5. Christian Strohdiek (31 år) Forsvar
7. Marlon Ritter (24 år) Angreb
8. Klaus Gjasula (29 år) Midtbane
9. Julius Duker (23 år) Angreb
11. Sven Michel (28 år) Angreb
12. Felix Herzenbruch (26 år) Forsvar
13. Sebastian Schonlau (24 år) Midtbane
14. Khiry Shelton (25 år) Angreb
17. Leopold Zingerle (25 år) Målmand
18. Sergio Gucciardo (20 år) Midtbane
19. Tobias Schwede (25 år) Midtbane
21. Philipp Klement (26 år) Midtbane
22. Christopher Antwi-Adjej (25 år) Angreb
25. Mohamed Dräger (22 år) Midtbane
27. Babacar Gueye (24 år) Angreb
29. Jamilu Collins (24 år) Forsvar
30. Leon Fesser (24 år) Forsvar
31. Ben Zolinski (27 år) Forsvar
33. Lukas Boeder (22 år) Forsvar
37. Bernhard Tekpetey (21 år) Midtbane
39. Sebastian Vasiliadis (21 år) Midtbane
Felix Drinkuth (24 år) Midtbane
Ron Schallenberg (20 år) Midtbane
Phillip Tietz (21 år) Angreb
Luca Pfeiffer (22 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Darmstadt
Paderborn
1 – 0
5. august 15:30
1. runde
Paderborn
Regensburg
2 – 0
10. august 18:30
2. runde
Paderborn
Ingolstadt
2 – 1
20. august 18:30
1. runde
Greuther Fürth
Paderborn
2 – 2
25. august 13:00
3. runde
Paderborn
Bochum
2 – 2
31. august 18:30
4. runde
FC Köln
Paderborn
3 – 5
16. september 13:30
5. runde
Paderborn
Magdeburg
4 – 4
23. september 13:30
6. runde
St. Pauli
Paderborn
2 – 1
26. september 18:30
7. runde
Paderborn
Aue
1 – 0
29. september 13:00
8. runde
Ingolstadt
Paderborn
1 – 2
7. oktober 13:30
9. runde
Paderborn
Union Berlin
0 – 0
21. oktober 13:30
10. runde
Paderborn
Sandhausen
3 – 3
27. oktober 13:00
11. runde
BSG Chemie Leipzig
Paderborn
0 – 3
30. oktober 18:30
2. runde
Duisburg
Paderborn
2 – 0
3. november 13:00
12. runde
Paderborn
Holstein Kiel
4 – 4
9. november 18:30
13. runde
FC Heidenheim
Paderborn
1 – 5
25. november 13:30
14. runde
Paderborn
Bielefeld
2 – 2
30. november 18:30
15. runde
Hamburger SV
Paderborn
1 – 0
7. december 18:30
16. runde
Paderborn
Dynamo Dresden
3 – 0
15. december 13:00
17. runde
Paderborn
Darmstadt
6 – 2
23. december 13:30
18. runde
Regensburg
Paderborn
2 – 0
30. januar 18:30
19. runde
Paderborn
Greuther Fürth
6 – 0
2. februar 13:00
20. runde
Duisburg
Paderborn
1 – 3
5. februar 20:45
1/8-finaler
Bochum
Paderborn
1 – 2
9. februar 13:00
21. runde
Paderborn
FC Köln
3 – 2
15. februar 18:30
22. runde
Magdeburg
Paderborn
1 – 1
24. februar 13:30
23. runde
Paderborn
St. Pauli
0 – 1
2. marts 13:00
24. runde
Aue
Paderborn
2 – 1
9. marts 13:00
25. runde
Paderborn
Ingolstadt
3 – 1
17. marts 13:30
26. runde
Union Berlin
Paderborn
1 – 3
30. marts 13:00
27. runde
Paderborn
Hamburger SV
0 – 2
2. april 18:30
Kvartfinaler
Sandhausen
Paderborn
1 – 1
6. april 13:00
28. runde
Paderborn
Duisburg
4 – 0
13. april 13:00
29. runde
Holstein Kiel
Paderborn
1 – 2
20. april 13:00
30. runde
Paderborn
FC Heidenheim
3 – 1
28. april 13:30
31. runde
Bielefeld
Paderborn
2 – 0
3. maj 18:30
32. runde
Paderborn
Hamburger SV
4 – 1
12. maj 15:30
33. runde
Dynamo Dresden
Paderborn
3 – 1
19. maj 15:30
34. runde