LeoVegas.dk Roskilde Festival Bethard Casino24

Luk
Logo for Germania Halberstadt

Om Germania Halberstadt

Land: Tyskland
Stadion: Friedensstadion


Turneringer med deltagelse af Germania Halberstadt

Turnering Placering Form
Regionalliga Nordøst #8
er ubesejret 14 hjemmekampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Germania Halberstadt fra nyhedsarkivet

Nyheder om Germania Halberstadt

12/08 17:22
10/06 13:03
29/04 12:23
02/05 14:04
12/12 12:55
19/12 15:02


Spillertrup for Germania Halberstadt

Navn Position
Till Brinkmann (23 år) Målmand
Fabian Guderitz (22 år) Målmand
Paul Büchel (25 år) Målmand
Philipp Blume (26 år) Forsvar
Arnold Schunke (23 år) Forsvar
Florian Eggert (32 år) Forsvar
Dustin Messing (23 år) Forsvar
Kay Michel (23 år) Forsvar
Leon Heynke (19 år) Forsvar
Tino Schulze (26 år) Forsvar
Christopher Reinhard (34 år) Forsvar
Hendrik Kuhnhold (20 år) Forsvar
Carl-Christoph Labisch (28 år) Midtbane
Hendrik Hofgärtner (23 år) Midtbane
Tommy Müller (30 år) Midtbane
Max Worbs (27 år) Midtbane
Alexander Schmitt (23 år) Midtbane
Marcelo Franceschi (26 år) Midtbane
Marcel Goslar (30 år) Midtbane
Patrik Twardzik (26 år) Midtbane
Kevin Schlitte (37 år) Midtbane
Benjamin Boltze (32 år) Midtbane
Telmo Teixeira Rebelo (31 år) Midtbane
Ivan Ristovski (28 år) Midtbane
Nico Hübner (24 år) Angreb
Hassan Salhab (29 år) Angreb
Tom Fraus (27 år) Angreb
Dennis Rothenstein (23 år) Angreb
Dennis Blaser (22 år) Angreb
Gillian Jurcher (22 år) Angreb
Christopher Kullmann (32 år) Angreb
Pascal Wedemann (25 år) Angreb
Tobias Friebertshäuser (31 år)
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Germania Halberstadt
Babelsberg
1 – 2
29. juli 13:30
1. runde
BFC Dynamo
Germania Halberstadt
0 – 5
4. august 13:30
2. runde
Germania Halberstadt
RW Erfurt
0 – 1
7. august 19:00
3. runde
VfB Auerbach
Germania Halberstadt
2 – 0
11. august 13:30
4. runde
VSG Altglienicke
Germania Halberstadt
2 – 1
25. august 13:30
5. runde
Germania Halberstadt
Chemnitz
2 – 4
2. september 13:30
6. runde
Berliner AK 07
Germania Halberstadt
3 – 0
12. september 17:30
7. runde
Germania Halberstadt
Budissa Bautzen
3 – 0
16. september 13:30
8. runde
Lokomotive Leipzig
Germania Halberstadt
0 – 1
22. september 14:05
9. runde
Germania Halberstadt
Optik Rathenow
2 – 0
30. september 13:30
10. runde
Wacker Nordhausen
Germania Halberstadt
1 – 0
3. oktober 13:30
11. runde
Germania Halberstadt
Hertha Berlin II
1 – 1
7. oktober 13:30
12. runde
Oberlausitz Neugersdorf
Germania Halberstadt
0 – 0
20. oktober 13:30
13. runde
Germania Halberstadt
ZFC Meuselwitz
3 – 1
28. oktober 13:30
14. runde
FC Viktoria 1889 Berlin
Germania Halberstadt
4 – 0
3. november 13:30
15. runde
Germania Halberstadt
Bischofswerdaer FV
1 – 1
11. november 13:30
16. runde
FSV Union Fürstenwalde
Germania Halberstadt
2 – 2
25. november 13:30
17. runde
Babelsberg
Germania Halberstadt
3 – 1
30. november 19:00
18. runde
Germania Halberstadt
BFC Dynamo
2 – 0
8. december 13:30
19. runde
RW Erfurt
Germania Halberstadt
0 – 2
10. februar 13:30
20. runde
Germania Halberstadt
VfB Auerbach
1 – 1
17. februar 13:30
21. runde
Germania Halberstadt
VSG Altglienicke
1 – 1
24. februar 13:30
22. runde
Chemnitz
Germania Halberstadt
2 – 0
3. marts 13:30
23. runde
Germania Halberstadt
Berliner AK 07
0 – 0
10. marts 13:30
24. runde
Budissa Bautzen
Germania Halberstadt
0 – 1
17. marts 13:30
25. runde
Germania Halberstadt
Lokomotive Leipzig
0 – 0
24. marts 13:30
26. runde
Optik Rathenow
Germania Halberstadt
0 – 1
29. marts 18:30
27. runde
Germania Halberstadt
Wacker Nordhausen
5 – 0
7. april 13:30
28. runde
Hertha Berlin II
Germania Halberstadt
3 – 1
13. april 13:30
29. runde
Germania Halberstadt
Oberlausitz Neugersdorf
2 – 0
18. april 19:00
30. runde
ZFC Meuselwitz
Germania Halberstadt
2 – 1
27. april 13:30
31. runde
Germania Halberstadt
FC Viktoria 1889 Berlin
1 – 1
4. maj 13:30
32. runde
Bischofswerdaer FV
Germania Halberstadt
1 – 1
12. maj 13:30
33. runde
Germania Halberstadt
FSV Union Fürstenwalde
4 – 0
18. maj 13:30
34. runde