Luk
Logo for SC Waldgirmes

Om SC Waldgirmes

Land: Tyskland
Stadion: Stadion in den Lahnauen


Turneringer med deltagelse af SC Waldgirmes

Turnering Placering Form
Oberliga Hessen #9
har vundet 2 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om SC Waldgirmes fra nyhedsarkivet

Nyheder om SC Waldgirmes

Vi har ingen ingen relaterede nyheder.



Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

SC Waldgirmes
FC Hanau 93
1 – 1
27. juli 15:00
1. runde
KSV Baunatal
SC Waldgirmes
0 – 1
3. august 14:00
2. runde
SC Waldgirmes
Hessen Kassel
1 – 2
10. august 15:00
3. runde
FC Hanau 93
SC Waldgirmes
0 – 2
17. august 15:00
21. runde
SC Waldgirmes
FSV Fernwald
4 – 2
23. august 19:00
5. runde
FC 1931 Eddersheim
SC Waldgirmes
3 – 1
1. september 15:30
6. runde
SC Waldgirmes
SV Steinbach 1920
2 – 0
7. september 15:00
7. runde
SC Viktoria 06 Griesheim
SC Waldgirmes
3 – 5
14. september 15:00
8. runde
SC Waldgirmes
SG Barockstadt Fulda Lehnerz
0 – 2
21. september 16:30
9. runde
RW Walldorf
SC Waldgirmes
3 – 0
29. september 15:00
10. runde
SC Waldgirmes
SV Neuhof
3 – 2
5. oktober 15:00
12. runde
SV Rot-Weiss Hadamar
SC Waldgirmes
2 – 0
12. oktober 15:00
13. runde
SC Waldgirmes
Eintracht Stadtallendorf
1 – 1
19. oktober 15:00
14. runde
SC Hessen Dreieich
SC Waldgirmes
3 – 2
22. oktober 19:30
11. runde
Turk Gucu Friedberg
SC Waldgirmes
3 – 1
26. oktober 15:00
15. runde
VFB Ginsheim
SC Waldgirmes
5 – 2
3. november 14:30
16. runde
SC Waldgirmes
FV Bad Vilbel
1 – 2
9. november 14:30
17. runde
SC Waldgirmes
KSV Baunatal
1 – 0
16. november 14:30
18. runde
Hessen Kassel
SC Waldgirmes
4 – 1
23. november 14:00
19. runde
SC Waldgirmes
TUS Dietkirchen
3 – 1
30. november 14:30
20. runde
TUS Dietkirchen
SC Waldgirmes
2 – 3
7. december 14:00
4. runde
SC Waldgirmes
SC Hessen Dreieich
vs
29. februar 14:30
22. runde
FSV Fernwald
SC Waldgirmes
vs
7. marts 15:00
23. runde
SC Waldgirmes
FC 1931 Eddersheim
vs
14. marts 15:00
24. runde
SV Steinbach 1920
SC Waldgirmes
vs
22. marts 15:00
25. runde
SC Waldgirmes
SC Viktoria 06 Griesheim
vs
28. marts 15:00
26. runde
SG Barockstadt Fulda Lehnerz
SC Waldgirmes
vs
4. april 15:00
27. runde
SC Waldgirmes
RW Walldorf
vs
18. april 15:00
28. runde
SV Neuhof
SC Waldgirmes
vs
26. april 15:00
29. runde
SC Waldgirmes
SV Rot-Weiss Hadamar
vs
2. maj 15:00
30. runde
Eintracht Stadtallendorf
SC Waldgirmes
vs
10. maj 15:00
31. runde
SC Waldgirmes
Turk Gucu Friedberg
vs
16. maj 15:00
32. runde
SC Waldgirmes
VFB Ginsheim
vs
23. maj 15:00
33. runde
FV Bad Vilbel
SC Waldgirmes
vs
30. maj 15:00
34. runde