LeoVegas.dk Roskilde Festival Bethard Casino24

Luk
Logo for Chemnitz

Om Chemnitz

Land: Tyskland
Stadion: Stadion an der Gellertstrasse
Placering: Chemnitz, Tyskland
Kapacitet: 18.700 tilskuere


Turneringer med deltagelse af Chemnitz

Turnering Placering Form
Regionalliga Nordøst #1
er ubesejret 9 hjemmekampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Chemnitz fra nyhedsarkivet

Nyheder om Chemnitz

03/09 18:04
12/08 17:22
28/06 08:43
20/06 08:37
09/08 17:16
15/08 22:13
23/06 11:49
10/01 20:26
10/01 09:10
18/05 14:11


Spillertrup for Chemnitz

Navn Position
Kevin Rene Tittel (25 år) Målmand
Niklas Hoheneder (32 år) Forsvar
Kostadin Velkov (30 år) Forsvar
Pascal Itter (24 år) Forsvar
Tim Campulka Forsvar
Deji Beyreuther (19 år) Forsvar
Fabio Leutenecker (29 år) Forsvar
Jan Koch (23 år) Forsvar
Matti Langer (29 år) Midtbane
Rafael Garcia (25 år) Midtbane
Joannis Karsanidis (25 år) Midtbane
Dennis Grote (32 år) Midtbane
Björn Kluft (29 år) Midtbane
Marvin Thiele (20 år) Midtbane
Tom Scheffel (24 år) Midtbane
Kimmo Hovi (24 år) Angreb
Timo Mauer (22 år) Angreb
Daniel Frahn (31 år) Angreb
Dejan Bozic (26 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Chemnitz
FSV Union Fürstenwalde
3 – 2
28. juli 13:30
1. runde
Chemnitz
BFC Dynamo
2 – 0
1. august 19:00
3. runde
Babelsberg
Chemnitz
1 – 2
4. august 14:05
2. runde
RW Erfurt
Chemnitz
0 – 3
12. august 14:00
4. runde
Chemnitz
VfB Auerbach
2 – 1
25. august 14:05
5. runde
Germania Halberstadt
Chemnitz
2 – 4
2. september 13:30
6. runde
VSG Altglienicke
Chemnitz
1 – 2
12. september 18:30
7. runde
Chemnitz
Berliner AK 07
3 – 1
15. september 15:00
8. runde
Budissa Bautzen
Chemnitz
0 – 1
23. september 13:30
9. runde
Chemnitz
Lokomotive Leipzig
3 – 1
29. september 16:00
10. runde
Optik Rathenow
Chemnitz
0 – 4
3. oktober 13:30
11. runde
Chemnitz
Wacker Nordhausen
2 – 0
7. oktober 13:00
12. runde
Hertha Berlin II
Chemnitz
1 – 3
20. oktober 13:30
13. runde
Chemnitz
Oberlausitz Neugersdorf
4 – 0
28. oktober 13:30
14. runde
ZFC Meuselwitz
Chemnitz
0 – 5
4. november 13:30
15. runde
Chemnitz
FC Viktoria 1889 Berlin
0 – 1
10. november 13:30
16. runde
Bischofswerdaer FV
Chemnitz
2 – 1
25. november 13:30
17. runde
FSV Union Fürstenwalde
Chemnitz
2 – 4
2. december 13:30
18. runde
Chemnitz
Babelsberg
2 – 0
8. december 13:30
19. runde
Chemnitz
RW Erfurt
2 – 0
18. februar 19:00
21. runde
Chemnitz
Germania Halberstadt
2 – 0
3. marts 13:30
23. runde
Chemnitz
VSG Altglienicke
4 – 4
9. marts 13:30
24. runde
BFC Dynamo
Chemnitz
2 – 1
13. marts 19:00
20. runde
Berliner AK 07
Chemnitz
2 – 0
17. marts 13:30
25. runde
Chemnitz
Budissa Bautzen
1 – 0
23. marts 13:30
26. runde
Lokomotive Leipzig
Chemnitz
4 – 2
31. marts 13:30
27. runde
VfB Auerbach
Chemnitz
0 – 2
3. april 19:00
22. runde
Chemnitz
Optik Rathenow
3 – 0
6. april 13:30
28. runde
Wacker Nordhausen
Chemnitz
1 – 2
12. april 19:00
29. runde
Chemnitz
Hertha Berlin II
1 – 0
18. april 19:00
30. runde
Oberlausitz Neugersdorf
Chemnitz
3 – 2
27. april 13:30
31. runde
Chemnitz
ZFC Meuselwitz
1 – 1
4. maj 13:30
32. runde
FC Viktoria 1889 Berlin
Chemnitz
4 – 2
12. maj 13:30
33. runde
Chemnitz
Bischofswerdaer FV
7 – 0
18. maj 13:30
34. runde