Luk
Logo for TuS Dassendorf

Om TuS Dassendorf

Land: Tyskland


Turneringer med deltagelse af TuS Dassendorf

Turnering Placering Form
Oberliga Hamborg #1
er ubesejret i samtlige hjemmekampe
DFB Pokal 1. Runde
har tabt seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
er ubesejret 11 hjemmekampe i træk


Se flere relaterede nyheder om TuS Dassendorf fra nyhedsarkivet

Nyheder om TuS Dassendorf

Vi har ingen ingen relaterede nyheder.



Spillertrup for TuS Dassendorf

Nr. Navn Position
5. Mattia Maggio (26 år) Angreb
6. Jeremy Opoku Karikari (32 år) Forsvar
10. Kristof Kurczynski (29 år) Angreb
15. Tobias Braun (30 år) Målmand
17. Joe Warmbier (27 år) Forsvar
18. Linus Büchler (26 år) Forsvar
20. Tristan Koops (26 år) Forsvar
22. Tarec Blohm (21 år) Angreb
24. Marcel Schied (36 år) Angreb
25. Finn Thomas (32 år) Angreb
27. Mark Hinze (28 år) Midtbane
32. Marcel Lenz (33 år) Forsvar
Yannik Jonas (28 år) Målmand
Henrik Dettmann (29 år) Forsvar
Amando Aust (29 år) Forsvar
Kerim Carolus (25 år) Forsvar
Edin Tanovic (23 år) Forsvar
Rinik Carolus (33 år) Forsvar
Jesper Garbers (22 år) Midtbane
Len Aike Stroemer (28 år) Midtbane
Pascal Nägele (29 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Meiendorfer SV
TuS Dassendorf
1 – 1
27. juli 14:00
1. runde
TuS Dassendorf
Teutonia Ottensen
3 – 1
4. august 18:00
2. runde
TuS Dassendorf
Dynamo Dresden
0 – 3
10. august 15:30
1. runde
TuS Dassendorf
Union Tornesch
3 – 0
16. august 19:00
4. runde
SV Curslack-Neuengamme
TuS Dassendorf
2 – 5
23. august 19:00
5. runde
HSV Barmbek-Uhlenhorst
TuS Dassendorf
2 – 3
27. august 19:30
3. runde
TuS Dassendorf
Hamburger SV III
3 – 0
31. august 13:00
6. runde
TuS Osdorf
TuS Dassendorf
1 – 3
6. september 19:30
7. runde
TuS Dassendorf
Niendorfer TSV
2 – 0
14. september 13:00
8. runde
TuS Dassendorf
Hamm United
4 – 0
21. september 13:00
9. runde
FC Suederelbe
TuS Dassendorf
0 – 4
27. september 20:00
10. runde
TuS Dassendorf
Bramfelder SV
1 – 0
3. oktober 13:00
11. runde
TSV Sasel
TuS Dassendorf
0 – 1
13. oktober 15:00
12. runde
TuS Dassendorf
Victoria Hamburg
4 – 2
20. oktober 13:30
13. runde
Uhlenhorster SC Paloma
TuS Dassendorf
2 – 2
27. oktober 10:45
14. runde
Union Tornesch
TuS Dassendorf
0 – 6
30. oktober 19:00
21. runde
TuS Dassendorf
TSV Concordia
2 – 1
3. november 13:00
15. runde
TSV Buchholz
TuS Dassendorf
1 – 4
10. november 14:00
16. runde
TuS Dassendorf
SV Rugenbergen
1 – 0
16. november 13:00
17. runde
TuS Dassendorf
Meiendorfer SV
3 – 0
24. november 13:00
18. runde
Teutonia Ottensen
TuS Dassendorf
3 – 2
1. december 11:30
19. runde
TuS Dassendorf
HSV Barmbek-Uhlenhorst
2 – 0
7. december 13:00
20. runde
TuS Dassendorf
SV Curslack-Neuengamme
1 – 1
15. februar 13:00
22. runde
Hamburger SV III
TuS Dassendorf
vs
21. februar 20:00
23. runde
TuS Dassendorf
TuS Osdorf
vs
29. februar 13:00
24. runde
Niendorfer TSV
TuS Dassendorf
vs
8. marts 14:00
25. runde
Hamm United
TuS Dassendorf
vs
13. marts 19:30
26. runde
TuS Dassendorf
FC Suederelbe
vs
22. marts 12:00
27. runde
Bramfelder SV
TuS Dassendorf
vs
3. april 19:00
28. runde
TuS Dassendorf
TSV Sasel
vs
11. april 13:00
29. runde
Victoria Hamburg
TuS Dassendorf
vs
17. april 19:30
30. runde
TuS Dassendorf
Uhlenhorster SC Paloma
vs
25. april 13:00
31. runde
TSV Concordia
TuS Dassendorf
vs
3. maj 15:00
32. runde
TuS Dassendorf
TSV Buchholz
vs
9. maj 13:00
33. runde
SV Rugenbergen
TuS Dassendorf
vs
15. maj 19:00
34. runde