LeoVegas.dk Roskilde Festival Bethard Casino24

Luk
Logo for Lübeck

Om Lübeck

Land: Tyskland


Turneringer med deltagelse af Lübeck

Turnering Placering Form
Regionalliga Nord #2
er ubesejret i samtlige hjemmekampe


Se flere relaterede nyheder om Lübeck fra nyhedsarkivet

Nyheder om Lübeck

29/01 13:50


Spillertrup for Lübeck

Navn Position
Jonas Toboll (31 år) Målmand
Alexander Langer (25 år) Målmand
Kennet Kostmann (23 år) Målmand
Moritz Marheineke (34 år) Forsvar
Daniel Halke (32 år) Forsvar
Jan-Andre Sievers (31 år) Forsvar
Dennis Wehrendt (32 år) Forsvar
Tommy Grupe (27 år) Forsvar
Stefan Thelen (27 år) Forsvar
Henrik Sirmais (28 år) Forsvar
Hüseyin Dogan (39 år) Midtbane
Sven Theissen (30 år) Midtbane
Sven Mende (25 år) Midtbane
Ahmet Arslan (25 år) Midtbane
Nico Löffler (21 år) Midtbane
Andre Senger (30 år) Midtbane
Marvin Thiel (24 år) Midtbane
Yannick Deichmann (24 år) Midtbane
Nils Lange (32 år) Midtbane
Aleksandar Nogovic (26 år) Midtbane
Dennis Voss (26 år) Midtbane
Marcello Meyer (28 år) Midtbane
Joshua Gebissa (24 år) Midtbane
Marc Lindenberg (23 år) Midtbane
Abou Rashed (21 år) Midtbane
Finn Thomas (31 år) Angreb
Nico Schrum (32 år) Angreb
Stefan Richter (34 år) Angreb
Cemal Sezer (23 år) Angreb
Panajiotis Haritos (23 år) Angreb
Ibrahim Türkmen (46 år)
Dietmar Hirsch (47 år)
Artur Zimmermann (34 år)
Riza Karadas (34 år)
Tobias Rott (38 år)
Abdul Karim Martens (30 år)
Alessandro Caruso (38 år)
Claudius Weber (41 år)
Artur Schefer (33 år)
Ivan Markov (33 år)
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Lübeck
Oldenburg
1 – 1
28. juli 14:00
1. runde
Lübeck
SSV Jeddeloh
3 – 0
4. august 14:00
3. runde
Wolfsburg II
Lübeck
0 – 0
10. august 19:30
4. runde
Lübeck
Lupo-Martini Wolfsburg
2 – 0
18. august 14:00
5. runde
Eintracht Norderstedt
Lübeck
1 – 1
26. august 14:00
6. runde
Lübeck
St. Pauli II
3 – 0
29. august 18:00
7. runde
Hamburger SV II
Lübeck
0 – 1
2. september 15:00
8. runde
Lübeck
Hannover 96 II
2 – 1
8. september 14:00
9. runde
TSV Havelse
Lübeck
2 – 1
16. september 14:15
10. runde
Lübeck
FC Germania Egestorf-Langreder
5 – 2
22. september 14:00
11. runde
FC Hansa Lüneburg
Lübeck
0 – 3
28. september 19:30
12. runde
Lübeck
BSV Rehden
0 – 0
6. oktober 14:00
13. runde
SV Drochtersen/Assel
Lübeck
2 – 1
12. oktober 19:00
14. runde
Lübeck
Werder Bremen II
3 – 1
19. oktober 19:30
15. runde
Lübeck
SC Weiche Flensburg
3 – 1
26. oktober 19:30
16. runde
VfL Oldenburg
Lübeck
0 – 2
4. november 14:00
17. runde
Oldenburg
Lübeck
5 – 1
11. november 14:00
18. runde
Holstein Kiel II
Lübeck
2 – 1
17. november 14:00
2. runde
SSV Jeddeloh
Lübeck
0 – 4
24. november 16:00
20. runde
Lübeck
Wolfsburg II
0 – 0
30. november 19:30
21. runde
Lupo-Martini Wolfsburg
Lübeck
0 – 3
8. december 13:00
22. runde
Lübeck
Holstein Kiel II
3 – 0
14. december 19:30
19. runde
Lübeck
Eintracht Norderstedt
2 – 0
23. februar 14:00
23. runde
St. Pauli II
Lübeck
0 – 3
2. marts 14:00
24. runde
Lübeck
Hamburger SV II
2 – 0
11. marts 20:15
25. runde
Lübeck
TSV Havelse
3 – 1
25. marts 20:15
27. runde
FC Germania Egestorf-Langreder
Lübeck
0 – 3
31. marts 15:00
28. runde
Lübeck
FC Hansa Lüneburg
2 – 0
7. april 15:00
29. runde
BSV Rehden
Lübeck
0 – 3
13. april 15:00
30. runde
Hannover 96 II
Lübeck
1 – 1
17. april 19:30
26. runde
Lübeck
SV Drochtersen/Assel
1 – 1
26. april 19:30
31. runde
Werder Bremen II
Lübeck
0 – 2
3. maj 19:30
32. runde
SC Weiche Flensburg
Lübeck
0 – 0
10. maj 19:00
33. runde
Lübeck
VfL Oldenburg
5 – 2
18. maj 14:00
34. runde