LeoVegas.dk Roskilde Festival Bethard Casino24

Luk
Logo for Bischofswerdaer FV

Om Bischofswerdaer FV

Land: Tyskland


Turneringer med deltagelse af Bischofswerdaer FV

Turnering Placering Form
Regionalliga Nordøst #16
har ikke vundet 5 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Bischofswerdaer FV fra nyhedsarkivet

Nyheder om Bischofswerdaer FV

Vi har ingen ingen relaterede nyheder.



Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Bischofswerdaer FV
Budissa Bautzen
1 – 1
4. august 13:30
2. runde
Lokomotive Leipzig
Bischofswerdaer FV
1 – 2
7. august 19:00
3. runde
Bischofswerdaer FV
Optik Rathenow
1 – 0
12. august 13:30
4. runde
Berliner AK 07
Bischofswerdaer FV
1 – 1
19. august 13:30
1. runde
Wacker Nordhausen
Bischofswerdaer FV
2 – 0
26. august 13:30
5. runde
Bischofswerdaer FV
Hertha Berlin II
0 – 1
1. september 13:30
6. runde
Oberlausitz Neugersdorf
Bischofswerdaer FV
2 – 1
8. september 14:00
7. runde
Bischofswerdaer FV
ZFC Meuselwitz
3 – 1
15. september 13:30
8. runde
FC Viktoria 1889 Berlin
Bischofswerdaer FV
0 – 1
22. september 13:30
9. runde
Bischofswerdaer FV
VSG Altglienicke
0 – 2
29. september 13:30
10. runde
Bischofswerdaer FV
FSV Union Fürstenwalde
1 – 2
3. oktober 13:30
11. runde
Babelsberg
Bischofswerdaer FV
1 – 0
6. oktober 13:30
12. runde
Bischofswerdaer FV
BFC Dynamo
0 – 6
20. oktober 15:00
13. runde
RW Erfurt
Bischofswerdaer FV
3 – 0
28. oktober 13:30
14. runde
Bischofswerdaer FV
VfB Auerbach
1 – 0
3. november 13:30
15. runde
Germania Halberstadt
Bischofswerdaer FV
1 – 1
11. november 13:30
16. runde
Bischofswerdaer FV
Chemnitz
2 – 1
25. november 13:30
17. runde
Bischofswerdaer FV
Berliner AK 07
0 – 3
2. december 13:30
18. runde
Budissa Bautzen
Bischofswerdaer FV
2 – 0
7. december 19:00
19. runde
Optik Rathenow
Bischofswerdaer FV
1 – 0
16. februar 13:30
21. runde
Bischofswerdaer FV
Wacker Nordhausen
2 – 3
24. februar 13:30
22. runde
Hertha Berlin II
Bischofswerdaer FV
2 – 1
3. marts 13:30
23. runde
ZFC Meuselwitz
Bischofswerdaer FV
2 – 0
17. marts 13:30
25. runde
Bischofswerdaer FV
FC Viktoria 1889 Berlin
2 – 1
23. marts 13:30
26. runde
VSG Altglienicke
Bischofswerdaer FV
1 – 2
30. marts 13:30
27. runde
Bischofswerdaer FV
Lokomotive Leipzig
0 – 2
3. april 17:45
20. runde
FSV Union Fürstenwalde
Bischofswerdaer FV
0 – 2
7. april 13:30
28. runde
Bischofswerdaer FV
Babelsberg
0 – 1
13. april 13:30
29. runde
BFC Dynamo
Bischofswerdaer FV
1 – 4
18. april 18:00
30. runde
Bischofswerdaer FV
Oberlausitz Neugersdorf
0 – 1
22. april 13:30
24. runde
Bischofswerdaer FV
RW Erfurt
0 – 1
28. april 13:30
31. runde
VfB Auerbach
Bischofswerdaer FV
4 – 0
4. maj 13:30
32. runde
Bischofswerdaer FV
Germania Halberstadt
1 – 1
12. maj 13:30
33. runde
Chemnitz
Bischofswerdaer FV
7 – 0
18. maj 13:30
34. runde