LeoVegas.dk Roskilde Festival Bethard Casino24

Luk
Logo for Teutonia Ottensen

Om Teutonia Ottensen

Land: Tyskland


Turneringer med deltagelse af Teutonia Ottensen

Turnering Placering Form
Oberliga Hamborg #2
har vundet 8 udekampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Teutonia Ottensen fra nyhedsarkivet

Nyheder om Teutonia Ottensen

Vi har ingen ingen relaterede nyheder.



Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Teutonia Ottensen
VfL Pinneberg
6 – 0
29. juli 10:45
1. runde
TuS Osdorf
Teutonia Ottensen
1 – 2
3. august 19:30
2. runde
Teutonia Ottensen
TSV Concordia
3 – 0
12. august 10:45
3. runde
HSV Barmbek-Uhlenhorst
Teutonia Ottensen
2 – 1
17. august 19:30
4. runde
Teutonia Ottensen
SV Curslack-Neuengamme
1 – 1
26. august 10:45
5. runde
Wedeler TSV
Teutonia Ottensen
1 – 3
2. september 11:15
6. runde
Teutonia Ottensen
TSV Sasel
4 – 0
9. september 10:45
7. runde
TSV Buchholz
Teutonia Ottensen
2 – 2
16. september 14:00
8. runde
Teutonia Ottensen
SV Rugenbergen
5 – 4
23. september 10:45
9. runde
Condor Hamburg
Teutonia Ottensen
0 – 2
28. september 20:00
10. runde
TuS Dassendorf
Teutonia Ottensen
0 – 1
6. oktober 13:00
11. runde
Teutonia Ottensen
Meiendorfer SV
4 – 1
14. oktober 10:45
12. runde
HEBC Hamburg
Teutonia Ottensen
4 – 3
21. oktober 10:45
13. runde
Teutonia Ottensen
Niendorfer TSV
1 – 0
28. oktober 10:45
14. runde
TSV Concordia
Teutonia Ottensen
0 – 2
31. oktober 15:00
20. runde
Victoria Hamburg
Teutonia Ottensen
3 – 1
2. november 19:30
15. runde
Teutonia Ottensen
Altonaer FC 93
0 – 2
11. november 14:30
16. runde
FC Suederelbe
Teutonia Ottensen
0 – 1
16. november 20:00
17. runde
VfL Pinneberg
Teutonia Ottensen
0 – 3
25. november 14:00
18. runde
Teutonia Ottensen
TuS Osdorf
1 – 1
2. december 10:45
19. runde
Teutonia Ottensen
HSV Barmbek-Uhlenhorst
1 – 2
10. februar 14:30
21. runde
SV Curslack-Neuengamme
Teutonia Ottensen
0 – 2
16. februar 15:00
22. runde
Teutonia Ottensen
Wedeler TSV
3 – 0
24. februar 14:30
23. runde
TSV Sasel
Teutonia Ottensen
1 – 2
3. marts 15:00
24. runde
Teutonia Ottensen
TSV Buchholz
1 – 1
10. marts 14:30
25. runde
Teutonia Ottensen
Condor Hamburg
4 – 0
24. marts 14:30
27. runde
SV Rugenbergen
Teutonia Ottensen
2 – 3
31. marts 15:00
26. runde
Teutonia Ottensen
TuS Dassendorf
3 – 1
7. april 14:30
28. runde
Meiendorfer SV
Teutonia Ottensen
1 – 2
13. april 14:00
29. runde
Teutonia Ottensen
FC Suederelbe
0 – 2
22. april 14:30
34. runde
Teutonia Ottensen
HEBC Hamburg
7 – 0
28. april 14:30
30. runde
Niendorfer TSV
Teutonia Ottensen
0 – 1
5. maj 14:00
31. runde
Teutonia Ottensen
Victoria Hamburg
2 – 1
12. maj 14:30
32. runde
Altonaer FC 93
Teutonia Ottensen
0 – 2
17. maj 19:00
33. runde