Luk
Logo for Germania Halberstadt

Om Germania Halberstadt

Land: Tyskland
Stadion: Friedensstadion
Træner: Sven Körner


Turneringer med deltagelse af Germania Halberstadt

Turnering Placering Form
Regionalliga Nordeast #10
har ikke vundet 3 kampe i træk
DFB Pokal 1. Runde
har tabt seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har ikke vundet 4 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Germania Halberstadt fra nyhedsarkivet

Nyheder om Germania Halberstadt

11/08 18:16
12/08 17:22
10/06 13:03
29/04 12:23
02/05 14:04
12/12 12:55
19/12 15:02


Spillertrup for Germania Halberstadt

Nr. Navn Position
1. Florian Sowade (22 år) Målmand
4. Michael Ambrosius (23 år) Forsvar
5. Luca Menke (19 år) Forsvar
6. Justin Bretgeld (20 år) Midtbane
7. Batikan Yilmaz (19 år) Angreb
11. Stefan Korsch (20 år) Angreb
18. Maximilian Farwig (19 år) Forsvar
21. Hendrik Kuhnhold (20 år) Forsvar
23. Ibrahim Aral (19 år) Midtbane
25. Elias Löder (19 år) Midtbane
26. Philipp Knechtel (23 år) Forsvar
27. Mardochee Tchakoumi (21 år) Forsvar
29. Fabian Wenzel (23 år) Midtbane
Paul Büchel (25 år) Målmand
Fabian Guderitz (22 år) Målmand
Till Brinkmann (23 år) Målmand
Christopher Reinhard (34 år) Forsvar
Jannis Pläschke (26 år) Forsvar
Florian Eggert (33 år) Forsvar
Lucas Surek (22 år) Forsvar
Tino Schulze (26 år) Forsvar
Dustin Messing (23 år) Forsvar
Kay Michel (23 år) Forsvar
Arnold Schunke (23 år) Forsvar
Kevin Schlitte (37 år) Midtbane
Benjamin Boltze (33 år) Midtbane
Telmo Teixeira Rebelo (31 år) Midtbane
Ivan Ristovski (28 år) Midtbane
Patrik Twardzik (26 år) Midtbane
Alexander Schmitt (23 år) Midtbane
Tommy Müller (30 år) Midtbane
Alysson (24 år) Midtbane
Marcelo Franceschi (26 år) Midtbane
Marcel Goslar (30 år) Midtbane
Carl-Christoph Labisch (28 år) Midtbane
Hendrik Hofgärtner (23 år) Midtbane
Max Worbs (28 år) Midtbane
Christopher Kullmann (32 år) Angreb
Pascal Wedemann (25 år) Angreb
Tom Fraus (27 år) Angreb
Nico Hübner (24 år) Angreb
Hassan Salhab (29 år) Angreb
Dennis Blaser (23 år) Angreb
Dennis Rothenstein (24 år) Angreb
Tobias Friebertshäuser (31 år)
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Optik Rathenow
Germania Halberstadt
1 – 3
27. juli 13:30
1. runde
Germania Halberstadt
ZFC Meuselwitz
2 – 2
31. juli 19:00
2. runde
Berliner AK 07
Germania Halberstadt
2 – 1
3. august 13:30
3. runde
Germania Halberstadt
Union Berlin
0 – 6
11. august 15:30
1. runde
Germania Halberstadt
BFC Dynamo
1 – 1
17. august 13:30
4. runde
Wacker Nordhausen
Germania Halberstadt
vs
28. august 19:30
5. runde
Babelsberg
Germania Halberstadt
vs
31. august 13:30
7. runde
Germania Halberstadt
BSG Chemie Leipzig
vs
11. september 19:00
6. runde
Germania Halberstadt
Bischofswerdaer FV
vs
15. september 13:30
8. runde
FSV Union Fürstenwalde
Germania Halberstadt
vs
22. september 13:30
9. runde
Germania Halberstadt
FC Viktoria 1889 Berlin
vs
29. september 13:30
10. runde
Germania Halberstadt
SV Lichtenberg 47
vs
6. oktober 13:30
11. runde
VSG Altglienicke
Germania Halberstadt
vs
20. oktober 13:30
12. runde
Germania Halberstadt
Hertha Berlin II
vs
27. oktober 13:30
13. runde
RW Erfurt
Germania Halberstadt
vs
3. november 13:30
14. runde
Germania Halberstadt
Lokomotive Leipzig
vs
10. november 13:30
15. runde
Cottbus
Germania Halberstadt
vs
24. november 13:30
16. runde
Germania Halberstadt
VfB Auerbach
vs
1. december 13:30
17. runde
Germania Halberstadt
Optik Rathenow
vs
8. december 13:30
18. runde
ZFC Meuselwitz
Germania Halberstadt
vs
15. december 13:30
19. runde
Germania Halberstadt
Berliner AK 07
vs
2. februar 13:30
20. runde
BFC Dynamo
Germania Halberstadt
vs
9. februar 13:30
21. runde
Germania Halberstadt
Wacker Nordhausen
vs
16. februar 13:30
22. runde
BSG Chemie Leipzig
Germania Halberstadt
vs
23. februar 13:30
23. runde
Germania Halberstadt
Babelsberg
vs
1. marts 13:30
24. runde
Bischofswerdaer FV
Germania Halberstadt
vs
8. marts 13:30
25. runde
Germania Halberstadt
FSV Union Fürstenwalde
vs
15. marts 13:30
26. runde
FC Viktoria 1889 Berlin
Germania Halberstadt
vs
22. marts 13:30
27. runde
SV Lichtenberg 47
Germania Halberstadt
vs
5. april 13:30
28. runde
Germania Halberstadt
VSG Altglienicke
vs
12. april 13:30
29. runde
Hertha Berlin II
Germania Halberstadt
vs
19. april 13:30
30. runde
Germania Halberstadt
RW Erfurt
vs
26. april 13:30
31. runde
Lokomotive Leipzig
Germania Halberstadt
vs
3. maj 13:30
32. runde
Germania Halberstadt
Cottbus
vs
10. maj 13:30
33. runde
VfB Auerbach
Germania Halberstadt
vs
16. maj 13:30
34. runde