LeoVegas.dk Roskilde Festival Bethard Casino24

Luk
Logo for RW Erfurt

Om RW Erfurt

Land: Tyskland
Stadion: Steigerwaldstadion
Placering: Erfurt, Tyskland (Se på Google Maps)
Kapacitet: 20.000 tilskuere


Turneringer med deltagelse af RW Erfurt

Turnering Placering Form
Regionalliga Nordøst #5
har vundet seneste kamp


Se flere relaterede nyheder om RW Erfurt fra nyhedsarkivet

Nyheder om RW Erfurt

12/11 12:11
24/08 15:57
29/04 18:15
29/04 13:36
18/04 13:28
29/01 17:54


Spillertrup for RW Erfurt

Nr. Navn Position
3. Jonas Struss (21 år) Forsvar
5. Francis Adomah (26 år) Angreb
6. Andre Laurito (35 år) Forsvar
8. Liridon Vocaj (25 år) Midtbane
10. Daniel Brückner (38 år) Midtbane
11. Aloy Ihenacho (23 år) Angreb
14. Marius Wegmann (20 år) Forsvar
17. Luka Marino Odak (29 år) Forsvar
18. Darryl Geurts (24 år) Midtbane
20. Bastian Kurz (22 år) Forsvar
21. Jens Möckel (31 år) Forsvar
29. Samir Benamar (26 år) Midtbane
30. Lukas Cichos (23 år) Målmand
37. Christopher Bieber (29 år) Angreb
Maximilian Engl (21 år) Målmand
Florian Neuhold (25 år) Forsvar
Tobias Hasse (23 år) Forsvar
Till Schwarz (19 år) Forsvar
Patrick Hädrich (19 år) Forsvar
Alexander Ludwig (35 år) Midtbane
Marcel Kaffenberger (25 år) Midtbane
Ahmed Waseem Razeek (24 år) Midtbane
George Kelbel (26 år) Midtbane
Morten Rüdiger (23 år) Midtbane
Max Schwitalla (18 år) Midtbane
Simon Baldus (20 år) Midtbane
Calvin Gehret (19 år) Midtbane
Velimir Jovanovic (31 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

VSG Altglienicke
RW Erfurt
0 – 3
28. juli 13:30
1. runde
RW Erfurt
VfB Auerbach
0 – 0
4. august 13:45
2. runde
Germania Halberstadt
RW Erfurt
0 – 1
7. august 19:00
3. runde
RW Erfurt
Chemnitz
0 – 3
12. august 14:00
4. runde
Berliner AK 07
RW Erfurt
1 – 0
24. august 18:00
5. runde
RW Erfurt
Budissa Bautzen
1 – 0
1. september 14:30
6. runde
Lokomotive Leipzig
RW Erfurt
1 – 1
12. september 19:00
7. runde
RW Erfurt
Optik Rathenow
5 – 0
16. september 13:30
8. runde
Wacker Nordhausen
RW Erfurt
0 – 0
23. september 13:30
9. runde
RW Erfurt
Hertha Berlin II
3 – 3
29. september 13:30
10. runde
Oberlausitz Neugersdorf
RW Erfurt
2 – 2
3. oktober 13:30
11. runde
RW Erfurt
ZFC Meuselwitz
2 – 1
7. oktober 13:00
12. runde
FC Viktoria 1889 Berlin
RW Erfurt
0 – 1
19. oktober 19:00
13. runde
RW Erfurt
Bischofswerdaer FV
3 – 0
28. oktober 13:30
14. runde
FSV Union Fürstenwalde
RW Erfurt
2 – 2
4. november 13:30
15. runde
RW Erfurt
Babelsberg
3 – 1
9. november 19:00
16. runde
BFC Dynamo
RW Erfurt
0 – 3
23. november 19:00
17. runde
RW Erfurt
VSG Altglienicke
7 – 1
2. december 13:30
18. runde
RW Erfurt
Germania Halberstadt
0 – 2
10. februar 13:30
20. runde
Chemnitz
RW Erfurt
2 – 0
18. februar 19:00
21. runde
RW Erfurt
Berliner AK 07
2 – 2
24. februar 13:30
22. runde
Budissa Bautzen
RW Erfurt
0 – 0
1. marts 19:00
23. runde
RW Erfurt
Lokomotive Leipzig
1 – 2
9. marts 13:30
24. runde
Optik Rathenow
RW Erfurt
2 – 1
16. marts 13:30
25. runde
RW Erfurt
Wacker Nordhausen
1 – 0
24. marts 13:30
26. runde
Hertha Berlin II
RW Erfurt
2 – 1
29. marts 19:00
27. runde
RW Erfurt
Oberlausitz Neugersdorf
4 – 0
7. april 13:30
28. runde
VfB Auerbach
RW Erfurt
5 – 2
10. april 19:00
19. runde
ZFC Meuselwitz
RW Erfurt
1 – 2
14. april 13:30
29. runde
RW Erfurt
FC Viktoria 1889 Berlin
2 – 2
20. april 13:30
30. runde
Bischofswerdaer FV
RW Erfurt
0 – 1
28. april 13:30
31. runde
RW Erfurt
FSV Union Fürstenwalde
0 – 4
5. maj 13:30
32. runde
Babelsberg
RW Erfurt
3 – 1
12. maj 13:30
33. runde
RW Erfurt
BFC Dynamo
2 – 0
17. maj 19:00
34. runde