Luk
Logo for RW Walldorf

Om RW Walldorf

Land: Tyskland


Turneringer med deltagelse af RW Walldorf

Turnering Placering Form
Oberliga Hessen #6
har tabt seneste kamp


Se flere relaterede nyheder om RW Walldorf fra nyhedsarkivet

Nyheder om RW Walldorf

Vi har ingen ingen relaterede nyheder.



Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

RW Walldorf
FC 1931 Eddersheim
3 – 2
26. juli 19:30
1. runde
SV Steinbach 1920
RW Walldorf
1 – 1
4. august 15:00
2. runde
RW Walldorf
SC Viktoria 06 Griesheim
6 – 2
11. august 15:00
3. runde
FC 1931 Eddersheim
RW Walldorf
2 – 1
16. august 19:30
21. runde
RW Walldorf
VFB Ginsheim
3 – 3
25. august 15:00
5. runde
RW Walldorf
SV Neuhof
0 – 0
1. september 15:00
6. runde
SV Rot-Weiss Hadamar
RW Walldorf
2 – 2
7. september 15:00
7. runde
RW Walldorf
Eintracht Stadtallendorf
1 – 2
15. september 15:00
8. runde
Turk Gucu Friedberg
RW Walldorf
1 – 1
21. september 15:00
9. runde
RW Walldorf
SC Waldgirmes
3 – 0
29. september 15:00
10. runde
FSV Fernwald
RW Walldorf
2 – 4
3. oktober 15:00
11. runde
FV Bad Vilbel
RW Walldorf
0 – 2
5. oktober 15:00
12. runde
RW Walldorf
SC Hessen Dreieich
1 – 4
13. oktober 15:00
13. runde
FC Hanau 93
RW Walldorf
vs
19. oktober 15:00
14. runde
RW Walldorf
KSV Baunatal
vs
27. oktober 15:00
15. runde
Hessen Kassel
RW Walldorf
vs
2. november 14:00
16. runde
RW Walldorf
TUS Dietkirchen
vs
10. november 14:30
17. runde
RW Walldorf
SV Steinbach 1920
vs
17. november 14:45
18. runde
SC Viktoria 06 Griesheim
RW Walldorf
vs
23. november 14:30
19. runde
RW Walldorf
SG Barockstadt Fulda Lehnerz
vs
1. december 14:00
20. runde
SG Barockstadt Fulda Lehnerz
RW Walldorf
vs
7. december 14:00
4. runde
RW Walldorf
FSV Fernwald
vs
1. marts 15:00
22. runde
VFB Ginsheim
RW Walldorf
vs
8. marts 15:00
23. runde
SV Neuhof
RW Walldorf
vs
15. marts 15:00
24. runde
RW Walldorf
SV Rot-Weiss Hadamar
vs
22. marts 15:00
25. runde
Eintracht Stadtallendorf
RW Walldorf
vs
28. marts 14:00
26. runde
RW Walldorf
Turk Gucu Friedberg
vs
5. april 15:00
27. runde
SC Waldgirmes
RW Walldorf
vs
18. april 15:00
28. runde
RW Walldorf
FV Bad Vilbel
vs
26. april 15:00
29. runde
SC Hessen Dreieich
RW Walldorf
vs
2. maj 15:00
30. runde
RW Walldorf
FC Hanau 93
vs
10. maj 15:00
31. runde
KSV Baunatal
RW Walldorf
vs
16. maj 14:00
32. runde
RW Walldorf
Hessen Kassel
vs
24. maj 15:00
33. runde
TUS Dietkirchen
RW Walldorf
vs
30. maj 15:00
34. runde