LeoVegas.dk Roskilde Festival Bethard Casino24

Luk
Logo for Oldenburg

Om Oldenburg

Land: Tyskland
Stadion: Marschwegstadion


Turneringer med deltagelse af Oldenburg

Turnering Placering Form
Regionalliga Nord #9
har tabt 2 hjemmekampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Oldenburg fra nyhedsarkivet

Nyheder om Oldenburg

Vi har ingen ingen relaterede nyheder.



Spillertrup for Oldenburg

Navn Position
Süleyman Celikyurt (29 år) Forsvar
Leon Lingerski (24 år) Forsvar
Laurel Aug (23 år) Forsvar
Björn Hakansson (21 år) Forsvar
Lennart Madroch (28 år) Forsvar
Kai Bastian Evers (29 år) Forsvar
Ahmet Saglam (32 år) Forsvar
Andreas Pollasch (26 år) Midtbane
Gazi Siala (24 år) Midtbane
Dino Fazlic (27 år) Midtbane
Angelos Argiris (25 år) Midtbane
Muhittin Bastürk (28 år) Midtbane
Ivo Tomas (25 år) Midtbane
Pascal Richter (22 år) Midtbane
Harry Föll (21 år) Midtbane
Ibrahim Temin (26 år) Midtbane
Maik Lukowicz (24 år) Angreb
Daniel Franziskus (27 år) Angreb
Marcel Lück (23 år) Angreb
Hugo Magouhi (27 år) Angreb
Jan-Patrick Kadiata (29 år) Angreb
Kifuta (31 år) Angreb
Alexander Lüttmers (21 år) Angreb
Maycoll Canizales-Smith (36 år)
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Lübeck
Oldenburg
1 – 1
28. juli 14:00
1. runde
Oldenburg
SSV Jeddeloh
1 – 1
1. august 18:30
2. runde
Lupo-Martini Wolfsburg
Oldenburg
3 – 0
5. august 15:00
3. runde
Oldenburg
St. Pauli II
2 – 0
11. august 15:00
4. runde
Hannover 96 II
Oldenburg
0 – 0
19. august 15:30
5. runde
BSV Rehden
Oldenburg
1 – 1
29. august 19:00
7. runde
Oldenburg
Werder Bremen II
0 – 3
2. september 15:00
8. runde
VfL Oldenburg
Oldenburg
1 – 1
9. september 15:00
9. runde
Oldenburg
Holstein Kiel II
0 – 0
16. september 15:00
10. runde
Wolfsburg II
Oldenburg
0 – 0
22. september 12:00
11. runde
Oldenburg
Eintracht Norderstedt
3 – 1
30. september 15:00
12. runde
Hamburger SV II
Oldenburg
1 – 1
7. oktober 13:00
13. runde
Oldenburg
TSV Havelse
3 – 1
14. oktober 15:00
14. runde
FC Hansa Lüneburg
Oldenburg
1 – 1
21. oktober 15:00
15. runde
Oldenburg
SV Drochtersen/Assel
1 – 3
28. oktober 14:00
16. runde
Oldenburg
FC Germania Egestorf-Langreder
1 – 0
31. oktober 14:00
6. runde
SC Weiche Flensburg
Oldenburg
2 – 2
4. november 14:00
17. runde
Oldenburg
Lübeck
5 – 1
11. november 14:00
18. runde
SSV Jeddeloh
Oldenburg
2 – 0
17. november 16:00
19. runde
Oldenburg
Lupo-Martini Wolfsburg
3 – 1
25. november 14:00
20. runde
St. Pauli II
Oldenburg
1 – 2
1. december 14:00
21. runde
Oldenburg
Hannover 96 II
1 – 2
16. februar 14:00
22. runde
FC Germania Egestorf-Langreder
Oldenburg
1 – 3
24. februar 14:00
23. runde
Oldenburg
BSV Rehden
0 – 1
3. marts 14:00
24. runde
Werder Bremen II
Oldenburg
1 – 1
9. marts 14:00
25. runde
Holstein Kiel II
Oldenburg
2 – 2
24. marts 14:00
27. runde
Oldenburg
Wolfsburg II
2 – 3
31. marts 15:00
28. runde
Eintracht Norderstedt
Oldenburg
0 – 4
7. april 14:00
29. runde
Oldenburg
Hamburger SV II
0 – 1
14. april 15:00
30. runde
Oldenburg
VfL Oldenburg
3 – 0
18. april 18:15
26. runde
TSV Havelse
Oldenburg
3 – 0
28. april 14:00
31. runde
Oldenburg
FC Hansa Lüneburg
1 – 2
5. maj 15:00
32. runde
SV Drochtersen/Assel
Oldenburg
0 – 1
10. maj 19:30
33. runde
Oldenburg
SC Weiche Flensburg
3 – 4
19. maj 14:00
34. runde