Luk
Logo for BFC Dynamo

Om BFC Dynamo

Land: Tyskland
Stadion: Sportforum Stadion
Træner: Rene Rydlewicz


Turneringer med deltagelse af BFC Dynamo

Turnering Placering Form
Regionalliga Nordeast #3
er ubesejret i samtlige kampe


Se flere relaterede nyheder om BFC Dynamo fra nyhedsarkivet

Nyheder om BFC Dynamo

Vi har ingen ingen relaterede nyheder.



Spillertrup for BFC Dynamo

Navn Position
Tim Siegemeyer (23 år) Målmand
Bernhard Hendl (27 år) Målmand
Kevin Sommer (29 år) Målmand
Nico Wiesner (22 år) Målmand
Joshua Silva (29 år) Forsvar
Nils Göwecke (28 år) Forsvar
Philipp Haastrup (37 år) Forsvar
Max Grundmann (21 år) Forsvar
Lucas Brumme (19 år) Forsvar
Pascal Eifler (21 år) Forsvar
Wael Karim (23 år) Forsvar
Christof Köhne (30 år) Forsvar
Patrick Brendel (31 år) Forsvar
Ronny Garbuschewski (33 år) Midtbane
Andreas Güntner (31 år) Midtbane
Tobias Scharlau (31 år) Midtbane
Thiago Rockenbach (34 år) Midtbane
Philip Schulz (26 år) Midtbane
Lukas Rehbein (25 år) Midtbane
Bahadir Özkan (24 år) Midtbane
Andreas Pollasch (26 år) Midtbane
Lukas Bache (22 år) Midtbane
Niklas Brandt (27 år) Midtbane
Erblin Colakaj (19 år) Midtbane
Kemal Atici (26 år) Midtbane
Tino Schmunck (28 år) Midtbane
Björn Lambach (27 år) Midtbane
Bilal Cubukcu (32 år) Midtbane
Marcel Rausch (23 år) Midtbane
Ugurtan Cepni (36 år) Midtbane
Marc Brasnic (22 år) Angreb
Chris Reher (25 år) Angreb
Otis Breustedt (24 år) Angreb
Yves Brinkmann (27 år) Angreb
Mateusz Lewandowski (20 år) Angreb
Deniz Citlak Angreb
Vincent Rabiega (24 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

BFC Dynamo
Babelsberg
3 – 1
28. juli 13:30
1. runde
Bischofswerdaer FV
BFC Dynamo
0 – 1
31. juli 18:30
2. runde
BFC Dynamo
FSV Union Fürstenwalde
1 – 0
3. august 13:30
3. runde
Germania Halberstadt
BFC Dynamo
1 – 1
17. august 13:30
4. runde
VSG Altglienicke
BFC Dynamo
vs
24. august 13:30
6. runde
BFC Dynamo
SV Lichtenberg 47
vs
28. august 18:00
5. runde
BFC Dynamo
Hertha Berlin II
vs
1. september 13:30
7. runde
RW Erfurt
BFC Dynamo
vs
15. september 15:00
8. runde
BFC Dynamo
Lokomotive Leipzig
vs
22. september 13:30
9. runde
Cottbus
BFC Dynamo
vs
28. september 13:30
10. runde
BFC Dynamo
VfB Auerbach
vs
6. oktober 13:30
11. runde
Optik Rathenow
BFC Dynamo
vs
20. oktober 13:30
12. runde
BFC Dynamo
ZFC Meuselwitz
vs
27. oktober 13:30
13. runde
Berliner AK 07
BFC Dynamo
vs
3. november 13:30
14. runde
FC Viktoria 1889 Berlin
BFC Dynamo
vs
10. november 13:30
15. runde
BFC Dynamo
Wacker Nordhausen
vs
24. november 13:30
16. runde
BSG Chemie Leipzig
BFC Dynamo
vs
1. december 13:30
17. runde
Babelsberg
BFC Dynamo
vs
8. december 13:30
18. runde
BFC Dynamo
Bischofswerdaer FV
vs
15. december 13:30
19. runde
FSV Union Fürstenwalde
BFC Dynamo
vs
2. februar 13:30
20. runde
BFC Dynamo
Germania Halberstadt
vs
9. februar 13:30
21. runde
SV Lichtenberg 47
BFC Dynamo
vs
16. februar 13:30
22. runde
BFC Dynamo
VSG Altglienicke
vs
23. februar 13:30
23. runde
Hertha Berlin II
BFC Dynamo
vs
1. marts 13:30
24. runde
BFC Dynamo
RW Erfurt
vs
8. marts 13:30
25. runde
Lokomotive Leipzig
BFC Dynamo
vs
15. marts 13:30
26. runde
BFC Dynamo
Cottbus
vs
22. marts 13:30
27. runde
VfB Auerbach
BFC Dynamo
vs
5. april 13:30
28. runde
BFC Dynamo
Optik Rathenow
vs
12. april 13:30
29. runde
ZFC Meuselwitz
BFC Dynamo
vs
19. april 13:30
30. runde
BFC Dynamo
Berliner AK 07
vs
26. april 13:30
31. runde
BFC Dynamo
FC Viktoria 1889 Berlin
vs
3. maj 13:30
32. runde
Wacker Nordhausen
BFC Dynamo
vs
10. maj 13:30
33. runde
BFC Dynamo
BSG Chemie Leipzig
vs
16. maj 13:30
34. runde