LeoVegas.dk Roskilde Festival Bethard Casino24

Luk
Logo for Budissa Bautzen

Om Budissa Bautzen

Land: Tyskland
Stadion: Stadion Müllerwiese


Turneringer med deltagelse af Budissa Bautzen

Turnering Placering Form
Regionalliga Nordøst #18
har ikke vundet 15 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Budissa Bautzen fra nyhedsarkivet

Nyheder om Budissa Bautzen

Vi har ingen ingen relaterede nyheder.



Spillertrup for Budissa Bautzen

Navn Position
Maik Ebersbach (29 år) Målmand
Franz Hausdorf (25 år) Forsvar
Max Fröhlich (29 år) Forsvar
Karel Vrabec (34 år) Forsvar
Jonas Krautschick (22 år) Forsvar
Pavel Patka (32 år) Forsvar
Cristoph Klippel (32 år) Forsvar
Philip Dartsch (25 år) Forsvar
Josef Müller (21 år) Midtbane
Martin Kolan (34 år) Midtbane
Martin Hossmang (32 år) Midtbane
Daniel Hansch (23 år) Midtbane
Daniel Barth (25 år) Midtbane
Jonas Mack (21 år) Midtbane
Martin Kotyza (34 år) Midtbane
Ezequiel Rosendo (34 år) Midtbane
Jiri Sisler (34 år) Midtbane
Tony Schmidt (30 år) Midtbane
Norman Kloss (21 år) Midtbane
Kevin Bönisch (24 år) Angreb
Josef Nemec (36 år) Angreb
Paul Milde (24 år) Angreb
Toni Barnickel (21 år) Angreb
Niclas Treu (22 år) Angreb
Roman Kasiar (21 år) Angreb
Marko Zuljevic (21 år) Angreb
Max Gehrmann (24 år) Angreb
Paul-Max Walther (32 år) Angreb
Norman Wohlfeld (31 år)
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Budissa Bautzen
FC Viktoria 1889 Berlin
2 – 0
28. juli 13:30
1. runde
Bischofswerdaer FV
Budissa Bautzen
1 – 1
4. august 13:30
2. runde
Budissa Bautzen
FSV Union Fürstenwalde
2 – 0
8. august 18:00
3. runde
Babelsberg
Budissa Bautzen
4 – 0
11. august 13:30
4. runde
Budissa Bautzen
BFC Dynamo
1 – 1
24. august 18:00
5. runde
RW Erfurt
Budissa Bautzen
1 – 0
1. september 14:30
6. runde
Budissa Bautzen
VfB Auerbach
1 – 0
8. september 13:30
7. runde
Germania Halberstadt
Budissa Bautzen
3 – 0
16. september 13:30
8. runde
Budissa Bautzen
Chemnitz
0 – 1
23. september 13:30
9. runde
Berliner AK 07
Budissa Bautzen
2 – 0
29. september 13:30
10. runde
VSG Altglienicke
Budissa Bautzen
0 – 1
3. oktober 13:30
11. runde
Budissa Bautzen
Lokomotive Leipzig
0 – 2
6. oktober 13:30
12. runde
Optik Rathenow
Budissa Bautzen
4 – 1
20. oktober 13:30
13. runde
Budissa Bautzen
Wacker Nordhausen
1 – 0
27. oktober 13:30
14. runde
Hertha Berlin II
Budissa Bautzen
3 – 0
4. november 13:30
15. runde
Budissa Bautzen
Oberlausitz Neugersdorf
1 – 1
11. november 13:30
16. runde
ZFC Meuselwitz
Budissa Bautzen
2 – 0
24. november 13:30
17. runde
FC Viktoria 1889 Berlin
Budissa Bautzen
1 – 0
1. december 13:30
18. runde
Budissa Bautzen
Bischofswerdaer FV
2 – 0
7. december 19:00
19. runde
FSV Union Fürstenwalde
Budissa Bautzen
1 – 0
10. februar 13:30
20. runde
Budissa Bautzen
Babelsberg
2 – 2
17. februar 13:30
21. runde
BFC Dynamo
Budissa Bautzen
3 – 1
23. februar 13:30
22. runde
Budissa Bautzen
RW Erfurt
0 – 0
1. marts 19:00
23. runde
VfB Auerbach
Budissa Bautzen
2 – 1
9. marts 13:30
24. runde
Budissa Bautzen
Germania Halberstadt
0 – 1
17. marts 13:30
25. runde
Chemnitz
Budissa Bautzen
1 – 0
23. marts 13:30
26. runde
Budissa Bautzen
Berliner AK 07
0 – 1
30. marts 13:30
27. runde
Budissa Bautzen
VSG Altglienicke
0 – 0
5. april 19:00
28. runde
Lokomotive Leipzig
Budissa Bautzen
0 – 0
13. april 13:30
29. runde
Budissa Bautzen
Optik Rathenow
0 – 4
20. april 13:30
30. runde
Wacker Nordhausen
Budissa Bautzen
2 – 1
28. april 13:30
31. runde
Budissa Bautzen
Hertha Berlin II
1 – 1
5. maj 13:30
32. runde
Oberlausitz Neugersdorf
Budissa Bautzen
5 – 1
12. maj 13:30
33. runde
Budissa Bautzen
ZFC Meuselwitz
1 – 2
18. maj 13:30
34. runde