LeoVegas.dk Roskilde Festival Bethard Casino24

Luk
Logo for Lokomotive Leipzig

Om Lokomotive Leipzig

Land: Tyskland
Stadion: Bruno Plache Stadion


Turneringer med deltagelse af Lokomotive Leipzig

Turnering Placering Form
Regionalliga Nordøst #6
har ikke vundet 4 hjemmekampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Lokomotive Leipzig fra nyhedsarkivet

Nyheder om Lokomotive Leipzig

Vi har ingen ingen relaterede nyheder.



Spillertrup for Lokomotive Leipzig

Navn Position
Kevin Schulze (27 år) Forsvar
Nils Gottschick (25 år) Forsvar
Ryan Malone (26 år) Forsvar
Markus Krug (30 år) Forsvar
Steven Hessler (24 år) Forsvar
Christian Hanne (29 år) Forsvar
Peter Misch (22 år) Forsvar
Marcel Trojandt (29 år) Forsvar
Robert Zickert (29 år) Forsvar
Ronny Surma (31 år) Forsvar
Maik Salewski (29 år) Midtbane
Maximilian Pommer (21 år) Midtbane
Paul Schinke (28 år) Midtbane
Pascal Panier Midtbane
Pascal Ibold (29 år) Midtbane
Maik Georgi (31 år) Midtbane
Sascha Pfeffer (32 år) Midtbane
Matus Lorincak (28 år) Angreb
Matthias Steinborn (30 år) Angreb
Paul Maurer (23 år) Angreb
Djamal Ziane (27 år) Angreb
Nicky Adler (34 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Lokomotive Leipzig
ZFC Meuselwitz
3 – 0
28. juli 13:30
1. runde
FC Viktoria 1889 Berlin
Lokomotive Leipzig
4 – 1
3. august 19:00
2. runde
Lokomotive Leipzig
Bischofswerdaer FV
1 – 2
7. august 19:00
3. runde
FSV Union Fürstenwalde
Lokomotive Leipzig
1 – 2
12. august 13:30
4. runde
Lokomotive Leipzig
Babelsberg
1 – 1
26. august 15:00
5. runde
BFC Dynamo
Lokomotive Leipzig
1 – 0
1. september 14:05
6. runde
Lokomotive Leipzig
RW Erfurt
1 – 1
12. september 19:00
7. runde
VfB Auerbach
Lokomotive Leipzig
1 – 0
15. september 15:00
8. runde
Lokomotive Leipzig
Germania Halberstadt
0 – 1
22. september 14:05
9. runde
Chemnitz
Lokomotive Leipzig
3 – 1
29. september 16:00
10. runde
Lokomotive Leipzig
Berliner AK 07
1 – 1
3. oktober 13:30
11. runde
Budissa Bautzen
Lokomotive Leipzig
0 – 2
6. oktober 13:30
12. runde
VSG Altglienicke
Lokomotive Leipzig
4 – 2
21. oktober 13:30
13. runde
Lokomotive Leipzig
Optik Rathenow
1 – 0
27. oktober 13:30
14. runde
Wacker Nordhausen
Lokomotive Leipzig
1 – 1
2. november 19:00
15. runde
Lokomotive Leipzig
Hertha Berlin II
4 – 1
11. november 13:30
16. runde
Oberlausitz Neugersdorf
Lokomotive Leipzig
0 – 2
24. november 13:30
17. runde
ZFC Meuselwitz
Lokomotive Leipzig
0 – 0
2. december 13:30
18. runde
Lokomotive Leipzig
FC Viktoria 1889 Berlin
0 – 0
9. december 13:30
19. runde
Lokomotive Leipzig
FSV Union Fürstenwalde
5 – 0
17. februar 13:30
21. runde
Babelsberg
Lokomotive Leipzig
3 – 0
22. februar 19:00
22. runde
Lokomotive Leipzig
BFC Dynamo
3 – 1
2. marts 13:30
23. runde
RW Erfurt
Lokomotive Leipzig
1 – 2
9. marts 13:30
24. runde
Lokomotive Leipzig
VfB Auerbach
3 – 1
17. marts 13:30
25. runde
Germania Halberstadt
Lokomotive Leipzig
0 – 0
24. marts 13:30
26. runde
Lokomotive Leipzig
Chemnitz
4 – 2
31. marts 13:30
27. runde
Bischofswerdaer FV
Lokomotive Leipzig
0 – 2
3. april 17:45
20. runde
Berliner AK 07
Lokomotive Leipzig
1 – 3
7. april 13:30
28. runde
Lokomotive Leipzig
Budissa Bautzen
0 – 0
13. april 13:30
29. runde
Lokomotive Leipzig
VSG Altglienicke
1 – 3
18. april 19:00
30. runde
Optik Rathenow
Lokomotive Leipzig
4 – 2
28. april 13:30
31. runde
Lokomotive Leipzig
Wacker Nordhausen
0 – 1
3. maj 19:00
32. runde
Hertha Berlin II
Lokomotive Leipzig
0 – 2
10. maj 19:00
33. runde
Lokomotive Leipzig
Oberlausitz Neugersdorf
1 – 2
18. maj 13:30
34. runde