LeoVegas.dk Roskilde Festival Bethard Casino24

Luk
Logo for FC Germania Egestorf-Langreder

Om FC Germania Egestorf-Langreder

Land: Tyskland


Turneringer med deltagelse af FC Germania Egestorf-Langreder

Turnering Placering Form
Regionalliga Nord #16
har ikke vundet 8 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om FC Germania Egestorf-Langreder fra nyhedsarkivet

Nyheder om FC Germania Egestorf-Langreder

21/08 17:29


Spillertrup for FC Germania Egestorf-Langreder

Navn Position
Christoph Raum (34 år) Målmand
Markus Straten-Wolf (30 år) Målmand
Yannick Oelmann (27 år) Forsvar
Marek Waldschmidt (28 år) Forsvar
Mirko Dismer (28 år) Forsvar
Niklas Teichgräber (23 år) Forsvar
Robin Gaida (24 år) Forsvar
Marvin Stieler (29 år) Midtbane
Sascha Derr (29 år) Midtbane
Sebastian Baar (24 år) Midtbane
Joshua Siegert (24 år) Midtbane
Jannik Oltrogge (24 år) Midtbane
Sebastian Ratzsch (35 år) Midtbane
Dominik Behnsen (22 år) Midtbane
Jan Bassler (41 år) Midtbane
Sebastian Bönig (32 år) Angreb
Torben Engelking (22 år) Angreb
Kevin Schumacher (21 år) Angreb
Roman Busse (22 år) Angreb
Christoph Beismann (32 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

FC Germania Egestorf-Langreder
Hamburger SV II
2 – 0
28. juli 14:00
1. runde
TSV Havelse
FC Germania Egestorf-Langreder
3 – 2
1. august 19:00
2. runde
FC Germania Egestorf-Langreder
FC Hansa Lüneburg
0 – 0
5. august 15:00
3. runde
FC Germania Egestorf-Langreder
SC Weiche Flensburg
1 – 0
8. august 19:00
5. runde
SV Drochtersen/Assel
FC Germania Egestorf-Langreder
3 – 2
12. august 15:00
4. runde
FC Germania Egestorf-Langreder
SSV Jeddeloh
2 – 1
29. august 19:00
7. runde
Lupo-Martini Wolfsburg
FC Germania Egestorf-Langreder
2 – 0
2. september 15:00
8. runde
FC Germania Egestorf-Langreder
St. Pauli II
1 – 0
8. september 14:00
9. runde
Hannover 96 II
FC Germania Egestorf-Langreder
4 – 0
14. september 19:30
10. runde
Lübeck
FC Germania Egestorf-Langreder
5 – 2
22. september 14:00
11. runde
Werder Bremen II
FC Germania Egestorf-Langreder
1 – 0
6. oktober 14:00
13. runde
FC Germania Egestorf-Langreder
VfL Oldenburg
2 – 1
14. oktober 15:00
14. runde
FC Germania Egestorf-Langreder
BSV Rehden
0 – 1
17. oktober 19:00
12. runde
Holstein Kiel II
FC Germania Egestorf-Langreder
2 – 0
21. oktober 15:00
15. runde
FC Germania Egestorf-Langreder
Wolfsburg II
0 – 3
27. oktober 14:00
16. runde
Oldenburg
FC Germania Egestorf-Langreder
1 – 0
31. oktober 14:00
6. runde
Eintracht Norderstedt
FC Germania Egestorf-Langreder
0 – 4
4. november 14:00
17. runde
Hamburger SV II
FC Germania Egestorf-Langreder
1 – 2
11. november 13:00
18. runde
FC Germania Egestorf-Langreder
TSV Havelse
1 – 0
16. november 19:00
19. runde
FC Hansa Lüneburg
FC Germania Egestorf-Langreder
1 – 2
25. november 14:00
20. runde
FC Germania Egestorf-Langreder
SV Drochtersen/Assel
3 – 0
2. december 14:00
21. runde
SC Weiche Flensburg
FC Germania Egestorf-Langreder
4 – 0
8. december 13:30
22. runde
FC Germania Egestorf-Langreder
Oldenburg
1 – 3
24. februar 14:00
23. runde
SSV Jeddeloh
FC Germania Egestorf-Langreder
0 – 0
2. marts 15:00
24. runde
FC Germania Egestorf-Langreder
Lupo-Martini Wolfsburg
1 – 0
9. marts 14:00
25. runde
FC Germania Egestorf-Langreder
Hannover 96 II
0 – 1
23. marts 14:00
27. runde
FC Germania Egestorf-Langreder
Lübeck
0 – 3
31. marts 15:00
28. runde
BSV Rehden
FC Germania Egestorf-Langreder
0 – 0
5. april 19:30
29. runde
FC Germania Egestorf-Langreder
Werder Bremen II
0 – 1
14. april 15:00
30. runde
St. Pauli II
FC Germania Egestorf-Langreder
2 – 1
18. april 19:30
26. runde
VfL Oldenburg
FC Germania Egestorf-Langreder
4 – 3
28. april 15:00
31. runde
FC Germania Egestorf-Langreder
Holstein Kiel II
1 – 3
5. maj 15:00
32. runde
Wolfsburg II
FC Germania Egestorf-Langreder
4 – 2
11. maj 18:00
33. runde
FC Germania Egestorf-Langreder
Eintracht Norderstedt
vs
19. maj 14:00
34. runde