Luk
Logo for Germania Halberstadt

Om Germania Halberstadt

Land: Tyskland
Stadion: Friedensstadion
Træner: Sven Körner


Turneringer med deltagelse af Germania Halberstadt

Turnering Placering Form
Regionalliga Nordeast #12 Germania Halberstadt har endnu ikke spillet nogen kampe i denne turnering


Se flere relaterede nyheder om Germania Halberstadt fra nyhedsarkivet

Nyheder om Germania Halberstadt

31/01 22:35
11/08 18:16
12/08 17:22
10/06 13:03
29/04 12:23
02/05 14:04
12/12 12:55
19/12 15:02


Spillertrup for Germania Halberstadt

Nr. Navn Position
1. Florian Sowade (23 år) Målmand
4. Michael Ambrosius (24 år) Forsvar
5. Luca Menke (20 år) Forsvar
6. Justin Bretgeld (21 år) Midtbane
7. Batikan Yilmaz (20 år) Angreb
11. Stefan Korsch (21 år) Angreb
18. Maximilian Farwig (20 år) Forsvar
23. Ibrahim Aral (20 år) Midtbane
25. Elias Löder (20 år) Midtbane
26. Philipp Knechtel (24 år) Forsvar
27. Mardochee Tchakoumi (21 år) Forsvar
29. Fabian Wenzel (24 år) Midtbane
Paul Büchel (26 år) Målmand
Till Brinkmann (24 år) Målmand
Florian Eggert (34 år) Forsvar
Jannis Pläschke (27 år) Forsvar
Tino Schulze (27 år) Forsvar
Dustin Messing (24 år) Forsvar
Kay Michel (24 år) Forsvar
Arnold Schunke (24 år) Forsvar
Christopher Reinhard (35 år) Forsvar
Alysson (25 år) Midtbane
Patrik Twardzik (27 år) Midtbane
Ivan Ristovski (29 år) Midtbane
Telmo Teixeira Rebelo (32 år) Midtbane
Max Worbs (29 år) Midtbane
Tommy Müller (31 år) Midtbane
Marcelo Franceschi (27 år) Midtbane
Marcel Goslar (31 år) Midtbane
Carl-Christoph Labisch (29 år) Midtbane
Hendrik Hofgärtner (24 år) Midtbane
Benjamin Boltze (34 år) Midtbane
Kevin Schlitte (38 år) Midtbane
Nico Hübner (25 år) Angreb
Hassan Salhab (30 år) Angreb
Tom Fraus (28 år) Angreb
Pascal Wedemann (26 år) Angreb
Dennis Rothenstein (25 år) Angreb
Paul Grzega (22 år) Angreb
Christopher Kullmann (33 år) Angreb
Tobias Friebertshäuser (32 år)
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

FSV Luckenwalde
Germania Halberstadt
vs
15. august 13:30
1. runde
Germania Halberstadt
Bischofswerdaer FV
vs
23. august 13:30
2. runde
Chemnitz
Germania Halberstadt
vs
29. august 16:00
3. runde
Germania Halberstadt
Optik Rathenow
vs
2. september 19:00
4. runde
Cottbus
Germania Halberstadt
vs
5. september 13:30
5. runde
Germania Halberstadt
VSG Altglienicke
vs
20. september 13:30
6. runde
Tennis Borussia
Germania Halberstadt
vs
23. september 19:00
7. runde
Germania Halberstadt
SV Lichtenberg 47
vs
27. september 13:30
8. runde
ZFC Meuselwitz
Germania Halberstadt
vs
4. oktober 13:30
9. runde
Germania Halberstadt
FC Viktoria 1889 Berlin
vs
18. oktober 13:30
10. runde
VfB Auerbach
Germania Halberstadt
vs
25. oktober 13:30
11. runde
Germania Halberstadt
BSG Chemie Leipzig
vs
28. oktober 19:00
12. runde
Germania Halberstadt
Babelsberg
vs
1. november 13:30
13. runde
FSV Union Fürstenwalde
Germania Halberstadt
vs
8. november 13:30
14. runde
Germania Halberstadt
Lokomotive Leipzig
vs
22. november 13:30
15. runde
BFC Dynamo
Germania Halberstadt
vs
29. november 13:30
16. runde
Germania Halberstadt
Hertha Berlin II
vs
6. december 13:30
17. runde
Berliner AK 07
Germania Halberstadt
vs
13. december 13:30
18. runde
Germania Halberstadt
Carl Zeiss Jena
vs
20. december 13:30
19. runde
Germania Halberstadt
FSV Luckenwalde
vs
24. januar 13:30
20. runde
Bischofswerdaer FV
Germania Halberstadt
vs
31. januar 13:30
21. runde
Germania Halberstadt
Chemnitz
vs
7. februar 13:30
22. runde
Optik Rathenow
Germania Halberstadt
vs
14. februar 13:30
23. runde
Germania Halberstadt
Cottbus
vs
21. februar 13:30
24. runde
VSG Altglienicke
Germania Halberstadt
vs
28. februar 13:30
25. runde
Germania Halberstadt
Tennis Borussia
vs
7. marts 13:30
26. runde
SV Lichtenberg 47
Germania Halberstadt
vs
14. marts 13:30
27. runde
Germania Halberstadt
ZFC Meuselwitz
vs
21. marts 13:30
28. runde
FC Viktoria 1889 Berlin
Germania Halberstadt
vs
4. april 13:30
29. runde
Germania Halberstadt
VfB Auerbach
vs
11. april 13:30
30. runde
BSG Chemie Leipzig
Germania Halberstadt
vs
18. april 13:30
31. runde
Babelsberg
Germania Halberstadt
vs
25. april 13:30
32. runde
Germania Halberstadt
FSV Union Fürstenwalde
vs
2. maj 13:30
33. runde
Lokomotive Leipzig
Germania Halberstadt
vs
9. maj 13:30
34. runde
Germania Halberstadt
BFC Dynamo
vs
16. maj 13:30
35. runde
Hertha Berlin II
Germania Halberstadt
vs
30. maj 13:30
36. runde
Germania Halberstadt
Berliner AK 07
vs
6. juni 13:30
37. runde
Carl Zeiss Jena
Germania Halberstadt
vs
13. juni 13:30
38. runde