LeoVegas.dk Roskilde Festival Bethard Casino24

Luk
Logo for VSG Altglienicke

Om VSG Altglienicke

Land: Tyskland


Turneringer med deltagelse af VSG Altglienicke

Turnering Placering Form
Regionalliga Nordøst #14
har tabt seneste kamp


Se flere relaterede nyheder om VSG Altglienicke fra nyhedsarkivet

Nyheder om VSG Altglienicke

Vi har ingen ingen relaterede nyheder.



Spillertrup for VSG Altglienicke

Navn Position
Dan Twardzik (28 år) Målmand
Stephan Brehmer (26 år) Forsvar
Rene Pütt (28 år) Forsvar
Kevin Kahlert (29 år) Forsvar
Rico Steinhauer (26 år) Forsvar
Louis Stüwe (26 år) Forsvar
Hasan Pepic (26 år) Midtbane
Christian Skoda (28 år) Midtbane
Christopher Quiring (28 år) Midtbane
Björn Brunnemann (38 år) Midtbane
Torsten Mattuschka (38 år) Midtbane
Tugay Uzan (25 år) Angreb
Patrick Kroll (31 år) Angreb
Benjamin Förster (29 år) Angreb
Kevin Stephan (28 år) Angreb
Christian Preiss (32 år) Angreb
Boubacar Sanogo (36 år) Angreb
Chinedu Ede (32 år) Angreb
Marcel Czekalla (27 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

VSG Altglienicke
RW Erfurt
0 – 3
28. juli 13:30
1. runde
Hertha Berlin II
VSG Altglienicke
2 – 3
1. august 19:00
2. runde
VSG Altglienicke
VfB Auerbach
1 – 1
8. august 18:05
3. runde
Oberlausitz Neugersdorf
VSG Altglienicke
3 – 1
11. august 13:30
4. runde
VSG Altglienicke
Germania Halberstadt
2 – 1
25. august 13:30
5. runde
ZFC Meuselwitz
VSG Altglienicke
2 – 2
2. september 13:30
6. runde
VSG Altglienicke
Chemnitz
1 – 2
12. september 18:30
7. runde
FC Viktoria 1889 Berlin
VSG Altglienicke
3 – 3
16. september 13:30
8. runde
VSG Altglienicke
Berliner AK 07
0 – 2
22. september 13:30
9. runde
Bischofswerdaer FV
VSG Altglienicke
0 – 2
29. september 13:30
10. runde
VSG Altglienicke
Budissa Bautzen
0 – 1
3. oktober 13:30
11. runde
FSV Union Fürstenwalde
VSG Altglienicke
3 – 2
7. oktober 13:30
12. runde
VSG Altglienicke
Lokomotive Leipzig
4 – 2
21. oktober 13:30
13. runde
Babelsberg
VSG Altglienicke
2 – 0
26. oktober 19:00
14. runde
VSG Altglienicke
Optik Rathenow
1 – 1
3. november 13:30
15. runde
VSG Altglienicke
BFC Dynamo
5 – 0
10. november 13:30
16. runde
Wacker Nordhausen
VSG Altglienicke
2 – 0
23. november 19:00
17. runde
RW Erfurt
VSG Altglienicke
7 – 1
2. december 13:30
18. runde
VSG Altglienicke
Hertha Berlin II
1 – 1
8. december 13:30
19. runde
VSG Altglienicke
Oberlausitz Neugersdorf
3 – 1
16. februar 13:30
21. runde
Germania Halberstadt
VSG Altglienicke
1 – 1
24. februar 13:30
22. runde
VSG Altglienicke
ZFC Meuselwitz
0 – 0
2. marts 13:30
23. runde
Chemnitz
VSG Altglienicke
4 – 4
9. marts 13:30
24. runde
VfB Auerbach
VSG Altglienicke
3 – 3
13. marts 19:00
20. runde
VSG Altglienicke
FC Viktoria 1889 Berlin
0 – 0
16. marts 13:30
25. runde
Berliner AK 07
VSG Altglienicke
2 – 1
24. marts 13:30
26. runde
VSG Altglienicke
Bischofswerdaer FV
1 – 2
30. marts 13:30
27. runde
Budissa Bautzen
VSG Altglienicke
0 – 0
5. april 19:00
28. runde
VSG Altglienicke
FSV Union Fürstenwalde
0 – 0
13. april 13:30
29. runde
Lokomotive Leipzig
VSG Altglienicke
1 – 3
18. april 19:00
30. runde
VSG Altglienicke
Babelsberg
2 – 1
26. april 18:30
31. runde
Optik Rathenow
VSG Altglienicke
2 – 1
3. maj 19:00
32. runde
BFC Dynamo
VSG Altglienicke
0 – 4
12. maj 13:30
33. runde
VSG Altglienicke
Wacker Nordhausen
2 – 4
18. maj 13:30
34. runde