LeoVegas.dk Roskilde Festival Bethard Casino24

Luk
Logo for Schalke 04 II

Om Schalke 04 II

Land: Tyskland


Turneringer med deltagelse af Schalke 04 II

Turnering Placering Form
Oberliga Vestfalen #1
er ubesejret 8 hjemmekampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Schalke 04 II fra nyhedsarkivet

Nyheder om Schalke 04 II

22/06 08:48


Spillertrup for Schalke 04 II

Navn Position
Mathias Schober (43 år) Målmand
Toni Tapalovic (38 år) Målmand
Christian Wetklo (39 år) Målmand
Denis Wieszolek (23 år) Målmand
Frank Fahrenhorst (41 år) Forsvar
Olivier Caillas (41 år) Forsvar
Mike Brömer (22 år) Forsvar
Joshua Bitter (22 år) Forsvar
Marvin Pachan (29 år) Forsvar
Sascha Dum (32 år) Midtbane
Sandro Plechaty (21 år) Midtbane
Fabian Reese (21 år) Midtbane
Gerald Asamoah (40 år) Angreb
Rogier Krohne (32 år) Angreb
Christian Erwig (35 år) Angreb
Haji Wright (21 år) Angreb
Wilfried Landgraf (50 år)
Louis Hulsmann (23 år)
Alexander Schiller
Patrick Prang (38 år)
Christoph Müller
Sebastian Westerhoff (33 år)
Till Beckmann (39 år)
Michael Büskens (51 år)
Mike Holtheuer (35 år)
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

SC Westfalia Herne
Schalke 04 II
1 – 4
11. august 15:00
1. runde
Schalke 04 II
Eintracht Rheine
2 – 0
17. august 19:00
2. runde
SC Paderborn 07 II
Schalke 04 II
1 – 4
25. august 14:00
3. runde
Schalke 04 II
FC Gievenbeck
0 – 2
1. september 15:00
4. runde
Schalke 04 II
TuS Haltern
2 – 1
9. september 15:00
5. runde
TuS Ennepetal
Schalke 04 II
1 – 3
16. september 15:00
6. runde
Schalke 04 II
Hammer SpVg
5 – 0
23. september 15:00
7. runde
FC Brünninghausen
Schalke 04 II
0 – 4
30. september 15:00
8. runde
Schalke 04 II
TSG Sprockhövel
3 – 0
7. oktober 15:00
9. runde
TuS Erndtebrück
Schalke 04 II
1 – 3
14. oktober 15:00
10. runde
Schalke 04 II
SV Schermbeck
2 – 0
21. oktober 15:00
11. runde
Sportfreunde Siegen
Schalke 04 II
0 – 1
26. oktober 19:30
12. runde
Schalke 04 II
Holzwickeder
4 – 0
4. november 14:30
13. runde
FC Gütersloh
Schalke 04 II
0 – 3
11. november 14:30
14. runde
Schalke 04 II
RW Ahlen
3 – 1
14. november 20:00
15. runde
Westfalia Rhynern
Schalke 04 II
0 – 3
2. december 14:30
16. runde
Schalke 04 II
ASC Dortmund
0 – 3
9. december 14:30
17. runde
Schalke 04 II
SC Westfalia Herne
3 – 1
15. december 14:00
18. runde
Eintracht Rheine
Schalke 04 II
0 – 4
10. februar 15:00
19. runde
Schalke 04 II
SC Paderborn 07 II
1 – 1
17. februar 15:00
20. runde
FC Gievenbeck
Schalke 04 II
0 – 0
24. februar 15:00
21. runde
Schalke 04 II
TuS Ennepetal
3 – 0
17. marts 15:00
23. runde
Hammer SpVg
Schalke 04 II
1 – 3
24. marts 15:00
24. runde
Schalke 04 II
FC Brünninghausen
2 – 0
31. marts 15:00
25. runde
TSG Sprockhövel
Schalke 04 II
0 – 4
5. april 19:30
26. runde
Schalke 04 II
TuS Erndtebrück
7 – 0
13. april 15:00
27. runde
SV Schermbeck
Schalke 04 II
2 – 1
18. april 18:30
28. runde
Schalke 04 II
Sportfreunde Siegen
7 – 0
22. april 15:00
29. runde
Holzwickeder
Schalke 04 II
2 – 2
28. april 15:00
30. runde
Schalke 04 II
FC Gütersloh
2 – 0
4. maj 14:00
31. runde
RW Ahlen
Schalke 04 II
1 – 2
12. maj 15:00
32. runde
TuS Haltern
Schalke 04 II
1 – 2
15. maj 18:30
22. runde
Schalke 04 II
Westfalia Rhynern
3 – 0
19. maj 15:00
33. runde
ASC Dortmund
Schalke 04 II
vs
26. maj 15:00
34. runde