LeoVegas.dk Roskilde Festival Bethard Casino24

Luk
Logo for BFC Dynamo

Om BFC Dynamo

Land: Tyskland
Stadion: Sportforum Stadion
Træner: Rene Rydlewicz


Turneringer med deltagelse af BFC Dynamo

Turnering Placering Form
Regionalliga Nordøst #12
har tabt 2 kampe i træk
DFB Pokal 1. Runde
har tabt seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har tabt 2 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om BFC Dynamo fra nyhedsarkivet

Nyheder om BFC Dynamo

Vi har ingen ingen relaterede nyheder.



Spillertrup for BFC Dynamo

Navn Position
Tim Siegemeyer (22 år) Målmand
Bernhard Hendl (26 år) Målmand
Patrick Brendel (31 år) Forsvar
Nils Göwecke (27 år) Forsvar
Christof Köhne (30 år) Forsvar
David Malembana (24 år) Forsvar
Joshua Silva (28 år) Forsvar
Philipp Haastrup (37 år) Forsvar
Lukas Rehbein (25 år) Midtbane
Bahadir Özkan (24 år) Midtbane
Niklas Brandt (27 år) Midtbane
Ronny Garbuschewski (33 år) Midtbane
Philip Schulz (26 år) Midtbane
Kemal Atici (25 år) Midtbane
Tino Schmunck (28 år) Midtbane
Andreas Güntner (30 år) Midtbane
Tobias Scharlau (31 år) Midtbane
Thiago Rockenbach (34 år) Midtbane
Lukas Bache (22 år) Midtbane
Björn Lambach (27 år) Midtbane
Bilal Cubukcu (32 år) Midtbane
Marcel Rausch (22 år) Midtbane
Ugurtan Cepni (35 år) Midtbane
Marc Brasnic (22 år) Angreb
Chris Reher (25 år) Angreb
Otis Breustedt (24 år) Angreb
Yves Brinkmann (26 år) Angreb
Vincent Rabiega (23 år) Angreb
Deniz Citlak Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

VfB Auerbach
BFC Dynamo
1 – 4
29. juli 13:30
1. runde
Chemnitz
BFC Dynamo
2 – 0
1. august 19:00
3. runde
BFC Dynamo
Germania Halberstadt
0 – 5
4. august 13:30
2. runde
BFC Dynamo
Berliner AK 07
0 – 3
11. august 13:30
4. runde
BFC Dynamo
FC Köln
1 – 9
19. august 15:30
1. runde
Budissa Bautzen
BFC Dynamo
1 – 1
24. august 18:00
5. runde
BFC Dynamo
Lokomotive Leipzig
1 – 0
1. september 14:05
6. runde
Optik Rathenow
BFC Dynamo
0 – 2
12. september 18:30
7. runde
BFC Dynamo
Wacker Nordhausen
1 – 1
16. september 13:30
8. runde
Hertha Berlin II
BFC Dynamo
3 – 0
23. september 13:30
9. runde
BFC Dynamo
Oberlausitz Neugersdorf
2 – 1
29. september 13:30
10. runde
ZFC Meuselwitz
BFC Dynamo
4 – 1
3. oktober 13:30
11. runde
BFC Dynamo
FC Viktoria 1889 Berlin
1 – 1
6. oktober 13:30
12. runde
Bischofswerdaer FV
BFC Dynamo
0 – 6
20. oktober 15:00
13. runde
BFC Dynamo
FSV Union Fürstenwalde
0 – 0
27. oktober 13:30
14. runde
Babelsberg
BFC Dynamo
1 – 1
3. november 13:30
15. runde
VSG Altglienicke
BFC Dynamo
5 – 0
10. november 13:30
16. runde
BFC Dynamo
RW Erfurt
0 – 3
23. november 19:00
17. runde
BFC Dynamo
VfB Auerbach
0 – 3
2. december 13:30
18. runde
Germania Halberstadt
BFC Dynamo
2 – 0
8. december 13:30
19. runde
Berliner AK 07
BFC Dynamo
1 – 0
17. februar 13:30
21. runde
BFC Dynamo
Budissa Bautzen
3 – 1
23. februar 13:30
22. runde
Lokomotive Leipzig
BFC Dynamo
3 – 1
2. marts 13:30
23. runde
BFC Dynamo
Optik Rathenow
1 – 0
9. marts 13:30
24. runde
BFC Dynamo
Chemnitz
2 – 1
13. marts 19:00
20. runde
BFC Dynamo
Hertha Berlin II
0 – 4
22. marts 19:00
26. runde
Oberlausitz Neugersdorf
BFC Dynamo
0 – 1
31. marts 15:00
27. runde
BFC Dynamo
ZFC Meuselwitz
1 – 1
5. april 18:00
28. runde
FC Viktoria 1889 Berlin
BFC Dynamo
1 – 2
14. april 13:30
29. runde
BFC Dynamo
Bischofswerdaer FV
1 – 4
18. april 18:00
30. runde
Wacker Nordhausen
BFC Dynamo
2 – 1
23. april 19:00
25. runde
FSV Union Fürstenwalde
BFC Dynamo
1 – 3
26. april 18:00
31. runde
BFC Dynamo
Babelsberg
2 – 0
8. maj 18:00
32. runde
BFC Dynamo
VSG Altglienicke
0 – 4
12. maj 13:30
33. runde
RW Erfurt
BFC Dynamo
2 – 0
17. maj 19:00
34. runde