Luk
Logo for FC Suederelbe

Om FC Suederelbe

Land: Tyskland


Turneringer med deltagelse af FC Suederelbe

Turnering Placering Form
Oberliga Hamborg #10
har tabt seneste kamp


Se flere relaterede nyheder om FC Suederelbe fra nyhedsarkivet

Nyheder om FC Suederelbe

Vi har ingen ingen relaterede nyheder.



Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

TSV Buchholz
FC Suederelbe
4 – 4
28. juli 14:00
1. runde
FC Suederelbe
SV Rugenbergen
3 – 2
2. august 20:00
2. runde
Meiendorfer SV
FC Suederelbe
1 – 1
10. august 14:00
3. runde
FC Suederelbe
Teutonia Ottensen
2 – 5
16. august 20:00
4. runde
HSV Barmbek-Uhlenhorst
FC Suederelbe
3 – 1
23. august 19:30
5. runde
FC Suederelbe
Union Tornesch
0 – 1
30. august 20:00
6. runde
SV Curslack-Neuengamme
FC Suederelbe
1 – 1
6. september 19:00
7. runde
FC Suederelbe
Hamburger SV III
4 – 3
13. september 20:00
8. runde
TuS Osdorf
FC Suederelbe
0 – 2
20. september 19:30
9. runde
FC Suederelbe
TuS Dassendorf
0 – 4
27. september 20:00
10. runde
Hamm United
FC Suederelbe
3 – 2
4. oktober 19:30
11. runde
FC Suederelbe
Niendorfer TSV
2 – 4
11. oktober 20:00
12. runde
FC Suederelbe
Bramfelder SV
3 – 2
18. oktober 20:00
13. runde
TSV Sasel
FC Suederelbe
5 – 0
27. oktober 15:00
14. runde
Teutonia Ottensen
FC Suederelbe
4 – 0
31. oktober 14:30
21. runde
FC Suederelbe
Victoria Hamburg
3 – 2
3. november 13:00
15. runde
Uhlenhorster SC Paloma
FC Suederelbe
3 – 3
10. november 10:45
16. runde
FC Suederelbe
TSV Concordia
3 – 2
15. november 20:00
17. runde
FC Suederelbe
TSV Buchholz
1 – 2
22. november 20:00
18. runde
SV Rugenbergen
FC Suederelbe
2 – 2
1. december 14:00
19. runde
FC Suederelbe
Meiendorfer SV
4 – 3
6. december 20:00
20. runde
FC Suederelbe
HSV Barmbek-Uhlenhorst
0 – 3
14. februar 20:00
22. runde
Union Tornesch
FC Suederelbe
vs
23. februar 15:00
23. runde
FC Suederelbe
SV Curslack-Neuengamme
vs
28. februar 20:00
24. runde
Hamburger SV III
FC Suederelbe
vs
6. marts 20:00
25. runde
FC Suederelbe
TuS Osdorf
vs
13. marts 20:00
26. runde
TuS Dassendorf
FC Suederelbe
vs
22. marts 12:00
27. runde
FC Suederelbe
Hamm United
vs
3. april 20:00
28. runde
Niendorfer TSV
FC Suederelbe
vs
13. april 14:00
29. runde
Bramfelder SV
FC Suederelbe
vs
17. april 19:00
30. runde
FC Suederelbe
TSV Sasel
vs
24. april 20:00
31. runde
Victoria Hamburg
FC Suederelbe
vs
29. april 19:30
32. runde
FC Suederelbe
Uhlenhorster SC Paloma
vs
8. maj 20:00
33. runde
TSV Concordia
FC Suederelbe
vs
15. maj 19:00
34. runde