Luk
Logo for Oberneuland

Om Oberneuland

Land: Tyskland
Træner: Kristian Arambasic


Turneringer med deltagelse af Oberneuland

Turnering Placering Form
Oberliga Bremen #1
har vundet samtlige hjemmekampe
DFB Pokal 1. Runde
har tabt seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har vundet 10 hjemmekampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Oberneuland fra nyhedsarkivet

Nyheder om Oberneuland

11/08 17:50
07/02 10:17
24/09 21:19


Spillertrup for Oberneuland

Nr. Navn Position
1. Hannes Frerichs (25 år) Målmand
3. Chang-Gil Park (24 år) Forsvar
5. Denis Nukic (32 år) Forsvar
6. Affamefuna-Michael Ifeadigo Angreb
7. Tim Kreutztraeger Midtbane
10. Ebrima Jobe Angreb
11. Tom Trebin Midtbane
13. Ka-Ram Han (22 år) Midtbane
15. Deniz Kolodziej Forsvar
17. Cedrik Hertes Midtbane
18. Claas Bauer Forsvar
21. Lars Tyca Forsvar
22. Daniel Block (29 år) Midtbane
24. Jonas Horsch Målmand
Nils Goecke Forsvar
Timo Dressler (23 år) Forsvar
Florent Aziri (31 år) Midtbane
Madjid Albry (29 år) Midtbane
Leander Wasmus (22 år) Midtbane
Nick Enghardt Midtbane
Onur Uzun Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Geestemuende
Oberneuland
1 – 5
4. august 11:00
1. runde
Oberneuland
Brinkumer SV
3 – 0
6. august 18:30
2. runde
Oberneuland
Darmstadt
1 – 6
11. august 15:30
1. runde
SC Borgfeld
Oberneuland
3 – 2
18. august 15:00
3. runde
Blumenthaler SV
Oberneuland
0 – 1
24. august 15:00
4. runde
Oberneuland
TuS Schwachhausen
3 – 1
30. august 19:30
5. runde
Oberneuland
Bremer SV
3 – 1
6. september 19:30
6. runde
Oberneuland
BSC Hastedt
4 – 1
13. september 19:30
7. runde
Oberneuland
SG Aumund-Vegesack
5 – 1
20. september 19:30
8. runde
Leher
Oberneuland
0 – 5
27. september 20:00
9. runde
Oberneuland
BTS Neustadt
7 – 0
11. oktober 19:30
10. runde
Habenhauser FV
Oberneuland
0 – 2
20. oktober 15:30
11. runde
Oberneuland
FC Union 60
7 – 2
25. oktober 19:30
12. runde
SV Hemelingen
Oberneuland
0 – 6
3. november 14:30
13. runde
Oberneuland
SFL Bremerhaven
2 – 1
8. november 19:30
14. runde
Werder Bremen III
Oberneuland
2 – 7
16. november 13:00
15. runde
Oberneuland
Geestemuende
4 – 0
22. november 19:30
16. runde
Oberneuland
SC Borgfeld
3 – 2
29. november 19:30
17. runde
Brinkumer SV
Oberneuland
3 – 2
7. december 14:00
18. runde
Oberneuland
Blumenthaler SV
3 – 0
21. februar 19:30
19. runde
TuS Schwachhausen
Oberneuland
vs
1. marts 13:00
20. runde
BSC Hastedt
Oberneuland
vs
15. marts 15:00
22. runde
SG Aumund-Vegesack
Oberneuland
vs
21. marts 14:30
23. runde
BTS Neustadt
Oberneuland
vs
4. april 13:00
24. runde
Oberneuland
Leher
vs
10. april 15:00
25. runde
Oberneuland
Habenhauser FV
vs
17. april 19:30
26. runde
Bremer SV
Oberneuland
vs
22. april 18:30
21. runde
FC Union 60
Oberneuland
vs
26. april 15:00
27. runde
Oberneuland
SV Hemelingen
vs
1. maj 19:30
28. runde
SFL Bremerhaven
Oberneuland
vs
10. maj 15:30
29. runde
Oberneuland
Werder Bremen III
vs
16. maj 13:00
30. runde