Luk
Logo for FC Germania Egestorf-Langreder

Om FC Germania Egestorf-Langreder

Land: Tyskland


Turneringer med deltagelse af FC Germania Egestorf-Langreder

Turnering Placering Form
Oberliga Niedersachsen #10
har ikke vundet 2 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om FC Germania Egestorf-Langreder fra nyhedsarkivet

Nyheder om FC Germania Egestorf-Langreder

21/08 17:29


Spillertrup for FC Germania Egestorf-Langreder

Navn Position
Christoph Raum (34 år) Målmand
Markus Straten-Wolf (30 år) Målmand
Marek Waldschmidt (29 år) Forsvar
Yannick Oelmann (27 år) Forsvar
Mirko Dismer (29 år) Forsvar
Niklas Teichgräber (23 år) Forsvar
Robin Gaida (24 år) Forsvar
Marvin Schlömer (23 år) Forsvar
Marvin Stieler (30 år) Midtbane
Sascha Derr (29 år) Midtbane
Sebastian Baar (24 år) Midtbane
Joshua Siegert (25 år) Midtbane
Jannik Oltrogge (24 år) Midtbane
Sebastian Ratzsch (35 år) Midtbane
Dominik Behnsen (22 år) Midtbane
Zeki Dösemeci (23 år) Midtbane
Stephane Ngongang (19 år) Midtbane
Lennart Novotny (20 år) Angreb
Sebastian Bönig (32 år) Angreb
Kevin Schumacher (21 år) Angreb
Lorenzo Paldino (19 år) Angreb
Justin Wiechens (20 år) Angreb
Christoph Beismann (32 år) Angreb
Roman Busse (23 år) Angreb
Jos Homeier (22 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Heeslinger SC
FC Germania Egestorf-Langreder
0 – 2
4. august 15:00
1. runde
VfV Hildesheim
FC Germania Egestorf-Langreder
4 – 0
11. august 15:00
2. runde
FC Germania Egestorf-Langreder
MTV Gifhorn
3 – 3
17. august 16:00
3. runde
Delmenhorst
FC Germania Egestorf-Langreder
vs
24. august 16:00
4. runde
FC Germania Egestorf-Langreder
VfL Oldenburg
vs
31. august 16:00
5. runde
TuS Bersenbrück
FC Germania Egestorf-Langreder
vs
8. september 15:00
6. runde
FC Germania Egestorf-Langreder
MTV Eintracht Celle
vs
15. september 15:00
7. runde
FC Hagen/Uthlede
FC Germania Egestorf-Langreder
vs
22. september 15:00
8. runde
FC Germania Egestorf-Langreder
FT Braunschweig
vs
29. september 15:00
9. runde
FC Germania Egestorf-Langreder
Arminia Hannover
vs
6. oktober 15:00
10. runde
Lupo-Martini Wolfsburg
FC Germania Egestorf-Langreder
vs
13. oktober 15:00
11. runde
FC Germania Egestorf-Langreder
TB Uphusen
vs
20. oktober 15:00
12. runde
MTV Wolfenbüttel
FC Germania Egestorf-Langreder
vs
27. oktober 15:00
13. runde
FC Germania Egestorf-Langreder
BW Schwalbe Tündern
vs
31. oktober 15:00
14. runde
FC Germania Egestorf-Langreder
Kickers Emden
vs
3. november 14:00
15. runde
Spelle-Venhaus
FC Germania Egestorf-Langreder
vs
10. november 14:00
16. runde
FC Germania Egestorf-Langreder
Eintracht Northeim
vs
17. november 14:00
17. runde
FC Germania Egestorf-Langreder
VfV Hildesheim
vs
24. november 14:00
18. runde
MTV Gifhorn
FC Germania Egestorf-Langreder
vs
30. november 14:00
19. runde
FC Germania Egestorf-Langreder
Delmenhorst
vs
7. december 16:00
20. runde
VfL Oldenburg
FC Germania Egestorf-Langreder
vs
9. februar 15:00
21. runde
FC Germania Egestorf-Langreder
TuS Bersenbrück
vs
16. februar 15:00
22. runde
MTV Eintracht Celle
FC Germania Egestorf-Langreder
vs
23. februar 15:00
23. runde
FC Germania Egestorf-Langreder
FC Hagen/Uthlede
vs
1. marts 15:00
24. runde
FT Braunschweig
FC Germania Egestorf-Langreder
vs
8. marts 15:00
25. runde
Arminia Hannover
FC Germania Egestorf-Langreder
vs
15. marts 15:00
26. runde
FC Germania Egestorf-Langreder
Lupo-Martini Wolfsburg
vs
22. marts 15:00
27. runde
TB Uphusen
FC Germania Egestorf-Langreder
vs
29. marts 15:00
28. runde
FC Germania Egestorf-Langreder
MTV Wolfenbüttel
vs
5. april 15:00
29. runde
Kickers Emden
FC Germania Egestorf-Langreder
vs
19. april 15:00
30. runde
FC Germania Egestorf-Langreder
Spelle-Venhaus
vs
26. april 15:00
31. runde
Eintracht Northeim
FC Germania Egestorf-Langreder
vs
3. maj 14:00
32. runde
FC Germania Egestorf-Langreder
Heeslinger SC
vs
10. maj 15:00
33. runde
BW Schwalbe Tündern
FC Germania Egestorf-Langreder
vs
17. maj 15:00
34. runde