LeoVegas.dk Roskilde Festival Bethard Casino24

Luk
Logo for Werder Bremen II

Om Werder Bremen II

Land: Tyskland
Stadion: Weser Stadion Platz 11


Turneringer med deltagelse af Werder Bremen II

Turnering Placering Form
Regionalliga Nord #3
har vundet seneste kamp


Se flere relaterede nyheder om Werder Bremen II fra nyhedsarkivet

Nyheder om Werder Bremen II

06/05 10:35
08/04 10:58
19/05 14:17
30/01 21:05
24/04 11:23
07/02 10:55


Spillertrup for Werder Bremen II

Nr. Navn Position
1. Dario Thuerkauf (22 år) Målmand
8. Marco Kaffenberger (22 år) Forsvar
11. Florian Dietz (20 år) Midtbane
15. Mattis Daube (21 år) Forsvar
17. Philipp Bargfrede (30 år) Midtbane
18. Leander Wasmus (22 år) Midtbane
19. Lars Bünning (21 år) Forsvar
22. Tobias Duffner (35 år) Målmand
23. Boubacar Barry (23 år) Midtbane
26. Jannes Vollert (21 år) Midtbane
27. Idrissa Toure (21 år) Midtbane
29. Isaiah Young (21 år) Angreb
32. Rafael Kazior (36 år) Midtbane
37. Jonah Osabutey (20 år) Angreb
38. Niklas Schmidt (21 år) Midtbane
39. Melvin Krol (21 år) Angreb
47. Ousman Manneh (22 år) Angreb
Luca-Milan Zander (23 år) Forsvar
Malte Karbstein (21 år) Forsvar
Christian Gross (30 år) Midtbane
Maximilian Eggestein (22 år) Midtbane
Aron Johannsson (28 år) Angreb
Johannes Eggestein (21 år) Angreb
Fridolin Wagner (21 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Werder Bremen II
Wolfsburg II
0 – 0
28. juli 14:00
1. runde
Eintracht Norderstedt
Werder Bremen II
1 – 1
31. juli 19:00
2. runde
Werder Bremen II
Hamburger SV II
4 – 0
3. august 19:00
3. runde
TSV Havelse
Werder Bremen II
4 – 1
12. august 18:00
4. runde
FC Hansa Lüneburg
Werder Bremen II
0 – 1
19. august 15:00
5. runde
SV Drochtersen/Assel
Werder Bremen II
0 – 2
26. august 15:00
6. runde
Werder Bremen II
SC Weiche Flensburg
1 – 1
29. august 19:00
7. runde
Oldenburg
Werder Bremen II
0 – 3
2. september 15:00
8. runde
Werder Bremen II
SSV Jeddeloh
1 – 3
8. september 14:00
9. runde
Lupo-Martini Wolfsburg
Werder Bremen II
0 – 1
15. september 13:00
10. runde
Werder Bremen II
St. Pauli II
1 – 0
24. september 20:15
11. runde
Hannover 96 II
Werder Bremen II
3 – 1
29. september 13:00
12. runde
Werder Bremen II
FC Germania Egestorf-Langreder
1 – 0
6. oktober 14:00
13. runde
Lübeck
Werder Bremen II
3 – 1
19. oktober 19:30
15. runde
Werder Bremen II
VfL Oldenburg
5 – 2
27. oktober 14:00
16. runde
BSV Rehden
Werder Bremen II
1 – 3
30. oktober 19:00
14. runde
Holstein Kiel II
Werder Bremen II
4 – 1
4. november 14:00
17. runde
Wolfsburg II
Werder Bremen II
2 – 1
10. november 13:00
18. runde
Werder Bremen II
Eintracht Norderstedt
2 – 1
17. november 14:00
19. runde
Hamburger SV II
Werder Bremen II
0 – 0
25. november 15:00
20. runde
Werder Bremen II
TSV Havelse
1 – 0
2. december 14:00
21. runde
Werder Bremen II
FC Hansa Lüneburg
4 – 1
8. december 14:00
22. runde
Werder Bremen II
SV Drochtersen/Assel
1 – 1
23. februar 14:00
23. runde
SC Weiche Flensburg
Werder Bremen II
1 – 1
2. marts 13:30
24. runde
Werder Bremen II
Oldenburg
1 – 1
9. marts 14:00
25. runde
Werder Bremen II
Lupo-Martini Wolfsburg
3 – 1
23. marts 14:00
27. runde
St. Pauli II
Werder Bremen II
1 – 2
31. marts 14:00
28. runde
Werder Bremen II
Hannover 96 II
2 – 0
6. april 14:00
29. runde
FC Germania Egestorf-Langreder
Werder Bremen II
0 – 1
14. april 15:00
30. runde
SSV Jeddeloh
Werder Bremen II
0 – 3
18. april 19:30
26. runde
Werder Bremen II
BSV Rehden
1 – 2
27. april 14:00
31. runde
Werder Bremen II
Lübeck
0 – 2
3. maj 19:30
32. runde
VfL Oldenburg
Werder Bremen II
1 – 0
12. maj 15:00
33. runde
Werder Bremen II
Holstein Kiel II
3 – 2
17. maj 19:30
34. runde