LeoVegas.dk Roskilde Festival Bethard Casino24

Luk
Logo for Hessen Kassel

Om Hessen Kassel

Land: Tyskland


Turneringer med deltagelse af Hessen Kassel

Turnering Placering Form
Oberliga Hessen #3
er ubesejret i samtlige hjemmekampe


Se flere relaterede nyheder om Hessen Kassel fra nyhedsarkivet

Nyheder om Hessen Kassel

09/08 22:21


Spillertrup for Hessen Kassel

Navn Position
Sven Hoffmeister (48 år) Målmand
Dennis Lamczyk (32 år) Målmand
Niklas Hartmann (29 år) Målmand
Sebastian Gundelach (36 år) Forsvar
Sergej Schmik (29 år) Forsvar
Henrik Giese (30 år) Forsvar
Niklas Künzel (22 år) Forsvar
Mounir Boukhoutta (26 år) Forsvar
Tim Welker (25 år) Forsvar
Enrico Gaede (37 år) Midtbane
Kai Koitka (37 år) Midtbane
Sergej Evljuskin (31 år) Midtbane
Cabrel Mendy (23 år) Midtbane
Frederic Brill (26 år) Midtbane
Yeon-Woong Jung (26 år) Midtbane
Marco Dawid (24 år) Midtbane
Adrian Bravo-Sanchez (25 år) Midtbane
Yassine Khadraoui (22 år) Midtbane
Ingmar Merle (29 år) Midtbane
Tobias Damm (35 år) Angreb
Erich Strobel (33 år) Angreb
Andreas Haas (37 år) Angreb
Thomas Brechler (33 år) Angreb
Sebastian Schmeer (32 år) Angreb
Ralf Sattorov (28 år) Angreb
Michael Kümmerle (40 år)
Sebastian Wojcik (40 år)
Christian Henel (31 år)
Christoph Keim (37 år)
Thorsten Schönewolf (46 år)
Dominik Suslik (34 år)
Daniel Beyer (36 år)
Sebastian Busch (36 år)
Thorsten Bauer (41 år)
Daniel Möller (36 år)
Martin Scholze (31 år)
Mirko Dickhaut (48 år)
Arne Schmidt (35 år)
Vyacheslav Petrukhin (34 år)
Mirko Tanjic (31 år)
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

FSC Lohfelden
Hessen Kassel
0 – 2
28. juli 15:00
21. runde
FC Ederbergland
Hessen Kassel
1 – 2
4. august 15:00
1. runde
SpVgg Neu Isenburg
Hessen Kassel
0 – 2
11. august 16:00
7. runde
FC 1931 Eddersheim
Hessen Kassel
1 – 3
15. august 19:00
2. runde
Hünfelder SV
Hessen Kassel
0 – 0
18. august 15:00
4. runde
Hessen Kassel
FSC Lohfelden
1 – 0
24. august 19:30
5. runde
FC Giessen
Hessen Kassel
3 – 1
1. september 15:00
6. runde
KSV Baunatal
Hessen Kassel
2 – 1
8. september 15:00
8. runde
Bayern Alzenau
Hessen Kassel
1 – 1
15. september 15:00
9. runde
Hessen Kassel
VFB Ginsheim
2 – 2
22. september 15:00
10. runde
FV Bad Vilbel
Hessen Kassel
1 – 2
28. september 19:30
11. runde
Hessen Kassel
SC Viktoria 06 Griesheim
2 – 1
3. oktober 14:00
12. runde
SV Rot-Weiss Hadamar
Hessen Kassel
1 – 0
6. oktober 15:00
13. runde
Hessen Kassel
SG Barockstadt Fulda Lehnerz
4 – 1
13. oktober 14:00
14. runde
SC Waldgirmes
Hessen Kassel
1 – 1
20. oktober 15:00
15. runde
Turk Gucu Friedberg
Hessen Kassel
0 – 3
27. oktober 15:00
16. runde
Hessen Kassel
Buchonia Flieden
2 – 0
3. november 14:30
17. runde
Hessen Kassel
FC Ederbergland
4 – 1
10. november 14:30
18. runde
Hessen Kassel
FC 1931 Eddersheim
3 – 0
17. november 14:30
19. runde
Hessen Kassel
Hünfelder SV
4 – 0
24. november 14:30
20. runde
Hessen Kassel
SpVgg Neu Isenburg
3 – 1
23. februar 14:00
22. runde
Hessen Kassel
FC Giessen
0 – 0
9. marts 14:00
24. runde
Hessen Kassel
Bayern Alzenau
2 – 0
23. marts 14:00
26. runde
VFB Ginsheim
Hessen Kassel
2 – 4
31. marts 15:00
27. runde
Hessen Kassel
FV Bad Vilbel
3 – 0
6. april 14:00
28. runde
SC Viktoria 06 Griesheim
Hessen Kassel
0 – 3
13. april 15:00
29. runde
Hessen Kassel
KSV Baunatal
3 – 1
22. april 15:00
25. runde
Hessen Kassel
SV Rot-Weiss Hadamar
2 – 2
27. april 14:00
30. runde
SG Barockstadt Fulda Lehnerz
Hessen Kassel
6 – 2
3. maj 18:30
31. runde
Hessen Kassel
SC Waldgirmes
2 – 2
11. maj 14:00
32. runde
Hessen Kassel
Turk Gucu Friedberg
4 – 0
18. maj 14:00
33. runde
Buchonia Flieden
Hessen Kassel
vs
25. maj 15:00
34. runde