Luk
Logo for Eintracht Northeim

Om Eintracht Northeim

Land: Tyskland
Stadion: Gustav Wegner Stadion


Turneringer med deltagelse af Eintracht Northeim

Turnering Placering Form
Oberliga Niedersachsen #16
har vundet seneste kamp


Se flere relaterede nyheder om Eintracht Northeim fra nyhedsarkivet

Nyheder om Eintracht Northeim

Vi har ingen ingen relaterede nyheder.



Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Eintracht Northeim
Arminia Hannover
2 – 3
4. august 14:00
1. runde
TB Uphusen
Eintracht Northeim
0 – 1
9. august 19:00
2. runde
MTV Wolfenbüttel
Eintracht Northeim
4 – 0
17. august 16:00
3. runde
Eintracht Northeim
Kickers Emden
1 – 2
25. august 15:00
4. runde
Spelle-Venhaus
Eintracht Northeim
5 – 0
1. september 15:00
5. runde
FT Braunschweig
Eintracht Northeim
1 – 1
7. september 16:00
6. runde
Eintracht Northeim
Heeslinger SC
1 – 2
15. september 14:00
7. runde
BW Schwalbe Tündern
Eintracht Northeim
2 – 0
21. september 16:00
8. runde
Eintracht Northeim
VfV Hildesheim
1 – 2
28. september 16:30
9. runde
MTV Gifhorn
Eintracht Northeim
1 – 1
6. oktober 15:00
10. runde
Eintracht Northeim
Delmenhorst
0 – 6
13. oktober 14:00
11. runde
VfL Oldenburg
Eintracht Northeim
6 – 4
20. oktober 15:00
12. runde
Eintracht Northeim
TuS Bersenbrück
3 – 1
27. oktober 14:00
13. runde
Lupo-Martini Wolfsburg
Eintracht Northeim
2 – 2
31. oktober 15:00
14. runde
Eintracht Northeim
FC Hagen/Uthlede
1 – 3
10. november 14:00
16. runde
FC Germania Egestorf-Langreder
Eintracht Northeim
3 – 2
17. november 14:00
17. runde
Eintracht Northeim
MTV Eintracht Celle
2 – 1
19. november 20:00
15. runde
Eintracht Northeim
TB Uphusen
0 – 4
24. november 15:00
18. runde
Eintracht Northeim
MTV Wolfenbüttel
2 – 1
1. december 14:00
19. runde
Kickers Emden
Eintracht Northeim
vs
2. februar 15:00
20. runde
Eintracht Northeim
Spelle-Venhaus
2 – 5
9. februar 14:00
21. runde
Eintracht Northeim
FT Braunschweig
2 – 1
16. februar 14:00
22. runde
Heeslinger SC
Eintracht Northeim
vs
23. februar 15:00
23. runde
Eintracht Northeim
BW Schwalbe Tündern
vs
1. marts 14:00
24. runde
VfV Hildesheim
Eintracht Northeim
vs
8. marts 15:00
25. runde
Eintracht Northeim
MTV Gifhorn
vs
15. marts 14:00
26. runde
Delmenhorst
Eintracht Northeim
vs
21. marts 16:00
27. runde
Eintracht Northeim
VfL Oldenburg
vs
29. marts 14:00
28. runde
TuS Bersenbrück
Eintracht Northeim
vs
5. april 15:00
29. runde
MTV Eintracht Celle
Eintracht Northeim
vs
19. april 15:00
30. runde
FC Hagen/Uthlede
Eintracht Northeim
vs
26. april 15:00
31. runde
Eintracht Northeim
FC Germania Egestorf-Langreder
vs
3. maj 14:00
32. runde
Arminia Hannover
Eintracht Northeim
vs
9. maj 16:00
33. runde
Eintracht Northeim
Lupo-Martini Wolfsburg
vs
17. maj 15:00
34. runde